Skocz do zawartości

ADAC prowadzi kursy nauki techniki jazdy z przyczepą


wydra

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno w Magazynie ADAC był artykuł o w/w  kursie. Cała impreza kosztuje 65 euro i akurat w mojej okolicy prowadzona jest na torze wyścigowym w Hockenheim.

Fajna sprawa.

Podsyłam link do strony:

http://www.adac.de/produkte/fahrsicherheitstraining/privatpersonen/wohnwagen-offroad/default.aspx?ComponentId=91598&SourcePageId=0

 

Mąż mnie straszy, że mnie zapisze  :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

...

 

Mąż mnie straszy, że mnie zapisze  :wacko:

A co w tym złego? Doszkolisz się troszkę bez ew. konsekwencji.

Widzisz, kurs doszkalający umiejętności jazdy z budką... w PL nie ma wystarczająco dobrej szkoły jazdy której szkolenie skutecznie uczyłoby tych nawyków, jakie są w D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jak co Adam, ale chciałbym jeździć tak jak oni, chciałbym by jeżdżono u nas tak jak u nich bo puki co to tak jak piszesz:

"A u nasz ales srales und salto mortales ćwiczymy na drogach"

Nie ma tu reklamy, Koleżankę znam osobiście, tylko nie pamiętam że ją znam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojdziemy i do tego, że i u nas powstaną ośrodki szkolące kierowców w warunkach poligonowych :czacha: - obserwujemy właśnie starania naszych Radków, Jarków i innych.

Mój optymizm opieram na margarynie „Rama” – głównym składniku „paketów”, przysyłanych szczęśliwcom mającym TAM rodziny, kiedy w mrokach Stanu Wojennego można było kupić u nas tylko ocet.

Teraz tego świństwa jest wszędzie pełno – słowem Europa całą szczerbatą gębą :winner:

Dedukuję, że podobnie będzie ze wszystkim :pupa:

Nawiasem, gdyby gutenmorgeny pojechały pod Stalingrad  w ciepłych przyczepach kempingowych, nie byłoby dzisiejszego Majdanu :'(

Mądry ziomal po szkodzie :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda do przodu zestawem to nic strasznego.

Prawdziwego szofera poznaje się po jeżdzie DO TYŁU  parkowanie zestawem auto + przyczepa.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Wzorem są TIRowcy parkują genialnie ale oni jeżdżą przez cały rok.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A ja nie uważam abym jeździł gorzej od niemiaszków.

Tom, nie chciałem Cię obrażać i nie miałem takiego zamiaru.

Pisałem ogólnikowo. Ja również staram się zaliczać do tego znikomego ale jednak pozytywnego odsetka świadomych kierowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... Ja również staram się zaliczać do tego znikomego ale jednak pozytywnego odsetka świadomych kierowców.

 

Każdy z nas tak robi- dlatego takie szkolenia są bardzo ważne i potrzebne. Ktoś to musi zweryfikować ( najczęściej ujawniając nasze zbyt wysokie mniemanie o sobie).

szkoda że w PL nie mamy takich możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tom, nie chciałem Cię obrażać i nie miałem takiego zamiaru.

Pisałem ogólnikowo. Ja również staram się zaliczać do tego znikomego ale jednak pozytywnego odsetka świadomych kierowców.

Wojtek nawet tego tak nie odebrałem :piwo:

Dla mnie bezpieczeństwo jazdy nie ma nic wspólnego z szybkością, lub inaczej mówiąc

nie jest to jedyny i najważniejszy  wyznacznik bezpiecznej jazdy. :drive:

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nas tak robi- dlatego takie szkolenia są bardzo ważne i potrzebne. Ktoś to musi zweryfikować ( najczęściej ujawniając nasze zbyt wysokie mniemanie o sobie).

szkoda że w PL nie mamy takich możliwości.

 

Ja bym powiedział inaczej. Nie mam o sobie (mam nadzieję) zbyt wygórowanego mniemania. Po prostu jeżdżę od lat dużo. I tyle. Uważam, że powinniśmy zazdrościć niemiaszkom nie umiejętności, ale właśnie możliwości ich podnoszenia. Nawet jeśli chodzi o jazdę solo. Od czasu do czasu słyszy się, że ktoś gdzieś zorganizował jakąś imprezę, gdzie można było popróbować jeżdżenia na śliskim. Jeżdżę samochodem już chyba blisko 20 lat. Jak to z kolegami określamy - jeździmy pół zawodowo. A gdybym miał możliwość przejścia dodatkowo takiego kursu w terminach na moje życzenie - chętnie bym poszedł. Ale nie ma takich. A dla przyjemności pojeżdżenia obcym autem nie zapiszę się na nowy kurs B, bo nie w tym rzecz. Chodzi właśnie o kursy doskonalące. Zrobiłem B+E i w pierwszym roku czułem się pewniej za kółkiem. Potem przyszła zima i nowy wyjazd z przyczepą na wiosnę - już pewność się wykruszyła. W kolejnym roku pewność powoli schodzi do poziomu sprzed kursu. Czy umiem mniej? Pewnie nie, ale bez praktyki czuję się niepewnie. Wykupić dodatkowe jazdy? Przecież nie o to chodzi! 

 

A dla tych pewnych siebie i jeżdżących na co dzień, przecież nie chodzi o to, żeby te kursy były obowiązkowe, ale żeby mieć możliwość. Pomińmy wstydliwie kwestie finansowania tych kursów - ile by one musiały kosztować. 

Edytowane przez Michalc3 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michalc3 napisał:

... przyszła zima i nowy wyjazd z przyczepą na wiosnę - już pewność się wykruszyła. <  to normalne...

Ja na wiosnę mam podobne odczucia z parkowaniem zestawem auto + przyczepa.

Po kilku próbach wszystko wraca do normy ...

...z parkowaniem zestawem nie mam problemów na wszystkie sposoby.

Czy umiem więcej? Pewnie nie ... doświadczenie + praktyka = pewność parkowania.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Natomiast tylko autem ... mój ulubiony sposób parkowania < zawsze tak parkuję

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.