Skocz do zawartości

Okolice Łodzi


Millerowie

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kemping, raczej pole kempingowe położone jest przy zatoczce na której końcu znajduje się marina i wypożyczalnia sprzętu pływającego. Kemping nie jest ogrodzony. Przesympatyczny i pomocny Właściciel (sołtys wioski Tresta) Pan Wiesław czuwa nad wszystkim sam. Czystość wody w zatoczce zależy od dnia, jak w całym zalewie. Plaża piaszczysto trawiasta. Przyczepkę można ustawić praktycznie nad samą wodą. W zeszłym roku ustawiłem się przy malutkiej "prywatnej mojej" plaży przy marinie, do głównej plaży miałem około 50 m. Przyłącza prądu i wody rozmieszczone  dosyć gęsto. Kilka przyczep stacjonarnych do wynajęcia. Sporo przyczepek z wędkarzami. Sanitariaty takie sobie.WC, natryski i mojka do naczyń na zewnątrz budynku. Mini bar z hamburgerami, zapiekankami, browarkiem i tym podobnym. Kilka automatów do gier. Spacerkiem około 15 - 20 minut do hodowli rybek. Można kupić żywe pstrągi, sandacze, liny, karpie w zależności od sezonu. Najbliższy sklep w Treście, około 2 km, ale dobrze zaopatrzony. W tygodniu błogi spokój. W weekend sporo ludzi, w soboty dyskoteki, ale pod namiotem oddalonym około 100 m od pola (tak było w zeszłym roku), nie przeszkadza. Sporo załóg z małymi dziećmi. Ceny bardzo niskie, załoga 2 + 1 plus wszystko pozostałe (prąd, sanitariaty, cepka, przedsionek, samochód) 35 zeta. Kilku obcokrajowców co zagubieni nie wiedzieli, że Borki zamknięte i wylądowali tu. Teren raczej zalesiony, piaszczysto - trawiasty. Poza polem dwa parkingi dla przyjezdnych solo. Dojazd asfaltem prawie na sam kemping. Od wędkarzy można odkupić (jak się nie ma swojej wędki) żywe rybki, ale w większości to tylko leszcze. Grilować można do woli. Trzeba zabrać ze sobą zapasy szamki i napojów, żeby codziennie nie jeździć do Tresty. Generalnie swojsko i przyjemnie. Cisza, woda, kaczki, łabędzie, las (uwaga na wyskakujące z wody bobry). Jeżeli ktoś to lubi i nie oczekuje fajerwerków i czterech gwiazdek to polecam. Co prawda pole raczej na średnio niższym standarcie, ale naprawdę warto.


 

 

PORT możesz napisać coś więcej o tym kempingu u sołtysa, masz jakieś fotki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kemping, raczej pole kempingowe położone jest przy zatoczce na której końcu znajduje się marina i wypożyczalnia sprzętu pływającego. Kemping nie jest ogrodzony. Właściciel (sołtys wioski Tresta) Pan Wiesław

dzięki za szczegółowy opis  :blagac:   dodatkowo na forum znalazłem też kilka info wraz z fotkami. fajnie to wygląda na kilka dni nad wodą no i cena zachęca.

jak tylko będę mógł dobijam w w/w lipcowy weekend chyba, że będzie okazja wcześniej  :biwak: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

W Rokitnicy nad stawami byłem wczoraj. Pojechałem solo na rekonesans.Pole na jakieś 10 - 14 przyczep. Opłata za przyczepę, przedsionek i samochód 30,- zeta, obojętnie ile osób w przyczepie 2 czy 10. Prąd z licznika 8 - 11,- zeta i to wszystkie opłaty związane z kempingiem. Można powędkować 5,- za dobę + 14,- - 18,- zł za kilogram zabieranej ryby ( niektóre gatunki po złowieniu można wpuścić do wody i wtedy oczywiście nie płacimy za kg). Plaża piaszczysta, łagodne zejście do wody.Sanitariaty to chyba dwie latryny (sawojki). Bar z zapiekankami i pizzą, fajki, napoje, browar i to wszystko. Wczoraj były oprócz dwóch przyczep stacjonarnych (do wynajęcia) cztery załogi. Klimat raczej swojsko - rodzinny, spokój, spokój i jeszcze raz spokój. Kameralnie i cicho. Dojazd drogą utwardzoną, ale nie asfalt. Trochę zakrętasów, raczej trzeba pytać w którą dróżkę trzeba skręcić. Sporo grobli z wędkarzami. Wyciągają głównie karpie i dzikie sumiki, ale trafiają się amury, sandacze i szczupaki. Jest wyciąg do popływania na desce. Jeżeli ktoś oczekuje sielskiego wypoczynku, bez fajerwerków i bez solidnego zaplecza sanitarnego to polecam. Acha, jeszcze przyłącza wody są na kempingu. Maksymalna głębokość wody na kąpielisku to "pod pachy" Obsługa pola życzliwa, podtrzymująca spokój w tym miejscu. Plcu zabaw, bilardu, ping-ponga i innych bajerów nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Rokitnicy nad stawami byłem wczoraj...

dzięki za info.

miejsce na weekend jak znalazł.

Czyli prysznica (jakiegokolwiek) brak?

bieżąca woda jest to sobie poradzisz  :] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem wczoraj miejsca mało, trzy swawojki az bałem sie wejsc do srodka, ludzi od groma z pobliskich wsi, kapia sie wraz z psami,

stało pare przyczep plus paru opalajacych sie i nie widziałem miejsca na moja przyczepe 

jak dla mnie to kiepska miejscówka.

Chciałem sie wykapac ale zrezygnowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, wypad na weekend na rybki może być, bazując oczywiście raczej na własnych sanitariatach. Dłuższy pobyt raczej nie wchodzi w rachubę. Z racji, że od miejsca stacjonowania cepki mam tylko 30 km chyba wyskoczę na jakiś weekend (tylko sobota i niedziela), to zobaczę w naturze jak tu można wypocząć i co mozna wyciągnąć z wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Można tam wyciągnąć z wody zabawa przednia można  iść na staw w którym karpie zaczynają się od 1.5 kg w wzwyż

1236093_580132628720451_1683641702_n.jpg

1044591_580131765387204_979102517_n.jpg

 

Kolego Jackech, na którym stawie są takie okazy. Opisz usytułowanie tego stawu np. stojąc na plaży i potrzac na staw (za plecami mam bar) który to będzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://meteor-turystyka.pl/basen,konstantynow-lodzki.html

 

no bliżej być nie może. opłaty na polu - dziś dzwoniłem - 15zł przyczepa i 7zł od osoby ( są prysznice i jest prąd)

zapinam zaraz budkę i jadę do jutra posiedzę i wybadam teren  :ok:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://meteor-turystyka.pl/basen,konstantynow-lodzki.html

 

no bliżej być nie może. opłaty na polu - dziś dzwoniłem - 15zł przyczepa i 7zł od osoby ( są prysznice i jest prąd)

zapinam zaraz budkę i jadę do jutra posiedzę i wybadam teren  :ok:  

Piszesz o Rokitnicy ??? Ja byłem osobiście 20 lipca (#37) i właściciel podał mi inne ceny ! :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.