Skocz do zawartości

Rejestracja kampingu- konieczne? Jakie obowiązki i problemy mogą nas spotkać


goskazgr

Rekomendowane odpowiedzi

Moja przyczepa nie weszła na przyczepę lawetę, nie ten rozstaw kół (za szeroko a przyczepa za wąska) . Na autolawetę też nie wjechała, gdyż laweta była za wysoka i zbyt duży był kąt najazdu i zaklinowała się w trakcie wciągania. Kierowca obejrzał hak i zawieszenie i zdecydował że weźmie ją na hak. Usprawniliśmy światła i pojechała na haku. W trakcie holu nawet hamulec najazdowy się rozruszał i zaczął działać. Prędkość przelotowa 40 km/h 

 

Zdj%25C4%2599cie0132.jpg

Zdj%25C4%2599cie0135.jpg

Edytowane przez Czeczen (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Stworzyłeś zagrożenie na drodze dla innych i dla siebie. To, że laweciarz matoł, nie zwalnia Ciebie z myślenia! On poleciał na kasę, zarobek.
Co byś zrobił, gdyby z racji wieku puściło łożysko i całe koło, felga z oponom i jeszcze z bębnem potoczyło się z prędkością 40 km/h i uderzyło w przystanek pełen dzieci czekających na autobus? To Twoja własność powoduje katastrofę w ruchu lądowym.

Przyczepa bez żadnych dokumentów, niesprawna techniczne (bo w świetle prawa tak to wygląda), bez ubezpieczenia... to co zrobiłeś, nie powinno mieć miejsca.
Najlepiej, to jeszcze napisz, że teraz zrobisz z niej SAM'a (a skoro się już nie da) to angielkę.

A Ty jeszcze opisałeś to  i sfotografowałeś, co z kolei wystarczy, żebyś miał problemy.

Żadne forum nie powinno promować takich zachowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... to co zrobiłeś, nie powinno mieć miejsca...

 

Tu się z Tobą zgodzę. Ale jedyne konsekwencje przewidziane prawem może ponieść w tym przypadku holujący laweciarz. No chyba że po długim procesie laweciarz udowodni przed sądem Czeczenowi że to on go do tego zmusił groźbą i siłą. Ale wtedy też wchodzi w grę inny paragraf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic oczywiście mnie nie tłumaczy to co piszecie to święta racja.

 

Ale ja zleciłem przewiezienie przyczepy firmie, na co wziąłem dokument z kasy. Wskazałem miejsce postoju i miejsce docelowe. Usługę wykonano. Wg prawa nie ponoszę żadnej odpowiedzialności. Firma podjęła ryzyko, kierowca przed wjazdem na drogę publ. przeciągnął przyczepę po wertepach ok kilometr, sprawdził zaczep, koła, hamulec najazdowy i powiedział że bierze ją na haku. Włączyl żółte błyski i poturlał się.

 

Ja na miejscu podpisałem wykonanie usługi.

Edytowane przez Czeczen (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stworzyłeś zagrożenie na drodze dla innych i dla siebie...

... to co zrobiłeś, nie powinno mieć miejsca.

Najlepiej, to jeszcze napisz, że teraz zrobisz z niej SAM'a (a skoro się już nie da) to angielkę.

 

A Ty jeszcze opisałeś to  i sfotografowałeś, co z kolei wystarczy, żebyś miał problemy.

 

Żadne forum nie powinno promować takich zachowań.

Nie ja a firma która podjęła się wykonania usługi i ona odpowiada za ładunek który przewozi a czy przyczepa pojedzie czy popłynie to mnie było wszystko jedno. Zgadzam się że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, ale świadomy kierowca stwierdził że inaczej się nie da a za usługę już zapłacono i podejmuje się na własne ryzyko. Nie chciałem się zgodzić, bo bałem się że się po drodze rozsypie, ale kierowca zapewnił mnie że wg prawa on bierze całą odpowiedzialność na siebie. 

