Skocz do zawartości

CO powiecie o tym??


mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja uważam, że kibelek jest potrzebny, i lenistwo nie ma z tym nic wspólnego.

Była już taka dyskusja, wyszło na to, że z kibelka korzystają głownie dzieciaki, dorośli w razie konieczności. Można oczywiście wydzielić miejsce na toaletę w przedsionku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do zlewu, to nigdy go nie odpaliłem, choć mam.

Zawsze chodzę zmywać do zmywalni, bo jest to na kempingu moja robota.

Na zmywaku bardzo ciekawe znajomości można poczynić....

 

Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie co do WC czy ktoś wogóle korzysta z WC

U mnie jest tak, że ja i żona nie korzystamy z tego przyczepowego, ale dzieci tak. A co do zlewu to jak najbardziej moim zdaniem musi być. Choćby po to żeby kubek z herbaty opłukać a nie latać do umywalni campingowej za każdym razem. Ale jeszcze nie widziałem przyczepy bez zlewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby jasność była, ja nie powiedziałem i nie powiem, że lepsza jest przyczepa bez zlewu i kibla.

Jest na pewno gorsza.

To zależy tylko od tego jak sobie chcemy i czy chcemy z tych udogodnień korzystać. :serducha:

 

Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leniwcami karawaningowcow chyba nazwac nie mozna :swieca: ale jak juz nieraz bylo pisane kazdy z nas ma inny styl podrozowania i kupuje przyczepe wlasnie pod to do czego bedzie jej uzywal.

 

U mnie toaleta musi byc, ostatnio nocami mielismy +2 stopnie i w tej temperaturze nie zamierzam latac nocami do kibelka. Do tego zawsze stajemy troche dalej od sanitariatow i jak w dzien spacerek dobrze czlowiekowi zrobi, tak w nocy nie koniecznie.. do tego umarlabym ze strachu chyba :serducha:

 

Zlewozmywak uzywamy tez jak najbardziej, na kampingach do mycia garow to nie, ale do przeplukania kubkow, odcedzenia makaronu, czy wymycia salaty jak najbardziej. Do tego robimy czesto wypady weekendowe i stajemy na miejscach postojowo-noclegowych na ktorych nie ma przybytkow sanitarnych... a my jestesmy samo wystarczalni.

 

Podlaczen kanalizacyjnych jako takich na kampingach wcale nie potrzeba, wystarczy zbiornik na brudna wode ... my mamy taki, ktory podlacza sie rura do rury spustowej.

 

c1dc1wl1.th.jpg

 

ale wystarcza wiadro postawic pod rure i tez jest git.

 

Tylko ze tak jak juz napisano, jak ktos staje na dluzej to to wszystko moze przygotowac sobie w przedsionku... a i tak przy malych przyczepkach jest praktyczniejsze niz robienie czegokolwiek w przyczepce w ktorej i tak nie ma miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ale wystarcza wiadro postawic pod rure i tez jest git.

 

Tylko żeby wszyscy tak robili :serducha: , bo na kempingu to połowa tak robi. :swieca:

 

Jacek.

 

nie mow :biwak: no ale fakt jeszcze nie bylam w Polsce na kampingu, to powiedziec nie moge nic na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już wiesz, ale najgorsze, że poza naszymi, co może dopiero uczą się, to widziałem także

inostrańców kamperami i przyczepami, niestety też tak robili.

Porażka.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To "dyrekcja" powinna wielkimi literami napisac ze trzeba uzywac pojemnikow na brudna wode i kary walic :serducha: toz to nie dosc ze nie higieniczne, to jeszcze paskudzi caly kamping... ludzie to pomyslunku nie maja czy jak :swieca: a to wystarczy wiadro z OBI-ka do zaprawy za pare zlociszy... ech nieraz to rece czlowiekowi opadaja,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety też tak robili

No to ja chyba trafiałem na kulturalne towarzystywo, ale jeszcze nie widziałem, żeby ktoś zlewał ścieki na ziemię pod przyczepą. Nawet dla własnej wygody to raczej niewskazane bo później capi jak diabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kurcze ile na takim forum człowiek może sie dowiedzieć co i jak

 

Tą przyczepę wyżej wymienioną oglądałem na fotach tam jest tyle miejsca ze można grila robić :serducha: tylko ciekawe ile trzeba dołożyć by sobie to ładnie wykończyć? pewnie z drugie tyle co przyczepa

 

a jak wygląda sprawa z WC to są zbiorniki wymienne czy jak to wygląda??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wygląda sprawa z WC to są zbiorniki wymienne czy jak to wygląda??

W każdym WC chemicznym masz zbiornik na fekalia, który trzeba opróżniać. Lepsze są zabudowane w łazience przyczepowej bo dostęp do kasety z zewnątrz i pojemność większa samego zbiornika. Ja mam zwykłą toaletę przenośną i oczywiście też zbiornik z brudami się odpina i z tyl lecisz do jakiegoś miejsca gdzie to możesz wylać (WC na campingu a nie do rowu koło campingu :serducha: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ciekawe ile trzeba dołożyć by sobie to ładnie wykończyć? pewnie z drugie tyle co przyczepa

 

E, na pewno nie, zobacz jak Sowa robił remont Niewiadówki, wyszło lepiej niż we fabryce, :serducha:

a poza tym nie musisz robić wszystkiego od razu, ważne, żeby szczelna była.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.