Skocz do zawartości

Ford S-Max - viatoll


Parzusie

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

wiesz co - zgodnie z zasadami zdrowego rozsądku instrukcja pisana jest dla samochodów ciężarowych a nie dla osobówek, które załapały się przypadkiem na viatolla.

 

antena zewnętrzna ma też miejsce na 4 wkręty :) można by tak przez dach nawet na wylot kręcić :)

 

będzie dach lub góra przedniej szyby - w moim przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie wczoraj sprawdzałem swoją szybę, zauważyłem, że po obu stronach na dole szyby w rogach w miejscu gdzie normalnie przykleja się naklejkę rejestracyjną są wydzielone pasy gdzie nie ma siatki  do podgrzania szyby  .

 

Czy ktoś próbował zamontować "srudełko' w tym miejscu. Auto Monedo MK4.

Edytowane przez Bozzo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest ciężko znaleźć jakieś konkretne informację o zamieszczeniu "srudełka" w instrukcji samochodu, nawet dzwoniąc do serwisu Forda panowie nie są pewni ... BO TO OSOBOWY....

 

Przeszukując inne fora w poszukiwaniu jakiś konkretnych informacji o szybach IR natknołem się na niezłe zdjęcie poglądowe dla forumowiczów korzystających z FORDA Mondeo mk4 jako holownik :).

 

Powinno być dobrym dopełnieniem reszty załączonych zdjęć :D

 

Jutro przetestuję i dam znać :D

 

post-17705-0-71572400-1433241221_thumb.png

Edytowane przez Bozzo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wczoraj sprawdzałem swoją szybę, zauważyłem, że po obu stronach na dole szyby w rogach w miejscu gdzie normalnie przykleja się naklejkę rejestracyjną są wydzielone pasy gdzie nie ma siatki  do podgrzania szyby  .

 

Czy ktoś próbował zamontować "srudełko' w tym miejscu. Auto Monedo MK4.

Ja mam dokładnie nad naklejką rejestracyjną. Wszystko działa bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Może komuś się przyda.

 

Wrzucam pdf'a dotyczącego obszarów niemetalizowanych i pozbawionych filtra IR (czyli miejsc gdzie można umieścić urządzenie typu viatool) w szybach stosowanych w nowych Fordach.

Schemat dotyczy Smaxa, sprawdziłem i działa

Podobnie jest w Mondeo.

 

 

http://powerglass3d.pl/smax_szyba.pdf

 

pozdrawiam,

Łukasz

Temat już nieco przykurzony, jednak mi był bardzo pomocny. Wczoraj był mój" pierwszy raz" z viatollem, a że mam w moim galaxy szybę metalizowaną nie chciał zadziałać (viatoll). Przykleiłem tam gdzie radzili koledzy :yes: no i działa. Jeszcze raz dzięki za forum. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 2.06.2015 o 12:27, Bozzo napisał:

Generalnie jest ciężko znaleźć jakieś konkretne informację o zamieszczeniu "srudełka" w instrukcji samochodu, nawet dzwoniąc do serwisu Forda panowie nie są pewni ... BO TO OSOBOWY....

 

Przeszukując inne fora w poszukiwaniu jakiś konkretnych informacji o szybach IR natknołem się na niezłe zdjęcie poglądowe dla forumowiczów korzystających z FORDA Mondeo mk4 jako holownik :).

 

Powinno być dobrym dopełnieniem reszty załączonych zdjęć :D

 

Jutro przetestuję i dam znać :D

 

post-17705-0-71572400-1433241221_thumb.png

 

mówisz o tym miejscu czarny ? i dosłownie na to nakleiłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dlewy napisał:

 

mówisz o tym miejscu czarny ? i dosłownie na to nakleiłeś ?

antenę montujesz wewnątrz, w moim smaxie działa prawidłowo po stronie pasażera - czyli będąc we wnętrzu w prawo tuż za lusterkiem wewnętrznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopie temat:

Walcze od kilku dni z viatollem, zmiana przyczepy wymusiła to. Wczoraj nabyłem viaboxa, pojechałem wieczorem na testy. Samochod to mondeo mk4 z szyba IR. Niestety nie łapie mi viabox na tych kropkowanych polach ani z jednej ani z drugiej strony lusterka. Może tak być, że od któregoś roku zaczęli to pole oczyszczać z IR? bo jak patrze z zewnątrz to również na tych kropkach widze tą poświatę tej szyby, więc zakładam, że u mnie jest na całej szybie. 

Informacyjnie - nic się nie zmieniło, trzeba zaświadczenie od dealera, że ma się szybę taką. ? To jest piekny cyrk i fikcja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.