Nie mam zamiaru jej rejestrować ani z nią podróżować, będzie stała stacjonarnie. Ja nie chwalę się ani nie promuję działania niezgodnego z prawem, opisałem jedynie jak się to odbyło  - że przyczepa nie wjechała na lawetę i nie zmieściła się na przyczepie na której miała jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeczen, nie widzę powodów żebyś się musiał tłumaczyć!!! Dobrze zrobiłeś  :ok:  ! Zleciłeś usługę transportu z punktu A do B profesjonalnej firmie. Gdyby coś się stało to oni ponoszą odpowiedzialność. A na pewno posiadają polisę OC. Powiem więcej: Gdyby coś się stało z Twoją przyczepą w trakcie transportu to też musieli by pokryć koszty szkody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stworzyłeś zagrożenie na drodze dla innych i dla siebie.

Co byś zrobił, gdyby z racji wieku puściło łożysko i całe koło, felga z oponom i jeszcze z bębnem potoczyło się z prędkością 40 km/h i uderzyło w przystanek pełen dzieci czekających na autobus? To Twoja własność powoduje katastrofę w ruchu lądowym.

 

 

krwiożercza buda pędząca 40km/h pękające łożysko i katastrofa w ruchu lądowym  :look:  

tak się zastanawiam, pewnie Ty nigdy nie nagiąłeś przepisów typu. przekroczenie prędkości, rozmowa przez telefon podczas prowadzenia auta, przelot przez skrzyżowanie na późnym pomarańczowym, wyprzedzanie w niewłaściwym miejscu... to zapewne nic w porównaniu z tym czego laweciarz dokonał, katastrofa na miarę Titanica  :swiety:  

w podobnej sytuacji pewnie byś helikopter wynajął żeby przetransportować bezpiecznie budkę ?

może czasem najprostsze rozwiązania są najskuteczniejsze.

 

sorki za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krwiożercza buda pędząca 40km/h pękające łożysko i katastrofa w ruchu lądowym  :look:  

tak się zastanawiam, pewnie Ty nigdy nie nagiąłeś przepisów typu. przekroczenie prędkości, rozmowa przez telefon podczas prowadzenia auta, przelot przez skrzyżowanie na późnym pomarańczowym, wyprzedzanie w niewłaściwym miejscu... to zapewne nic w porównaniu z tym czego laweciarz dokonał, katastrofa na miarę Titanica  :swiety:  

w podobnej sytuacji pewnie byś helikopter wynajął żeby przetransportować bezpiecznie budkę ?

może czasem najprostsze rozwiązania są najskuteczniejsze.

 

sorki za OT.

:bravo:   :bravo:   :bravo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już miałem zapytać kto z Was robi regularne przeglądy techniczne (choć przyczepy są zwolnione) kto robi z Was regularne przeglądy instalacji gazowej lub skuteczność zerowania 230  V ? Ale jako nowy nie chciałem być złośliwy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... kto z Was robi regularne przeglądy techniczne (choć przyczepy są zwolnione) ...

Akurat zwolnione sa tylko te o DMC<750kg.

Każda inna ma je jak auto, co rok.

 

A swoją drogą ja tez nie widzę nic złego w tym transporcie. Nie robiłeś tego na wariata, a wręcz w ogóle nie robiłeś tylko obserwowałeś jak to robią profesjonaliści. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja opisaną sytuację widzę tak, a nie inaczej - i napisałem to w poście powyżej.

To, że Wy postrzegacie ją po swojemu - Wasza sprawa, ja zdania nie zmieniam.

Linczować nikt nikogo nie zamierza (ja piszę za siebie), ale Wasze posty tym bardziej propagują takie zachowanie. Dziesięć tysięcy razy wszystko będzie "si", a dziesięć tysięcy i jeden więcej - kuku.

Przez telefon nie rozmawiam podczas jazdy trzymając go bo słuchawka bluetooth kosztowała mnie 40zł, a nie jestem alfą i omegą, żeby uważać, że potrafię ogarnąć wszystko naraz podczas jazdy.

Przepisów nie łamię i nie naginam, a dlaczego? bo tak wybrałem. Nie podoba się Wam albo lubicie mieć wygodnie? Znowu, taki Wasz wybór, ja tego nie popieram i tym bardziej na forum zaznaczam tego naganność. Subiektywna ocena sytuacji "czy coś jest na wariata" czy też "nie jest na wariata" w moim odczuciu nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwem, przestrzeganiem przepisów, czy też tolerancji na ich łamanie.

No chyba, że ta społeczność może zrzeszać tylko osoby o takich samych poglądach i różnica zdań nie będzie tolerowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.