Skocz do zawartości

Gdzie najdalej byliscie z przyczepa?


panikleks

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak widzę większość wyjazdów skierowanych jest na południe, a jeździcie też za wschodnią granicę? Pytam z ciekawości czy warto tam się kierować, czy jest tam coś ciekawego, jakieś ciekawe rejony, kempingi? Czy za granicą Polski w tym kierunku od razu jest Syberia dla karawaningowców?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, a jeździcie też za wschodnią granicę?  < TAK

Pytam z ciekawości czy warto tam się kierować, czy jest tam coś ciekawego, jakieś ciekawe rejony, kempingi? < TAK

Czy za granicą Polski w tym kierunku od razu jest Syberia dla karawaningowców?

@Port

Na początek zerknij niżej, jeżeli przypadnie do gustu polecamy Litwę, na prawdę warto.

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Gotowiec całej trasy otrzymasz za darmo.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilku lat jeżdżę za wschodnią granicę, chciaż aktualnie z uwagi na sytuację polityczną nie polecam tego kierunku. Pirwszy mój wyjazd na wschód w 2010 roku zrealizowalem podróżując w Karpaty Wschodnie przyczepą ( Adria Forma 440C + Skoda Octavia Tour). Od 4 lat podróżuję kamperem, ale ten kierunek jest dla mnie cały czas atrakcyjny. Planowałem w tym roku Gruzję, przez Ukrainę i Rosję ( blizej i taniej niz przez Turcję), ale z w/w powodow wyjazd odkladam ( mam nadzieję że tylko na rok).

1. Trasa w 2011 roku - 1655km http://goo.gl/maps/npXWT  relacja   http://www.caravaningklub.fora.pl/kempingi-w-polsce,11/camperem-w-karpaty-wschodnie-2011-relacja-z-podrozy,3199.html

2. Trasa w 2013 roku 4382 km http://goo.gl/maps/k9YK9   relacja    http://www.karawanier.pl/viewtopic.php?f=60&t=502

Mam nadzieję, ze w niedalekiej przyszłości, uspokoi się na wschodzie i będzie można znowu spokojnie tam podróżować, bo naprawdę warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, ze w niedalekiej przyszłości, uspokoi się na wschodzie i będzie można znowu spokojnie tam podróżować, bo naprawdę warto.

@Teurgus

Może Ty doczekasz się spokoju w tym rejonie, ja nie mam szans.

Ludzie są tam nadzwyczajni, ale po dojściu do władzy dostają hopla.

Człowiek to wyjątkowa kanalia, wystarczy stworzyć mu okazję ... (Krym).

 

Znam wszystkie Twoje trasy jesteś SUPER w utrwalaniu kresów,

robisz doskonałą koronkową robotę. Tak trzymaj, nie odpuszczaj.

Zawsze mam ochotę porozmawiać z Tobą przy "rozmownej wodzie" na temat Twoich/Waszych wypraw...

 

Zerknij na moje (wypociny) posty  # 22 i 24   <  zapraszamy

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Dookoła Morza Czarnego ... nasze niespełnione marzenia, niżej.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądź takim pesymistą. W 2008 roku po wybuchu wojny rosyjski-gruzińskiej wydawalo sie, ze tamten kierunek podrozowania jest całkowicie niedostępny. Po kilku latach sytuacja stała się na tyle spokojna, że do Gruzji mozna bylo bezproblemowo podróżować przez Rosję i Ukrainę. Taka ciekawaostka- wjeżdżając do Gruzji nie trzeba mieć wizy, a nawet paszportu. Wystarczy dowód osoibisty. Dlatego wiele osób podrózuje do Gruzji samolotem. Mam nadzieję, że do planowanej podrózy, zarówno Twojej jak i mojej na pewno dojdzie.  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Janwil

Wykorzystaj trasę post # 11, tego wątku...

... dalej z Pompei punkt B polecamy trasę  A B C D E < do zobaczenia w Sukošanie punkt E na mapie,

 

Będziemy trzymać dla Was miejsce na kempingu, napisz tylko w cieniu czy w słońcu ?

Znajdziesz nas pod biało-czewonym parasolem < zerknij > nad wodą

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Jeżeli będzie Wasza zgoda to w konwoju oczywiście za Wami  bęziemy czołgać się razem do PL.

Ired, jesteście przeuroczy, na razie niestety wirtualnie. Propozycje nie do odrzucenia, serce się rwie, oferta super. już gromadzę gifty dla Was, żeby się wypłacić...

A na razie podpowiedz jak korzystać z Waszych fantastycznych podpowiedzi tras, na moim laptopie za granicą, bo mój internet mobilne dział tylko w Polsce? Chyba że: Jeżeli będzie Wasza zgoda to w konwoju oczywiście za Wami  będziemy czołgać się razem ..

