Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc!

Dzisiaj zaobserwowalem w sloncu duzy babel na przedniej scianie przyczepy nad bakista. Nie widzialem tego wczesniej, wydaje mi sie ze musial on wyskoczyc w ciagu tego tygodnia  - od 2-3 dni jest u nas slonecznie i slonce swieci przed poludniem wlasnie na przednia sciane. Sciana pokryta jest aluminiowa blacha. Gdy „macalem” ten purchel, to da sie go „dogiac” do materialu ktory jest pod nim. Z drugiej strony jest poszycie nad lozkiem, niestety bez „wypruwania” go nic sie nie zobaczy. Czy ktos z Was mial taki przypadek? Sprawdzalem narozniki bo tam spodziewalem sie wilgoci, ale obydwa sa suche.. Co to moze byc i czy bardzo musze sie tym martwic?

 

edit: prosze Modow o usuniecie zdublowanego tematu, nie wiem dlaczego dodal sie dwukrotnie..

 

KxXlafX.jpg

 

5nqSHrh.jpg

 

UfDkuxY.jpg

 

hC8UYaL.jpg

 

ORaZe3V.jpg

 

o1hrCB4.jpg

 

BXjrHdm.jpg

 

GWSVQSY.jpg

Edytowane przez Maciek_No (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co mi przyszło do głowy to szpilka i nakłuwanie jak przy tapecie - żeby wypuścić powietrze, ale że nie jest to prima aprilis :)  - skontaktuj się z andrewa - specjaliście w tego typu robotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Nie wygląda to dobrze. Moim zdaniem dostała się wilgoć. Po podgrzaniu przez słońce mocno paruje, ale nie ma możliwości szybkiego ujścia i ściana się rozwarstwia. Przeciek wcale nie musiał być duży i widoczny od środka :hmm:

To oczywiscie tylko przypuszczenia.

Z ciekawości zapytam: który to rocznik produkcji tej przyczepki ???

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

 

To jest rocznik 95. Spróbuje jutro może zdjąć ów materiał który znajduje sie na tylnej ścianie za/nad łóżkiem - to właśnie mniej więcej w tym miejscu zlokalizowany jest ten "purchel". Jeżeli to jest rozwarstwianie ściany, to oznacza że mam duży problem czy mogę np: przejeździć ten sezon a na zimę to naprawić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to troche, bo rocznik dobry, ale cóż - mogło się zdarzyć.

Jak rozbierzesz ten fragment od środka, to może uda Ci się to ocenić, jednak z naprawą bym nie czekał.

Trudno oczekiwać, że do jesieni nie spadnie ani kropla deszczu. Zapowiadają wręcz spore opady w tym roku, a woda potrafi narobić spustoszenia błyskawicznie. Teraz to może byc drobna sprawa, a jesienią już pokaźny remont.

Obecnie może się okazać, że konieczne jest tylko nowe doszczelnienie w którymś miejscu na zewnątrz, a od środka wystarczy osuszyć i złożyć / skleić odpowiednio ścianę - to wszystko. Byc może nawet listew szkieletu nie trzeba będzie ruszać. :hmm:

Z przeciekami jest czesto, jak z ubytkiem w zębie - odpowiednio wczesne podjęcie działań jest gwarancją wyleczenia ;)

 

IMHO

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Cię  Kolego pocieszę czy zmartwię  ale nie jest to wynik wilgoci.

 

To przypadłość  tego modelu :(

Nic z tym nie zrobisz bez demontażu poszycia i wymiany całego panela . Jest szansa że ponowne klejenie blachy załatwi sprawę  ale "na dwoje babka wróżyła"

Blacha "głębokotłoczna" jak bąbel się  naciągnie to już  tak zostanie- nie wróci . Nieznacznie cofnie się  pod wpływem temperatury otoczenia - raz będzie większy raz mniejszy ale z czasem już  zostanie na stałe.

 

Ja bym na Twoim miejscu się  z tym pogodził i nie robił nic , Zwłaszcza że dziś  masz bąbla na czołowej , a na jesień  możesz mieć kolejny np. z boku nad oknem. To jest po prostu produkcyjna  wada tych modeli.

 

Usuwałem ten problem w przyczepie koleżanki przez wymianę blachy i montaż bez klejenia  . Niestety kolejnego roku na drugiej ścianie wywalił dwa kolejne bąble .

 

Ach, przypomniał mi się  dawny spór o wyższości klejonych ścian nad nie klejonymi :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by było sensowne, jeśli tak jest, ale żeby się przekonać, to jednak trzeba to w jakikolwiek sposób zweryfikować.

