Skocz do zawartości

instrukcja panelu elektrycznego w przyczepie E


markos340

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

CZY KTOŚ POSIADA INSTRUKCJE OBSŁUGI PANELU ELEKTRYCZNEGO DO PRZYCZEPY ANGIELSKIEJ ELDDIS DO CZEGO SŁUŻĄ PRZEŁĄCZNIKI .PRZYCZEPA POSIADA WŁASNE ZASILANIE Z AKUMULATORA I CZY JAK  SIĘ PODŁĄCZY  DO ZEWNĘTRZNNE ZRÓDŁO ZASILANIA CZY AKUMULATOR SIĘ BEDZIE DOŁADOWYWAŁ CZY POTRZEBNY JEST PROSTOWNIK I JAK ZAŁĄCZYC LODÓWKĘ NA PRĄD BO GAZOWO NIE DZIAŁA I JAK DŁUGO SIĘ ONA ROZGRZEWA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaw fotki całego panela, sterowania lodówką, energobloku i nie pisz WIELKIMI literami. Sporo osób ma angielki, na pewno rozwikłamy Twój problem. Lodówkę koniecznie sobie napraw, tak aby działał gaz. Nie będziesz wtedy uzależniony od podłączenia się do prądu :]  Lodówka na 240V, zaczyna chłodzić dopiero po 30-60 minutach od włączenia. Najwcześniej czuć czy działa, na radiatorze zamrażalnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

CZY KTOŚ POSIADA INSTRUKCJE OBSŁUGI PANELU ELEKTRYCZNEGO DO PRZYCZEPY ANGIELSKIEJ ELDDIS DO CZEGO SŁUŻĄ PRZEŁĄCZNIKI .PRZYCZEPA POSIADA WŁASNE ZASILANIE Z AKUMULATORA I CZY JAK  SIĘ PODŁĄCZY  DO ZEWNĘTRZNNE ZRÓDŁO ZASILANIA CZY AKUMULATOR SIĘ BEDZIE DOŁADOWYWAŁ CZY POTRZEBNY JEST PROSTOWNIK I JAK ZAŁĄCZYC LODÓWKĘ NA PRĄD BO GAZOWO NIE DZIAŁA I JAK DŁUGO SIĘ ONA ROZGRZEWA

Zapodaj to jeszcze raz po naszemu, no kurde chciałbym coś zrozumieć.

przepraszam za duze liter a zdjęcie wstawie jutro

No dobra, ale napisz tak żebyśmy MY zrozumieli, pomożemy jeśli zrozumiemy.

.

To co napiszesz w zrozumiały sposób dla siebie, nie oznacza że inni dokładnie tak to odbiorą. Pisanie jest największą współczesną skomplikowaną sztuką, jej celem jest zrozumiały przekaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z napisem cascade- to włącznik ogrzewacza wodnego. Odpalasz nim terme na gazie. musi być podłączony aku, lub 240V inaczej nie odpali. Zielone światełko= wszystko ok. Czerwone i żółte= nie pamiętam, jest gdzieś opis na forum. Musisz poszukać.

Nie odpalaj bez wody!

 

Panel elektryczny opisze Ci ktoś, co taki ma. Trochę słaba fotka i nie widzę napisów. Na pewno masz tam bezpieczniki i chyba włącznik ładowania. Tyle tylko widzę :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to kolejny nowy pulpit do rozpoznania. Dowód na to że co rok modelowy wdrożona została jakaś nowinka.

Nic strasznego ale potrzebna jest dokładność zdjęcia.

.

Jeśli chodzi o włącznik podgrzewacza wody to na forum są dokładne opisy znaczenia kontrolek/światełek.

Każda z nich świecąc, sygnalizuje brak czegoś, albo gazu, albo wody, albo prądu do iskry - zapalnik.

Każdy czynnik jest kontrolowany przez elektronikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

caskade2 podgrzewacz gazowy przelaczas guzik i juz musi byc akus,woda i gaz bedzie slyszalne takie ciche pstrykanie az uruchomi sie palnik wczesniej odpowietrz bojler przez odkrecenie cieplej wody na chwile zapalarka bedzie tak dlugo pstrykac puki nie odpali sie palnik co do foto nr1 to proste z lewej polaczenia 12v zasilanie cepki nastepne to podajze wlacznik na 230v wlacznik ladowania akusia opis zrobilem na podstawie znaczen napisow wiec moge sie mylic batery to wiadomo 2diady stan naladowania akusia reszta to bezpieczniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...................zapalarka bedzie tak dlugo pstrykac puki nie odpali sie palnik .............

 

O ile pamiętam to zabezpieczenie bojlera nie pozwoli na takie działanie . (zapalanie do skutku) Po kilku nieudanych próbach - pstryknięciach iskrownika zgłoszony zostanie błąd przez odpowiednią  kombinacje kolorów świecących diód (nie pamiętam konkretnych kolorów bo mam ściągawkę  przy panelu :) ) (szukaj instrukcji  w dziale "carver cascade 2) . Wówczas trzeba wyłączyć  bojler przełącznikiem , odczekać z pół minuty i ponowić  akcję  .

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za podpowiedz  bo dopiero co zakupiłem przyczepkę będe musiał posprawdzac napewno pompka działa i leciała zimna woda zeby sprawdzic podgrzewacz to musze podłączyc butle i sprawdzic, oswietlenie z akumulatora działa tylko nie wiem czy ładuje sie akumulator po włączeniu 230 v będe sprawdzał jak tylko znajdę chwile czasu bo juz powoli trzeba przygotowac do sezonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
  • 1 rok później...
W dniu 7.05.2019 o 18:56, Piotrbewz napisał:

 

1CFFA226-F27F-4C35-AC0B-E00AC7B28E7A.jpeg

Posiadam w przyczepie dokładnie taki sam panel sterujący i mam pytanie techniczne jak ma to prawidłowo działać. 

Przełącznik 3 pozycyjny po lewej. 

Jak jest na Off to niema być żadnego zasilania wogóle czy dopiero  jak włączę przelacznik Aux1 ma się pojawić zasilanie z aku przyczepy .

Czy ma działać tak ze jak go przełączę go w lewo wtedy ma się pojawiać zasilanie z aku .

Pytam bo chciałem uporządkować podłączenie wiązek bo był gąszcz bez ladu i składu..

Choć wszystko działało ale właśnie tak ze musiałem ten 3 pozycyjny włączyć na przyczepe by było zasilanie .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na off chyba nic nie powinno być. 0 prądu.

Jak przełączysz na przyczepę to masz plus z aku w przyczepie

jak przełączysz na samochodzik to masz stały plus z samochodu

a te aux1 2 itd to włączają jakieś poszczególne obwody. 

 

Tak ja to rozumiem.

EDIT: ja mam podobny włącznik tylko 0/1. Jak jest 0 to nie ma prądu w przyczepie (poza lodówką) niezależnie czy jest podłączona do samochodu czy do 230v

ale akumulator mi się ładuje z 230 albo z plusa po stacyjce.

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po uporządkowaniu okablowania na pozycji Off nic nie działa ale po włączeniu Aux 1 włącza się zasilanie z aku przyczepy ,jak jestem podpiety do prądu to po przełączeniu na przyczepę zasilanie jest z sieci i ładuje aku .Aux2 podaje zasilanie  na bojler żeby grzał na gazie.

Nie sprawdziłem co z lodówką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.