Skocz do zawartości

Blokujące sie hamulce podczas jazdy do tyłu


kris_tychy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Typuję ze przy tym stanie regulacji, podczas jazdy do przodu hamowanie budki będzie nadgorliwe.

Nie można regulować do granicy luzu obrotu kół. Minimalny ruch suwadła uruchamiać będzie hamulec, a przy bardziej intensywnym hamowaniu zespołu, będzie dym spod opon budki. Tam ABS-u nie ma :)

Poluzuj te linki.

Z pewnością w necie jest gdzieś procedura regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze ze przed wymianom linek przyczepa stała niw używana przez około 18 miesięcy moze tam coś chwyciło w tych bębnach

ABS brak rok proc to2010

Kiedyś ciągłem taka przyczepę z której przy hamowaniu widać nie było tylko siwy dym nie zbyt przyjemne uczucie

 

A może ktoś źle poskładał elementy składowe w bębnach. Znam takie przypadki. Sprawdź najpierw czy cepka prawidłowo hamuje podczas jazdy do przodu.

No i linki nie mogą być za mocno napięte jak pisali koledzy. Musi być pewien luz na suwadle zanim szczęki zaczną chwytać.

Co do dymu za przyczepą - to są skutki niesprawnego amortyzatora najazdu lub mocno zardzewiałych wewnętrznych stron bębnów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce podczas jazdy do przodu działają ok jak zaciagam ręczny to koła zaczynają reagować mniej więcej przy skoku około 1/4 przeprowadziłem regulacje na ciegnach jak i na srubie regulacyjnej przy bębnach

A zdolności manualne oraz zaplecze warsztatowe posiadam i to nie małe lecz to dla mnie nowość :(

moze ktos posiada foto właściwego złożenia elementów w bebnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wymieniał Ci linki i regulował hamulce mechanik samochodowy. To na bank masz źle wyregulowane wszystko. Zrobił to tak jak w autach i jest za bardzo podstawione. Wiem to, bo sam doświadczyłem takiego manewru :]  Spróbuj odpuścić trochę szczęki i cięgno. Powinno pomóc. Jeśli tak to zrób całą regulację od początku. Jak nie pomoże, to serwis przyczep i fachowa regulacja. Serwis czasami też na chleb musi zarobić :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tak jak napisałem. Wszystko delikatnie poluzuj.

Co do serwisów, to nie rzetelne i oszukańcze same popadają. Mamy erę powszechnego dostępu do internetu. Serwis ma kiepską renomę, nie jedziemy. Jak ma dobre opinie i mało reklamy = robią dobrą robotę i mają cały czas klienta. Tam naprawiamy :ee:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem juz jutro zdemontuje bęben i zobaczę automaty cofania od tego zacznę od smarowania i regulacji

Jakieś wskazówki

Moze SNA ktoś zasadę działania owego automatu

Sorry za tyle pytań ale juz dużo w tym temacie przerabiałem dziś ale badanie techn przeszła bez zastrzeżeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.