Skocz do zawartości

CB


Pawel67

Rekomendowane odpowiedzi

CB mam od roku, dostałem w prezencie i już zdążyła się zarazić żona i szwagierka. Co prawda zona się wkurza jak mobile się pytają "kolego jak tam dróżka..." Jeździmy sporo na dwa samochody mamy stały kontakt CB to rewelacja To nie tylko anty :ok: :ok: ale ułatwienie.

Przykład: wjeżdżam do Zielonej Góry jest tuż przed północą, pytam jak dojechać,zgłasza się stacja bazowa i przez 10 min prowadzi mnie za rączkę do celu :ok: .

Szkoda, że niewielu karawaningowców wozi radyjka, jak widzę antenę to zawsze staram się zagadać. Ostatnio nawet zakupiłem naklejkę na przyczepkę(oczywiście z moim imieniem)

BAJO MOBILE BAJO

post-28099-imported-4e4fefd2-20be-4364-9e4a-e5c7f5b24e29_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

a gdzie tekowe mozna zakupić ( kto sie tym zajmuje na tak małą skale-pojedyńcza, no moze podwójna sztuka) ja jestem chętnyi na przyczepe i na auto.Przynajmniej ktos zawoła mnie kolego serku-hehehe :ok::ok: , a nie ej ty kolego z zielonego espero. :ok::ok: .

 

mam racje :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mymlon

nie oceniaj po rzekomym braku anteny, bo się można oszukać :ok: .

Ja korzystam z takiej antenki (gsm/fm/cb). :ok:

Nie różni się wyglądem od oryginalnej anteny fm .

Nie kusi potencjalnego złodzieja.

Jedyna zapora to cena około 200zł.

Polecam :ok:

post-28107-imported-06e67550-1046-496d-bf30-c8367c4fc0b9_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że niewielu karawaningowców wozi radyjka

Nie zgadazm się zupełnie z tym poglądem. Ogólnie w trasie to większość małych mobilków ma antenki, ci z przyczepami też. Tylko jedna rzecz bardzo mi się nie podoba, ludzie boją się odezwać, czego zupełnie nie rozumiem. Czasami pytam o coś na radyjku to nikt mi w mieście nie odpowie pomimo, ze prawie każdy ma bata na dachu. Już kiedyś ktoś powiedział, ze majatek zbije ten kto wypuści na rynek radio tylko z kanałem 19 i bez gruchy, zeby tylko można było słuchać. Zupełnie inaczej wygląda w trasie, tam jednak jest większa kultura (pomijając słownictwo).

Osobiście bez CB w trasie czułbym się jak ślepy i głuchy. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mymlon

nie oceniaj po rzekomym braku anteny, bo się można oszukać :ok: .

Ja korzystam z takiej antenki (gsm/fm/cb). :ok:

Nie różni się wyglądem od oryginalnej anteny fm .

Nie kusi potencjalnego złodzieja.

Jedyna zapora to cena około 200zł.

Polecam :ok:

 

no to jest zapora jak dla mnie :ok:

przyznam sie ze ja równierz jadac rozglądam sie za pojazdami mającymi antent CB i wtedy pytam co i jak na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie różni się wyglądem od oryginalnej anteny fm .

A jak z zasięgiem ? Narazie mam Hustler IC 100 a zamierzam zmienić na Sirio ML 145. Tych małych antenek boję się, że zasięg to będzie mały około 2 - 3 km w trasie, a w mieście to już tylko jak "jak cię widzę to cię słyszę".

P.S

Co prawda zona się wkurza jak mobile się pytają "kolego jak tam dróżka..."

No cóż w każdej grupie ludzi wykształca się jakiś slang w przypadku użytkowników CB są to częste zdrobnienia i inne czasami niezrozumiałe zwroty, bo kto z ludzi nie "jeżdżących na radyjku" zrozumie takie np ostrzeżenie "Uwaga mobilki na 747 dwa miśki na hulajnogach suszą w obie strony"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem myśleć o zmianie a raczej o nowym zakupie po tym jak wycięto kabelek i dmuchnięto nam magnesówkę Wilson'a z dachu na parkingu.

Wybór padł na tę antenę ponieważ "nie kusi" złodzieja, który nie widząc anteny cb,również nie szuka radia w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie tekowe mozna zakupić :

http://www.allegro.pl/item247950326_cb_radio_twoje_imie_ksywa_naklejka_gratis.html

Ja korzystam z takiej antenki (gsm/fm/cb)

Nie zdecydowałem się na zakup takowej, bo po mojemu co jest do wszystkiego jest do niczego.

Jeśli się mylę to proszę popraw mnie.

Co prawda zona się wkurza jak mobile się pytają "kolego jak tam dróżka..."

Chodzi o zwrot KOLEGO ręczę, że moja :ok: nie przypomina faceta :ok: patrz profil

Hustler IC 100 a zamierzam zmienić na Sirio ML 145

Jestem posiadaczem Sirio ML 145 fajna antena muszę tylko zmienić magnes na "dzwonek" na klapę. Na 19 mogę rozmawiać do 10 km :ok: .

Zacząłem myśleć o zmianie a raczej o nowym zakupie po tym jak wycięto kabelek i dmuchnięto nam magnesówkę Wilson'a z dachu na parkingu.

Fakt, kradzież anten to plaga. Potem na Allegro są dostępne za grosze a sprzedawca oświadcza, że kabel się przetarł... :ok:

Część CB-maniaków posiada dwie anteny- dziadowską na miasto (co by nie kusiła) i lepszą na dłuższe wypady (oczywiście lepszą chowają ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdecydowałem się na zakup takowej, bo po mojemu co jest do wszystkiego jest do niczego.

Jeśli się mylę to proszę popraw mnie.

 

Tak jak pisałem wcześniej zależało mi na antenie, która nie "wpada w oko", przyznaje parametry niższe ale nie jest źle.

 

coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie tekowe mozna zakupić ( kto sie tym zajmuje na tak małą skale-pojedyńcza, no moze podwójna sztuka)

Najprostsza i nałatwiejsza metoda:

robisz w kompie projekt,zgrywasza na dowolny nosni,idziesz do jakiegoś mądrzejszego punktu ksero-tam drukuja to na folii samoprzylepnej-koszt max 15 pln za format A4

pzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.