Skocz do zawartości

ADAC prowadzi kursy nauki techniki jazdy z przyczepą


wydra

Rekomendowane odpowiedzi

KIT: sorki ale bzdury piszesz. Żeby trenować, trzeba jednak mieć podstawy...i to najlepiej zweryfikowane przez kogoś "lepszego" ( żeby nie okazało się ,że tylko utrwala się błędy).   Na takich jazdach doszkalających ( bez względu czy robisz B+E czy po prostu chcesz potrenować) dowiesz się:

- jak jechać prosto do tyłu,

- że kierownicą wykonuje się małe ruchy,

- żeby zaczynając cofanie mieć zestaw wyprostowany

- że przyczepa reaguje z opóźnieniem,

- kiedy i jak złamać zestaw przy manewrach,

- że przód auta też jest ważny, 

- jak się z głową ustawić do manewru (połowa sukcesu!)

- że lepiej poprawić niż na siłę próbować i przywalić

- co to znaczy "wyszerzyć" zakręt i po co to się robi

- co to znaczy ,że przyczepa "ścina" zakręt i czym to grozi

... itp ,itd

 

Dla Ciebie może są to rzeczy oczywiste, ale dla osoby która po prostu podpięła (często z czyjąś pomocą) przyczepę i rozpoczyna swoją przygodę, dojście do tych podstaw zajmie dużo czasu i nie potrzebnego stresu. Po co tak się męczyć?

Nic dodac nic ujac,dla mnie,mnie,kiedy przyjechalam po odbior przyczepki,Pan sprzedajacy zapytal czy mam dodatkowe lusterka do auta...(Pan mial,dostalam gratis,moja twarz byla kompletnie czerwona).Dla Was fachurow ,to sa smieszne(oczywiste) rzeczy,dla Nas,nowych i pojecia nie majacych jeszcze,to czarna magia.I takie kursy to powinny byc podstawa,ktora pozwoli bez stresu cieczys sie urokami zycia w przyczepie,a przede wszystkim bezpiecznego uzytkowania jej.Tak wiec,szczegolnie blogoslawie odkrycie tego forum,na ,ktorym moge dowiedziec sie wielu rzeczy,i przelozyc to na praktyke,majac podstawy uzyskane w Rl wlasnie na takich kursach.Domu bez fundamentow tez sie nie buduje...

Dziekuje Speedy,za rzetelna ocene,dzieki Tobie tacy ludzie jak ja nie zabijaja innych swoja niewiedza.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.