Czy ktoś wybiera się na niedzielny Zlot Karawaningowy-Pielgrzymka do Częstochowy?   http://forum.karawaning.pl/topic/15728-ii-og%C3%B3lnopolska-pielgrzymka-karawaningowa-na-jasn%C4%85-g%C3%B3r%C4%99-2014/page-6?hl=%2Bpielgrzymka+%2Bcz%C4%99stochowa&do=findComment&comment=362930

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ired ,ja to chciałbym taką pracę , siedzę pod parasolem i tylko odliczam do przerw ;) Jestem w stanie uznać przerwę obiadową jako bezpłatną i mogę pod tym parasolem pracować cały dzień  :]

To jak skontaktujesz mnie z działem rekrutacji  :blagac:

@piotrekbb

My taką pracę mamy, na każdym wyjeżdzie "odbijamy" część kosztów pobytu.

Po przejściu "na boczny tor" założyliśmy firmę i w ten sposób uzupełniamy nasze "stare portfele".

I jesze jedno mamy kontakt z ludżmi ... dostawcami na prawie wszystkich kontynentach.

Z kempingów wysyłamy nie tylko e-maile i faksy, dokonujemy przelewy krajowe lub zagraniczne.

 

Dziś czasy są wymarzone do pracy na własną rękę,

kto tego nie docenia jest płaczącym/stękającym roszczeniowcem.

 

foto 1 < nasze biuro pod parasolami >  foto 2 ...  bez parasola

 

Pytam z ciekawości czy warto tam się kierować, czy jest tam coś ciekawego, jakieś ciekawe rejony, kempingi? Nie wiemy

@Port

... Pozdrawiamy, ... czy ciekawość została zaspokojona ?

 

 Propozycje nie do odrzucenia, serce się rwie, oferta super. już gromadzę gifty dla Was, żeby się wypłacić...

@Janwil

O gifty nie martw się, szkoda miejsca w przyczepie.

Na miejscu obok kempingu zaprowadzę Ciebie do piwniczki gdzie "rozmownej wody" nigdy nie brakuje.

Najsłabsza ma 5 - 15 Volt, mocniesza ~(90+) Volt.

Gospodarz udostępnia oprzyrządowanie do pieczenia "padlinki" lub owiec ,  foto niżej.

 

Pozdowiamy,

Ir & Ed

PS

Dostęp do Internetu w cenie pobytu.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrekbb

My taką pracę mamy, na każdym wyjeżdzie "odbijamy" część kosztów pobytu.

Po przejściu "na boczny tor" założyliśmy firmę i w ten sposób uzupełniamy nasze "stare portfele".

I jesze jedno mamy kontakt z ludżmi ... dostawcami na prawie wszystkich kontynentach.

Z kempingów wysyłamy nie tylko e-maile i faksy, dokonujemy przelewy krajowe lub zagraniczne.

 

 

no własnie o to chodzi ,chciałbym tylko wysyłać emalie z pod parasola  :yes:

muszę nad tym popracować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Port

... Pozdrawiamy, ... czy ciekawość została zaspokojona ?

Poniekąt tak, chociaż wnioskuję, że południe jednak górą. Ciekawe od czego to zależy, klimat, pogoda, standard kempingów, ceny, ciekawostki do zwiedzania, bezpieczeństwo .... czy wszystkie te czynniki mają po trochu wpływ na kierunki wyjazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my w 2010 roku objechaliśmy z naszą Adrią Norwegię w sumie prawie 6 tys km w niecały miesiąc z Katowic kierunek Dania później prom do Stavanger. Wolno fiordami, drabina Troli Trondheim, a później prze Szwecję na dól Malmo, Kopenchaga i prosto na zlot w Miłkowie.

 

Darek z Elą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie wybieram ciepłe klimaty:

- Hiszpania 9014km, dotarliśmy do Tarify http://forum.karawaning.pl/topic/12756-ola-espa%C3%B1a/

post-12190-0-15760400-1397491441_thumb.jpg

- Turcja 9337 km, dotarliśmy do Mardin http://forum.karawaning.pl/topic/13439-turcja-wiosn%C4%85-2013/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wnioskuję, że południe jednak górą.

Ciekawe od czego to zależy, klimat, pogoda,  ... ciekawostki do zwiedzania,

.... czy wszystkie te czynniki mają po trochu wpływ na kierunki wyjazdów.

@Port

Południe Hiszpanii, cała Hiszpania wymaga "zaciągnięcia się"= "cztachnięcia" jak dymkiem z papieroska ... (nie palimy!).

Jeżeli raz tam pojedziesz to ciągoty będziesz miał co rok.

Na naszym kempingu tylko sami kitesurfingowcy. Trzeba przyznać że wietrznych dni tu nie brakuje.

Jest to raj dla miłośników pływania z latawcem od rana do wieczora.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Cieszę się że [nomadka] została tu zwabiona, brawooo...

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Port

Południe Hiszpanii, cała Hiszpania wymaga "zaciągnięcia się"= "cztachnięcia" jak dymkiem z papieroska ... (nie palimy!).

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Wprawdzie Hiszpania jeszcze przede mną, ale dzięki Wam coraz bliżej....

Za to ja byłem w w ostatnią niedzielę w Częstochowie.

http://forum.karawaning.pl/topic/15728-ii-og%C3%B3lnopolska-pielgrzymka-karawaningowa-na-jasn%C4%85-g%C3%B3r%C4%99-2014/?hl=%2Bii+%2Bpielgrzymka

PS. Ja też już dawno nie palę ale o ile pamiętam to my na Pradze się ,,sztachaliśmy"

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.