Jedynym pocieszeniem może być fakt, że jeśli okaże się to tym, co opisał Kol. Pasjonat (a przypuszczam, że ma rację), to przyczepa jest szczelna i poza kwestią estetyki, nie wymaga prac remontowych :hmm:


Ach, przypomniał mi się  dawny spór o wyższości klejonych ścian nad nie klejonymi :]

 

Robert, czyli wychodzi na to, że jednak lepiej gdy są klejone :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Robert, czyli wychodzi na to, że jednak lepiej gdy są klejone :hmm:

Pod warunkiem że sklejona porządnie , W tym przypadku nie było by tak gdyby blacha klejona była tylko krawędziowo - pod listwami, a reszta luz, Wówczas blacha pracowała by swobodnie bez odkształceń.

 

Nie chce wracać  do tego bo owego czasu niemal zostałem tu nadziany na pal za szerzenie herezji gdy napisałem że jeśli przyczepa nie była fabrycznie klejona to w wyniku remontu nie powinno się "ulepszać"i kleić  ściany w "kanapkę" . Zwłaszcza częściowo - tylko na remontowanych odcinkach powierzchni.

 

A wracając do tematu to może pocieszę  Kolegę ,  że nie jest sam z problemem na tym świecie . Kilka aktualnych ofert sprzedaży H. Eriba Nova xxx z tą  samą  przypadłością .

 

 

Ściana frontowa:

http://nakladni-uzitkove-vozy.hyperinzerce.cz/karavany-obytne-privesy/inzerat/7795358-karavan-hymer-eriba-nova-pronajem-nabidka-stredni-cechy/#.UzX6JKIset8

 

boczna :

 

http://www.deine-womowelt.de/azl/index.php?anz_id=78504671

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No. Miałem nadzieje, że "nasza" para przyjaciół się odezwie :)

Maciek to Norwegia. Więc jeśli Ci nie pasuje estetyka to możesz pokusić się o zwrot i odzyskanie pieniędzy ale ja myślę, że mimo to, przyczepka warta jest tych pieniędzy, które za nią tutaj zapłaciłeś. Zresztą to Ty możesz najlepiej ocenić - masz ją w zasięgu - ja co najwyżej za jakiś czas może będę miał okazję ją zobaczyć. :) A jako, że okazało się, że to "fabrik feler" i nic nie musisz robić, to może warto ją sobie zostawić, a przy okazji wizyty w PL poprawić wygląd - jeśli jest taka potrzeba. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No. Miałem nadzieje, że "nasza" para przyjaciół się odezwie :)

 

Heniu, nie mogło być inaczej :skromny:

Pod warunkiem że sklejona porządnie ,

 

Też tak sądzę. Fabryka robi to całościowo pod ciśnieniem, ale jak widać, nie każda :hmm:

Ja w swojej montując różne "ulepszacze" musiałem wycinać czasem "kawał" ściany, stąd wiem, że jest bardzo solidnie sklejoną po całości kanapką. Nie ma pustych, nie sklejonych miejsc. Myślę, że właśnie dzięki takiej technologii, nie muszę się obawiać takich problemów, jak u Kolegi Maćka.

 

Tak wygląda ta kanapka:

 

post-8228-0-30827500-1396049435_thumb.jpg

 

post-8228-0-60949200-1396049434_thumb.jpg

A jako, że okazało się, że to "fabrik feler" i nic nie musisz robić, to może warto ją sobie zostawić, a przy okazji wizyty w PL poprawić wygląd - jeśli jest taka potrzeba. :)

 

Jeśli faktycznie za wewnętrzną sklejką nie będzie wilgoci, to też uważam, że nie warto nic zmieniać, chyba że Maciek jest dużym estetą, to wtedy bym zrozumiał, bo sam mam takie podejście i wiem, jak byle drobiazg potrafi czasem wkurzyć :pad:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Panowie!

Kto rano wstaje ten idzie na ryby :)  

Bardzo poprawiliście mi humor - jeżeli to jest bąbel psujący tylko walory estetyczne, to wyznaję zasadę "z tego się nie strzela" :) Przyczepki nie będę próbował oddawać ani nic z tym bąblem robić, mam świadomość że nie jest nowa. 

Dziękuję za odpowiedź, serce roście  :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że właśnie dzięki takiej technologii, nie muszę się obawiać takich problemów, jak u Kolegi Maćka.

 

.......

Ty masz w swojej budce przede wszystkim jeszcze blachę na poszyciu a nie "sreberko z czekolady"  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.