Skocz do zawartości

Prośba o wypowiedz w sprawie uszczelnienia listw


Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście wątpię. No chyba, że ktoś zagwarantuje Ci całkowicie bezwietrzna pogodę.

Czasem w czasie wiatru, w przyczepie można poczuć ruchy przedsionka. Który klej to wytrzyma. Tym

bardziej , że pewno masz ścianę z  " rybią łuską "

Dobrze dobrany klej z powodzeniem zastąpi połączenie mechaniczne. Ale w domu tego nie zrobisz, bo nie wystarczy sprawdzić, czy klej trzyma, ale z jaką siłą trzyma. A rybia łuska w przypadku kitów poliuretanowych to akurat zaleta, bo tu spoina powinna być gruba np2mm!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zgadza się :ok:

 

W omawianym rozwiązaniu obawiałbym się raczej czegoś innego, a mianowicie, że przy porywistym wietrze, wspomniana listwa będzie miała tendencje do odrywania się łącznie z blachą poszycia od szkieletu przyczepy. 

Z tych powodów, w standardowym rozwiązaniu listwa trzyma się szkieletu przyczepy (kantówki), a nie samej blachy.

IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak być jak piszesz Kristofer, ale wracając do twojej wcześniejszej rady o próbnych wierceniach cienkim wiertłem ale od wewnątrz-akurat listwa bedzie na ścianie gdzie jest łazienka a konkretnie plastikowe w niej półki i lustro, więc gdybym dokonał np trzech próbnych nawierceń ale od zewnątrz ?- zawsze w razie niepowodzenia w natrafieniu na kantówkę mogę te próbne otwory wykorzystać w metodzie mocowania przez cała grubość ścianki . Chyba nie będzie to błędem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Koledzy poczytałem co nieco na temat uszczelniaczy bo chcę na nowo uszczelnić listwę łączącą dach z przednią ścianką i wytypowałem te oto polecane uszczelniacze.

SIKALASTOMER 710

SIKAFLEX 221

DEKALIN 8936

Który z nich będzie lepiej nadawał się do zerwania i na nowo położenia listwy łączącej jak poniżej i czy któryś z nich jest dostępny w marketach?

post-17500-0-11895100-1437664162_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod listwy gdzie łączą się blachy poszycia najwygodniej dać taśmę butylową przynajmniej masz pewność, że masa uszczelniająca rozłożona jest równo. Kupisz na metry w sklepie budowlanym lub karawaningowym. Może być trochę szersza od alu. listwy. Do wyczyszczenia starego uszczelniacza użyj benzyny ekstrakcyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miedzy blachy uszczelniacz butylowy w tubie ( wcisnąć gruby makaron)

Listwę alu. przykleić na taśmę butylową, silnie dociskać w miejscach po wkrętach i przykręcać. Chodzi o to, że uszczelniacz butylowy " lubi się kleić do wkrętu"

Edytowane przez --==SZULER==-- (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja używałem takiej taśmy butylowej( tej konkretnie z linka, dobra cena, grubość taśmy też ok,) nie reklamuję sprzedawcy ale towar pierwsza klasa, to co wyszło spod listwy , odciąłem cienkim nożykiem

 

http://allegro.pl/tasma-butylowa-hs-butyl-ltd-12-5x2-6-mm-x-20-m-i5558940916.html

 

Co do uszczelniacza to Dekaseal 8936

 

Przykładowy link:

 

http://allegro.pl/uszczelniacz-butylowy-dekaseal-butyl-w-tubie-duni-i5551130795.html

Edytowane przez Robert1975 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja natomiast zastanawiam się na co przykleić styropian do ściany przyczepy a potem czym przykleić sklejkę do styropianu bo muszę w swojej budzie niestety wymienić kilka części ścian wewnętrznych i część sufitu. Pomóżcie ludzie :) proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja natomiast zastanawiam się na co przykleić styropian do ściany przyczepy a potem czym przykleić sklejkę do styropianu bo muszę w swojej budzie niestety wymienić kilka części ścian wewnętrznych i część sufitu. Pomóżcie ludzie :) proszę

Witaj 

 

Sam nie dawo kleiłem i bardzo mocno trzyma klej do styropianu taki co się  pistolet przykręca jak do pianki montażowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

znalazłem taka uszczelke ponizej na allegro pytanie czy ja mocuje sie uszczelniaczem do rantu przyczepy a aluminiowa naroznik jest tylko przykrecany na uszczelke?

 

http://allegro.pl/uszczelka-gumowa-20x11mm-i6604675685.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.