Skocz do zawartości

Brak światła przeciwmgielnego


siwak

Rekomendowane odpowiedzi

trochę podepnę się pod temat jak to jest z tym światłem przeciwmgłowym oficjalnie w haku miałem je podłączone , ale holender który miał przyczepę przede mną zrobił tak elektrykę że mam napięcie w oświetleniu i lodówce po włączeniu przeciwmgłowego ,oczywiście odłączyłem kabelek od przeciwmgłowego i zapodałem do bezpiecznika w samochodzie , i tu pytanie czy na przeglądzie w przyczepie z 1986 roku wymagane jest działające przeciwmgłowe światło ??

stas jesli masz klosze z przeciw mgielnym to na pewno bedzie chcial zeby je wlaczyc tak jak kierunki czy wsteczny jesli nie posiadasz w oswietleniu przeciwmgielnego to raczej nie bedzie sie dopytywal w razie czego zawsze mozna zrobic takie jak w maluhachah kiedys stosowano dodotkowa lampe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam 

Podepnę się pod temat 

Mam taką sytuację ze po podłączeniu wtyku z automatu zapala mi się przeciwmgłowe w aucie i nic nie mogę zrobić  w tym momencie nie działa przycisk a 

Gdy podłączam zwykła przyczepkę towarowa wszystko jest ok  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłącz w przyczepie akumulator. Przestanie świecić. Masz w przyczepie zrobioną tak instalację że można zasilać przyczepe przez światło przeciwmgłowe. Jak zapinasz budę, to prąd z aku przyczepy zasili Ci to właśnie światło. Dlatego takie czary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy oświetlenie w przyczepie z akumulatora powinno działać automatycznie po odłączeniu  wtyku czy trzeba coś przełączyć żeby zasilanie było pobierane z aku  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam - czy jak nie mam światła przeciwmgielnego i cofania z drugiej strony , czy mogę wstawić w to miejsce dodatkowe światło stopu w mojej hobby??.

Jasne, że możesz, kilka kabelków, kilka konektorków i masz. Ja w najbliższym czasie będę montował dodatkowe światło stop, więc jak chcesz podzielę się informacją :)

Więcej o 3 STOPie poczytać możesz TUTAJ

Edytowane przez AgaMar (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba światło p/mgielne jest wymagane przepisami :hmm: Czy to jest tak, że masz lampę homologowaną jako F? A co po drugiej stronie? Biały klosz światła cofania? Czy też czerwony? Z jaką homologacją?

Zrobić w te miejsca stop zapewne możesz, jednak pozostaje sprawa legalności i ewentualnego ryzyka przy kontroli drogowej lub przeglądzie. No chyba, że chcesz ten stop tylko po jednej stronie, bo nie za bardzo rozumiem Twoje pytanie, ale wtedy ryzyko zwiększasz dość mocno.

 

Witam - czy jak nie mam światła przeciwmgielnego i cofania z drugiej strony , czy mogę wstawić w to miejsce dodatkowe światło stopu w mojej hobby??.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam oryginalne lampy i w obu nie ma nawet mocowania żarówki(obie są czerwone)!!. Właśnie jestem przed kupnem żarówek ledowych i odrazu wezmę te dodatkowe http://www.fotosik.pl/zdjecie/7104880a7ee3d276 Dzięki Pozdrawiam ..

Edytowane przez MARECKI551 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że możesz, kilka kabelków, kilka konektorków i masz. Ja w najbliższym czasie będę montował dodatkowe światło stop, więc jak chcesz podzielę się informacją :)

Więcej o 3 STOPie poczytać możesz TUTAJ

 

 Przyczepa rejestrowana po raz pierwszy po 01.01. 1986r. musi posiadać światło przeciwmgielne. Długo jeździłem bez,ale dwa lata temu na przeglądzie zażądali i musiałem  je zamontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Przyczepa rejestrowana po raz pierwszy po 01.01. 1986r. musi posiadać światło przeciwmgielne. Długo jeździłem bez,ale dwa lata temu na przeglądzie zażądali i musiałem  je zamontować.

Moja mimo, że jest z 1986 nie ma i na żadnym przeglądzie nikt nic nie mówił... Jak zamontowałeś?

Edytowane przez AgaMar (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.