Skocz do zawartości
witus

Amortyzator - zakładać czy nie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Pierzasty

15 minut temu, golob napisał:

@Pierzasty a zauważyłeś poprawę sztywności budy po wymianie?

Trudno powiedzieć, wiele wkrętów poprawiałem jeszcze, dociągałem po wakacjach w Chorwacji. Ale mam wrażenie że jest trochę lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BUMERANG
11 godzin temu, Pierzasty napisał:

Ja wymieniałem w swojej w tym roku. Zauważyłem , że konstrukcja budki mocno "pracuje" ( po łączeniach mebli do ścian w środku) . Poskręcałem, powzmacniałem co się da, ale ten trop zaprowadził mnie do amortyzatorów. Kiedy zajrzałem pod spód budy, zauważyłem lekkie pocenie się na obudowach amorków, dlatego postanowiłem je wyciągnąć. Po wyciągnięciu też miałem sporo wątpliwości, bo w ręku niby trzymały, ale tak bawiąc się amorkiem (sciskając i rozciągając) dało się wychwycić co chwilę , szczególnie jak na chwilę przestawałem "zabawy"- takie momenty że trzymał słabiej (było wtedy słychać takie jakby bąbelkowanie w środku). Kupiłem nowe...w nowych tego nie było.

Wg. mnie trochę zła dedukcja. To właśnie dołożenie amortyzatorów lub wymiana na nowe ( "twardsze" ) może spowodować odłażenie mebli. Na zużytych komfort podróżowania budki jest większy. Nie mylić ze stabilnością. :miga:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pierzasty
2 minuty temu, BUMERANG napisał:

Wg. mnie trochę zła dedukcja. To właśnie dołożenie amortyzatorów lub wymiana na nowe ( "twardsze" ) może spowodować odłażenie mebli. Na zużytych komfort podróżowania budki jest większy. Nie mylić ze stabilnością. :miga:

To spróbuj wymontować amory w aucie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BUMERANG
Godzinę temu, Pierzasty napisał:

To spróbuj wymontować amory w aucie :)

No właśnie buja się jak stara kanapa :)  Pamiętasz Cytrynę 2CV ? Tylko nie próbuj porównywać zawieszenie na sprężynach z  wałkami gumowymi. Charakterystyki z innych galaktyk.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pierzasty

O to właśnie chodzi.. Bujała się jak stara kanapa. I te bezwładne kołysanie na boki to nic dobrego. Amortyzator bardziej działa na rozciąganie i ogranicza to trzepanie budą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi