Skocz do zawartości

Mover, czyli napęd do przyczepy - uwagi do samodzielnego montażu


Kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czemu mocowanie na ścianie jest gorsze ?

 

Tego nie napisałem :nono:  ja mam również centralkę zamontowaną na ściance, ale tu piszemy o tym jednym, konkretnym przypadku u Henia.

Ja celowo tak montowałem, w końcu może być np zalanie podłogi.

 

Witus, czy Ty masz zamiar topić kiedyś swoją przyczepę :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku nie chodzi pewnie o to, że na ścianie gorzej, czy lepiej, tylko o odległość od elektryki i możliwość ustawienia pionowo antenki.

A po za tym jest napisane, że więcej ewentualnych informacji będzie później. :) Witus, teraz moja kolej, poczekaj. ;) ;)


Ups. Znów razem pisaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dzieci ;) już raz przewróciliśmy wiadro z wodą :) to apropos topienia ...

Heniek na koniec nagraj film z objeżdżania movera bo taki montaż się nie liczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku nie chodzi pewnie o to, że na ścianie gorzej, czy lepiej, tylko o odległość od elektryki i możliwość ustawienia pionowo antenki.

A po za tym jest napisane, że więcej ewentualnych informacji będzie później.

 

Dokładnie :ok:

Mam dzieci ;) już raz przewróciliśmy wiadro z wodą :) to apropos topienia ...

 

Spodziewasz się powtórki :jump:

 

Nooo, kochany, jeśli Ty wnosisz wiadrami wodę do przyczepy i jeszcze w tym samym czasie wpuszczasz dzieci, to ja przepraszam - nie mam więcej pytań ;)

 

Podłoga ze ścianami nie posiada jakichkolwiek uszczelnień od strony wnętrza, więc nie tylko o elektrykę trzeba się obawiać. Jedyne rozsądne wyjście w takim przypadku, to niedopuszczanie do topienia przyczepy wewnątrz, a wszystko będzie OK. Producenci też montują wszelkie urządzenia i instalacje do podłogi.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :ok:

 

 

Spodziewasz się powtórki :jump:

 

Nooo, kochany, jeśli Ty wnosisz wiadrami wodę do przyczepy i jeszcze w tym samym czasie wpuszczasz dzieci, to ja przepraszam - nie mam więcej pytań ;)

 

Podłoga ze ścianami nie posiada jakichkolwiek uszczelnień od strony wnętrza, więc nie tylko o elektrykę trzeba się obawiać. Jedyne rozsądne wyjście w takim przypadku, to niedopuszczanie do topienia przyczepy wewnątrz, a wszystko będzie OK. Producenci też montują wszelkie urządzenia i instalacje do podłogi.

Ojtam teraz nawet podnieść głosu nie można na dziecko, takie bezstresowe wychowanie ;) wieszając na ścianie też miałem stresa czy to nie jest akurat to miejsce, w którym wypadnie córce pełna szklanka z ręki zalewając sokiem ścianę i centralkę movera - nie wiem, wodne testy jeszcze przedemną ! Dlatego zabierając się za wszelkie modyfikacje muszę przewidzieć wszelkie zwyczaje i zachowania żony i córek, trzeba znać swoje miejsce w szeregu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heniek na koniec nagraj film z objeżdżania movera bo taki montaż się nie liczy ;)

 

Teraz mi mówisz, ja właśnie zaparkowałem na zwykłym miejscu po objechaniu okolicy - a co niech Norki (znaczy Norwegowie, sąsiedzi) widzą jak się bawię, gdy Oni wracają z pracy. ;)

 

Ojtam teraz nawet podnieść głosu nie można na dziecko, takie bezstresowe wychowanie ;)

 

Oj co Ty wiesz o bezstresowym wychowaniu ;) - ja mieszkam w komunie znanej z głośniej sprawy z dziewięciolatką, grupą pewnego detektywa i porwania. Jeszcze się tym nie przejmuje ale już niedługo będę musiał zacząć - takie dwa małe "kapusie" w domu. ;(;)

 

No i na pierwszy rzut oka widać przyczynę (najprawdopodobniej).

Odkręć centralkę od ściany, postaw płasko na podłodze, jak najdalej od pozostałej elektryki (na ile pozwolą przewody), natomiast antenkę ustaw całkowicie pionowo w górę. Jak już było wcześniej pisane, do pilota świeżutkie baterie alkaliczne (nie zwykłe i nie akumulatorki). Przed próbą, "sparuj" raz jeszcze pilota z centralką (patrz instrukcja).

Jeśli zasięg się poprawi poprawi, a moim zdaniem powinien, to tak zamocuj centralkę.

Gdybyś jednak wolał w poprzedniej pozycji, to później podpowiem Ci, co zrobić dalej.

 

Tak jak podejrzewaliśmy bliskość elektryki była przyczyną. Wystarczyło zrzucić hebel na podłogę (był tylko opaską tymczasowo chwycony) i zasięg wzrósł do ponad 10 m w każdą stronę oprócz przedłużenia linii antena, akumulator (lewa strona - w tył, na skos) - tam zasięg się traci po około 7 m od boku przyczepy. Wymiana baterii nie zmieniła sytuacji.

Nie bardzo chcę przenosić centralkę na podłogę więc jeśli możesz jeszcze doradzić co zrobić, żeby pewność działania jeszcze wzrosła to proszę napisz. Teraz zasięg jest wystarczający ale co będzie jeśli dojdą inne zakłócenia - takie np. o których pisał Speedy w poście 104.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie znam ale sam kabel + który ociera się o antenkę może chyba zabić sygnał (coś jakby w LO składało sie pięść i kciuk w kierunku przepływu to paluchy pokazywały pole EM.coś takiego tam było)

 

A jednak wygląda, że się znasz. :)http://pl.wikipedia.org/wiki/Regu%C5%82a_prawej_d%C5%82oni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Koledzy. Ja jako totalny laik w kwestiach techniczny mam pytanie: kupiłam nowy zestaw ednuro2, co jeszcze muszę dokupić? Akumulator to wiem, tylko jaki? Centralka rozumiem jest w zestawie napędu? Przepraszam, za może głupie pytania, ale chciałabym mieć wszystko z grubsza i potem podjechać do mechanika. :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym zamiast konektorów nasuwanych na końcówki w centralce zastosować oczka. Oczywiście w końcówkach w centralce należy wykonać otwory 4 mm. Trzeba to zrobic delikatnie aby nie uszkodzić centralki. Ja wszystkie połączenia przewody-oczka lutowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.