Skocz do zawartości

Ford S-Max - viatoll


Parzusie

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

16 minut temu, Krzysztof57 napisał:

A pewny jesteś że Viatoll działa ?

Z łapą za oknem dziala. Na bocznej szybie z drugiego pasa też lapie ale co jak droga bedzie 1 pasowa? 

Ta fioletowa poswiata wchodzi w moim przypadku na kropki rowniez, zdjecie ponizej. 

DSC_0307.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Voku napisał:

Nie wiem co ci poradzić, u mnie działa na szybie bez problemów, nie wiem czemu akurat u ciebie nie zatrybia.

Obstawiam dwie sprawy:

1) może (to tylko moje domysły) dawniej (moj mondek to 2007) nie robili tych pól bez IR aczkolwiek bardziej sądze, że...

2) szyba nie jest oryginalna, była wymieniana i może ten akurat producent nakłada na całą szybę IR i się nie bawi w pola bez. Musiałbym to porównać z jakimś innym fordzikiem. U mnie jak na zdjęciach powyżej ta fioletowa poświata jest widoczna również na kropkach wokół lusterka.

Tak czy siak - muszę tylko pamiętać, żeby to przywieszać na czas jazdy z cepka, ogolnie będę to ściągał zaraz po powrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, goorek napisał:

Obstawiam dwie sprawy:

1) może (to tylko moje domysły) dawniej (moj mondek to 2007) nie robili tych pól bez IR aczkolwiek bardziej sądze, że...

2) szyba nie jest oryginalna, była wymieniana i może ten akurat producent nakłada na całą szybę IR i się nie bawi w pola bez. Musiałbym to porównać z jakimś innym fordzikiem. U mnie jak na zdjęciach powyżej ta fioletowa poświata jest widoczna również na kropkach wokół lusterka.

Tak czy siak - muszę tylko pamiętać, żeby to przywieszać na czas jazdy z cepka, ogolnie będę to ściągał zaraz po powrocie.

Ale ogólnie - wydawanie tego badziewia z antenką do tych szyb metalizowanych to mi wygląda jakby to był co najmniej gatunek wymierający w Amazonii. zaświadczenia, Pani dzwoniła ustalała to z 3 osobami czy na pewno może wydać, czy takie zaśiwadczenie jest ok :) piękna paranoja!

Edytowane przez goorek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie idź przypadkiem w kierunku zewnętrznej anteny - to jest prawdziwy bubel. Powinno działać w lewo i prawo od lusterka, niekoniecznie pod fioletową poświatą a tuż obok - na krawędzi tego pola. Nie mam CI tego jak w tej chwili zaznaczyć.

1 godzinę temu, goorek napisał:

Takie cudo, pieknie bedzie wygladac na zewnatrz ???

DSC_0313.JPG

Kit z wyglądem, zobacz, że to już ma cały kabel poklejony taśmą. Przestanie działać na pierwszym wyjeździe. To jest szrot z demobilu z Austrii. Ile ja się namęczyłem... a wystarczyło kilka testów zwykłego viagówna na szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, maarec napisał:

nie idź przypadkiem w kierunku zewnętrznej anteny - to jest prawdziwy bubel. Powinno działać w lewo i prawo od lusterka, niekoniecznie pod fioletową poświatą a tuż obok - na krawędzi tego pola. Nie mam CI tego jak w tej chwili zaznaczyć.

Kit z wyglądem, zobacz, że to już ma cały kabel poklejony taśmą. Przestanie działać na pierwszym wyjeździe. To jest szrot z demobilu z Austrii. Ile ja się namęczyłem... a wystarczyło kilka testów zwykłego viagówna na szybie.

Widziałem, zgłosiłem. Testy zwykłego viagówna robiłem wczoraj przez dobre dwie godziny jezdzac w te i nazad zakopianką. nigdzie ani razu nie zapipczało mi w środku. Zobacz na zdjęcie mojej szyby i zobacz na zdjecia szyb wrzuconych tutaj przez innych. U mnie ta fioletowa poswiata wchodzi na całość szyby nawet na kropki. Na innych zdjęciach mi się wydaję, że te kropki nie są w polu "fioletowym" i wydają się bardziej czarne z zewnątrz.

tu zdjecie kogos innego:

smax.jpg

a tutaj moje:

DSC_0307.JPG

ewidentnie widac ze u mnie okienko czujnika jest czarne a reszta fioletowa, podczas gdy na zdjeciu wyzej okienko czujnika i całe miejsce z kropkami jest bardziej czarne.

Edytowane przez goorek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2020 o 13:41, maarec napisał:

nie idź przypadkiem w kierunku zewnętrznej anteny - to jest prawdziwy bubel. Powinno działać w lewo i prawo od lusterka, niekoniecznie pod fioletową poświatą a tuż obok - na krawędzi tego pola. Nie mam CI tego jak w tej chwili zaznaczyć.

Kit z wyglądem, zobacz, że to już ma cały kabel poklejony taśmą. Przestanie działać na pierwszym wyjeździe. To jest szrot z demobilu z Austrii. Ile ja się namęczyłem... a wystarczyło kilka testów zwykłego viagówna na szybie.

Orypalem caly ten szajs taśmą izolacyjną, powinno powstrzymac kabel przed rozwarstwianiem się. Ale jak tą anteną ruszam to słyszę, że cos w niej maleńkiego lata ???

 

DSC_0331.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, goorek napisał:

Orypalem caly ten szajs taśmą izolacyjną, powinno powstrzymac kabel przed rozwarstwianiem się. Ale jak tą anteną ruszam to słyszę, że cos w niej maleńkiego lata ???

 

DSC_0331.JPG

będziesz miał głupią minę jak po 100km przestanie pikać a następna sztuka do odebrania za 3 tyg - równie kiepska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, maarec napisał:

będziesz miał głupią minę jak po 100km przestanie pikać a następna sztuka do odebrania za 3 tyg - równie kiepska.

ale nie mam innego wyjścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, goorek napisał:

ale nie mam innego wyjścia.

rozumiem i szczerze współczuję. Przerabiałem temat od 2012 do 2019r. Mało zabawna była wycieczka po każde viagówno 160km. W pewnym momencie odbierając 6-7 uszkodzony zestaw miałem ochotę napisać do jakiegoś rzecznika, ale jak zwykle brakło czasu i zapału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, maarec napisał:

rozumiem i szczerze współczuję. Przerabiałem temat od 2012 do 2019r. Mało zabawna była wycieczka po każde viagówno 160km. W pewnym momencie odbierając 6-7 uszkodzony zestaw miałem ochotę napisać do jakiegoś rzecznika, ale jak zwykle brakło czasu i zapału.

Tzn wyjscie jest :) zmiana samochodu :D zobaczymy jak mondek bedzie ciagnal jednak cięższą o 400 kg od poprzedniej przyczepe. I czy w ogóle to przeżyje

? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, goorek napisał:

Tzn wyjscie jest :) zmiana samochodu :D zobaczymy jak mondek bedzie ciagnal jednak cięższą o 400 kg od poprzedniej przyczepe. I czy w ogóle to przeżyje

?

nie wiem jaki masz silnik, ale generalnie diesel nie powinien mieć problemów, pytanie jak stabilność zestawu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.