Skocz do zawartości

Szczepic czy nie?


panikleks

Za czy przeciw?  

12 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Szczepić?



Rekomendowane odpowiedzi

Być może da się szybciej, nie wiem nie znam się do końca. Tak myślałem, bo tak mówi moja żona, która jest pedagogiem specjalnym i z takimi dzieciakami pracuje. Niezmienia to jednak faktu, że po takim okresie ciężko jest udowodnić, że ów autyzm jest skutkiem szczpień przeprowadzanych zaraz po urodzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 142
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mieszkam w malym miescie i na placu zabaw na ktory chodzimy jest dwoch autystycznych chlopcow. Kiedys autyzm znalam tylko z filmu "rainman".

Jedna z matek jest przekonana, ze to po szczepieniu. Chodzi na rozne terapie z mlodym i tam spotyka rodzicow dzieci z autyzmem, twierdzi, ze jezeli rodzice maja pierwsze autystyczne dziecko to kolejnych juz nie szczepia.

Nie będę tutaj dywagował na temat autyzmu ale z tego co mi wiadomo może wystąpić u dzieci jeżeli miały ku temu skłonności. Czyli szczepionka mogła ale nie musiała tego wywołać, a u dziecka wcześniej czy później mogło to się uaktywnić.

My w każdym razie szczepimy, dzięki szczepionce na rota młody mimo że ma 4 lata przeszedł chorobę w dwa dni (3/4 przedszkola skończyło w szpitalu) w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze Ty mi wytlumacz gdzie i jak Polska jest podobna do Afryki.

To rasizm czy co? ;p

Szczepionki działają tak samo na Polaków, Afrykańczyków i wszystkich innych ludzi. W Afryce ich brakuje, stąd więcej chorób i śmierci dzieci. U nas jest lepiej, ale np. w Wielkiej Brytanii dzieci dostają za darmo szczepionki, które polscy rodzice muszą kupić (skojarzone, na pneumokoki, rotawirusy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobieto, w Afryce ludzie umieraja nie z braku szczepionek tylko z braku wody i jedzenia.

A w Wielkiej Brytanii nikt nie jest zmuszony do szczepien tylko ma prawo wyboru i moze wogole nie szczepic. I tak dobrze, ze niektore szczepionki sa drogie bo nasz lekomanski narod by po 10 dawek kazal dzieciom dawac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz racji panikleks. Przykładowo w Sierra Leone - jednym z najbiedniejszych krajów świata o bardzo niskiej kondycji społeczno - gospodarczej, wysoki wskaźnik umieralności dzieci przed ukończeniem 5 roku życia, wynika nie z braku pożywienia lecz właśnie z powodu chorób. Choroby, które zbierają śmiertelne żniwo to odra, gruźlica i tężec. ( dane ONZ) Można im zapobiec tylko szczepiąc afrykańskie maluchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam napewno szczepienia sa potrzebne bardzo. Tylko jeszcze raz napisze, nie porownujmy najbiedniejszych krajow swiata do Polski, lezacej w centrum Europy majacej dostep do lekow, roznorodnej zywnosci, bierzacej wody itp.

A juz napewno szczepienia nie sa potrzebne Polskim dzieciom w pierwszej dobie zycia. Chyba jeszcze w dwoch krajach Europy oprocz Polski program szczepien zaczyna sie tak wczesnie. Po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam napewno szczepienia sa potrzebne bardzo. Tylko jeszcze raz napisze, nie porownujmy najbiedniejszych krajow swiata do Polski, lezacej w centrum Europy majacej dostep do lekow, roznorodnej zywnosci, bierzacej wody itp.

A juz napewno szczepienia nie sa potrzebne Polskim dzieciom w pierwszej dobie zycia. Chyba jeszcze w dwoch krajach Europy oprocz Polski program szczepien zaczyna sie tak wczesnie. Po co?

Jesteś lekarzem ? Jeżeli chcesz wiedzieć po co trzeba skończyć medycynynę. Trudno żebyśmy my o tym decydowali kiedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj rozmawiałyśmy o tym z przyjaciółką, która w tym roku kończy medycynę - ma synka trzy miesiące młodszego od mojego, ale mieszkają w Anglii, szczepią go tamtejszym programem. Są wszystkie u nas zalecane za darmo. I szczepi się szybciej, u nas od pierwszych poszpitalnych szczepień przerwy to min. 6 tygodni, a tam co 4 tygodnie i następne. Mój starszy czeka na 3 dawkę, a tamten już dawno po.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze tam szczepienia nie sa obowiazkowe. Nikt Cie sanepidem straszyl nie bedzie, ze nie szczepilas. A jak ktos sie godzi na taki pospiech w szczepieniach to jego sprawa.

We Francji natomiast szczepienia zaczynaja sie od trzeciego miesiaca zycia.

Lekarze teraz to pracownicy koncernow farmaceutycznych, ktorzy tylko recepty wypisuja. Dla mnie nie sa zadnym autorytetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze Ty mi wytlumacz gdzie i jak Polska jest podobna do Afryki.

W tym, że tu i tam żyją ludzie. Możemy zaobserwować rezultat opieki zdrowotnej, higieny oraz szczepień na długość życia i zapadalność na choroby.

Kolejnym podobieństwem jest to, że kampanie antyszczepionkowe są przejawem niewiedzy, niedouczenia i zacofania, stawiając ich zwolenników "sto lat za Murzynami".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.