Skocz do zawartości

Zasady konserwacji uszczelnienia przyczepy


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 281
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dla uszczelniaczy - nie !

Przy klejeniu - tak, ale zależy też od użytego kleju.

Dla uszczelniacza należy jedynie bardzo dobrze oczyścić obydwie uszczelniane powierzchnie i dobrze je odtłuścić (np. benzyna ekstrakcyjna). Wcześniej robi się próbę "odtłuszczacza" na fragmencie niewidocznej powierzchni.

Podczas tych prac należy zachować umiar w czyszczeniu, aby nie "wyczyścić" lakieru do gołej blachy :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśmę uszczelniającą tzw. "klin PCV" listwy Alu wymieniasz na nową, jeśli nie jest już elastyczna.

 

Znalazłem takie kliny PCV w sklepach z akcesoriami do przyczep, zastanawiam się czy te kliny są uniwersalne i pasuj do każdej przyczepy?, czy raczej powinienem szukać dedykowanego pod mój model przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasują do każdej, ale pod warunkiem, że dokładnie dobierzesz szerokość do swojej listwy ;)

Występują w różnych szerokościach i kolorach, a czasem różnice są bardzo małe..

Zmierz na szerokości klin, który masz obecnie, ale nie jego końcówkę, a przynajmniej kilkanaście cm od końca.

Klin na ogół nie zmienia swojej szerokości, tylko traci elastyczność. Możesz założyć, że nowy będzie mógł być szerszy o ok. 0,5 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o uszczelce pod listwę alu z masą uszczelniającą po za tym że jest droga - 31zł/mb. ?

 

To jest najlepszy sposób na uzyskanie równej i dobrze przylegającej spoiny uszczelniającej pod wszelkiego rodzaju listwami i płaskimi powierzchniami. Używam takiej taśmy i sprawdza się doskonale. Fakt - firmowa jest droga, ale warta ceny.

Są jednak warunki. Trzeba dobrze dobrać szerokość, grubość i kształt taśmy. Kolor również można wybrać, choć akurat tu wybór nie jest duży (szara i biała najczęściej, czasami jest tez czarna). Grubości są od jednego do kilku mm, a kształt od "płaskownika", przez "kątownik", aż do "wałka". Określony kształt stosujemy w zależności od uszczelnianych miejsc / wyposażenia.

 

post-8228-0-60854700-1400176059_thumb.jpg

 

post-8228-0-80538400-1400176058_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sosek ja kupowałem w listopadzie po 25 zyla za m,będę zakładał bo u mnie nie było w firmie darius przyczepy u niego był najtaniej i niemiał w swojej ofercie dzwoniłem i pytałem ,ta uszczelka jest uniwersalna z takim wytłokiem że możesz ją zgiąć pod kątem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak przyszłościowo pytam , w poprzedniej budce jak wymieniłem uszczelnienie to nieźle się namęczyłem i uświniłem. Wersja z masą uszczelniającą mimo że droższa to chyba łatwiejsza w montażu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. A opowiem Wam cos ciekawego :) Kiedy dwa lata temu kupowałem cepkę i byłem zielony w tym temacie, ale tak zupełnie zielony (nie tak jak dzisiaj średnio zielony) to miesiąc przede mną kupował cepkę mój kolega. Kupił taniej ale świadomie z małym przeciekiem nad drzwiami spowodowanym krzywą aluminiową listwą na łączeniu ściany z dachem. Jak był deszczyk to tam ciekło. Miał więc to naprawić - uszczelnić. Ale, że na drugi dzień wyjeżdżał na weekend i chciał koniecznie przyczepką więc poradził mnie jakby to w miarę szybko uszczelnić. Była to godzina przed wyjazdem. Zaproponowałem silikon, ale takiego nie mieliśmy, co robić? Sięgnąłem więc do bagażnika wziąłem na palec smar typu "TOWOT" - każdy go zna i przeciągnąłem po ok 12 cm. krzywiźnie pomiędzy listwą aluminiową, a dachem :) Kolega pojechał. Traf chciał, że na kempingu lało jak z cebra, ale.... cepka nie przeciekła ani trochę. Kolega zadowolony, ale mówił, że zrobi to profesjonalnie za kilka dni... No i tydzień temu spotkaliśmy się na bibie, i od słowa do słowa okazało się, że Mariusz (kolega) nic nie zrobił z ta nieszczelnością :) Jeździ do dziś z tym smarem... nie uwierzyłem i teraz w ostatni weekend jak tak lało udałem się do niego i rzeczywiście TOWOT był na swoim miejscu, a cepka sucha, pomimo, iż cały czas parkuje ją na dworze bez nawet żadnej plandeki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sisar, ciekawa historia :rolleyes:

Nie chcesz chyba jednak przez to powiedzieć, że do uszczelniania przyczepy można używać towotu :look:  ?

 

P.S.

Kolega ma więcej szczęścia, niż ...

chęci do pracy.

Wcześniej lub później, ale takie podejście się zemści. Może nie widać, żeby się lało, ale Kto wie, czy się nie sączy  :hmm:  gdzieś pod podłogę. Jak wyjdzie zgnilizna, to na zapobieganie będzie już za późno. Polak zawsze mądry po szkodzie, czyż nie tak ?  :] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak Kristofer....

Może to być jedynie jakieś awaryjne rozwiązanie...

Dlatego tak wypytywałem tu o ten Testosteron i Dekathlon (:)), o którym piszecie i pytałem który jest lepszy bo kolega dojrzał do prawdziwej naprawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W dniu dzisiejszym byłem w sklepie firmowym Loctite, chciałem zapytać czy mają w sprzedaży produkt Terostat 2759 i na razie jest niedostępy, a na produkt 4006 trzeba czekać około 9 tygodni. Zaproponowano mi podobny produkt Terodicht Schwarz w cenie około 38 zł, czy ktoś miał styczność z tym uszczelniaczem i jak wypada w porównaniu z Terostat-em i Dekalin 8936

http://www.loctite-kleje.pl/sg_obrazki_/00032743_zalac_001.pdf

Edytowane przez maniek72 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym byłem w sklepie firmowym Loctite, chciałem zapytać czy mają w sprzedaży produkt Terostat 2759 i na razie jest niedostępy, a na produkt 4006 trzeba czekać około 9 tygodni. Zaproponowano mi podobny produkt Terodicht Schwarz w cenie około 38 zł, czy ktoś miał styczność z tym uszczelniaczem i jak wypada w porównaniu z Terostat-em i Dekalin 8936

http://www.loctite-kleje.pl/sg_obrazki_/00032743_zalac_001.pdf

Ja tym uszczelniaczem miesiąc temu osadzałem  szyberdachy. Na moje oko jest dobry. Na razie nic nie cieknie i wygląda dobrze. Polecili mi go w Center Campie w  Bieruniu

Edytowane przez Pyrek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.