Skocz do zawartości

Park Keukenhof czynny (24.03 – 20.05) każdego roku.


Ir & Ed

Rekomendowane odpowiedzi

Nasz Keukenhof < zapraszamy, zachęcamy i polecamy

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Proszę klikać na wszystkie znaczniki informacji (kolorowe linie też) na mapie lub w panelu obok mapy.

Każde zdjęcie kasujemy X-em.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ired!

Ciekaw jestem jak liczysz czas przejazdu? Z danych, które podajesz wynika, że średnia prędkość wynosi ok. 100 km/h. To znaczy, że prędkości chwilowe muszą oscylować w okolicy 130 - 140 km/h. Czy aby nie przesadzasz (uwzględniając, że jedziesz z przyczepką)? A może było to liczone na zasadzie: "tu była kawka, to -10 min, tu obiadek to -45 min.itd. Dla mnie czas przejazdu danej trasy liczy się od uruchomienia silnika w miejscu startu do jego wyłączenia u celu podróży. Dość dużo jeździłem z przyczepą i wiem, że uzyskanie średniej prędkości na poziomie 65 - 70 km/h (liczonej wg mojej metody) jest dość trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak liczysz czas przejazdu?

@kubryk1

Nigdy nie liczymy czasu przejazdu, realizujemy skrupulatnie  wcześniej wyznaczone cele na trasie od wyjazdu do powrotu.

Wiemy zawczasu gdzie będziemy tankować, spać na trasie i co mamy w planie zwiedzać. To wszystko.

 

W-wa > Stryków czołganie się  starą drogą w obie strony, nie było autostrady. Jazda zestawem auto+przyczepa w konwoju.

Dalej od Strykowa po każdym rozpędzeniu się na autostradzie hamowanie na bramkach + zawsze oczekiwanie w kolejce do zapłaty.

Tak było w obie strony, uroda naszych autostrad.

W Auchan Lubań tankowanie + posiłek = 1h w obu kierunkach.

Na terenie D, B, NL i F mogliśmy "pocisnąć" na autostradach.  

Tankowanie paliwa zawsze zjazd z autostrady + pojemność pęcherza decydowała o postojach na parkingach.

 

W panelu obok mapy są widoczne nasze dzienne przejazdy i postoje.

Dzień 1 = 663 km

Dzień 2 = 555 km

...

Dzień 5 = 502 km

Powrót czerwona linia na mapie = 701 km

Nie ma improwizacji znamy zasięg przejazdu auta po zatankowaniu do pełna.

Dodatkowo mam info wskażnik zasięgu przejazdu na paliwie w zbiorniku.

Jazdę na łapu capu mamy już dawno za sobą.

Nie siedzimy na rozstajnych drogach nad mapami nie myślimy INTENSYWNIE jak i którędy dalej jechać.

Wcześniej przygotowana nawigacja GPS wszystkim zarządza. My delektujemy się widokami na trasie.

Tankowanie we Francji na stacjach samoobsługowych to prawdziwy zawrót głowy.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Napisz jaką trasą jechaliście do Keukenhof, czy Wasza trasa choć w części pokrywa się z naszą.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 11 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Przypominamy czas na Keukenhof...

attachicon.gifKeukenhof.png

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

 

Czy na Niemcy i Holandie dla zestawu powyżej 3,5 t trzeba kupić jakąś winete albo viatolla ? Jako doświadczeni eksperci karawaningu jaką trasę do holandii oraz jakie miejsca postojowe polecicie ? PS. czy to prawda że trzeba mieć jakiś przegląd instalacji gazowej w przyczepie aby zatrzymać się na kempingu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.