Skocz do zawartości

Mover, czyli napęd do przyczepy - uwagi do samodzielnego montażu


Kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.11.2018 o 22:09, adamdiver napisał:

Szukam napędu do przyczepki o szer.2500 mm, a większość z rynkowych jest do 2400 mm

Na Obelinku znalazłem taki oto poniższy model w przystępnej cenie

https://www.obelink.pl/naped-osi-prestige.html

Proszę o opinię czy warto.

Czy ktoś z Was spotkał się z tym napędem ? Jakie znaczenie dla użytkowania ma czy jest to łańcuch czy przekładnia zębata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To jest Enduro produkowane dla Obelinka. Niektórzy zamawiali go, w tym wątku nawet znajdziesz. Enduro samo też dużo osób tutaj ma (mam i ja) i nie ma problemów z tymi napędami. Łańcuch mają stare (pierwsze?) wersje (też jest historia w tym wątku opisana tych napędów). To co teraz jest w sprzedaży ma przekładnię zębatą, raczej trwalsze rozwiązanie niż łańcuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem w Obelinku ten napęd za 2780 pln. Cena niby promocyjna choć jest taka sama od przynajmniej 2 miesięcy.
Napęd przyszedł DPD po kilku dniach.
Wydaje się dość porządnie wykonany, są rolki. W zestawie są wszystkie elementy i sterownik z pilotem potrzebne do montażu.
Napęd odpaliłem "na biurku" i jest ok.

Na wiosnę planuję montaż we własnym zakresie. Postaram się coś napisać, może jakiś foto-wideo reportaż.
Poniżej znaleziony w sieci filmik z montażem jakby kogoś interesowało :



Pozdrawiam

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uffffff

88 stron przeczytane :) 

teraz czuję się jak bym o instalacji movera wiedział wszystko :)  zobaczymy co z tego wyjdzie jak zrobi się cieplej...mover już czeka w garażu !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Voku napisał:

Dasz radę, montaż jest dziecinnie prosty, ja montowałem sam. Więcej czasu schodzi z instalacją elektryki niż montażem.

czytając te wszystkie opinie to mam wrażenie, że najwięcej czasu to zajmuje przeczytanie tego wątku :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepuszczając kable przez podłogę wykorzystałem elektryczną puszkę hermetyczną przykręconą  i przyklejoną od spodu na podkładzie z sikafleksu. Zapewnia to bardzo dobrą szczelność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.01.2019 o 11:49, MichuP napisał:

Kupiłem w Obelinku ten napęd za 2780 pln. Cena niby promocyjna choć jest taka sama od przynajmniej 2 miesięcy.
Napęd przyszedł DPD po kilku dniach.
Wydaje się dość porządnie wykonany, są rolki. W zestawie są wszystkie elementy i sterownik z pilotem potrzebne do montażu.
Napęd odpaliłem "na biurku" i jest ok.

Na wiosnę planuję montaż we własnym zakresie. Postaram się coś napisać, może jakiś foto-wideo reportaż.
Poniżej znaleziony w sieci filmik z montażem jakby kogoś interesowało :

 


Pozdrawiam

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

 

Ten Napęd z Obelinka zapina się tak jak u "Kiki Świat" czy trzeba zrobić kilka kilkanaście obrotów?

26 minut temu, Grabos napisał:

Część! 88 stron przeczytane. Myślę też o napędzie do swej przyczepy. Ten napęd używany co na fotce warto kupić czy dołożyć do nowego?

Capture+_2019-01-14-10-46-45.png

Capture+_2019-01-14-10-41-41.png

20190112_171346.jpg

Znalazłem też taki napęd z lepszą rolką ale niewiem czy na łancuchu, czy przekładnia. 64227767_Capture_2019-01-14-11-04-00.thumb.png.a672058428e95b8c1be2d22132370697.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2015 o 10:45, szantymen napisał:

To rozmawialiśmy telefonicznie, jak centralka reaguje na pilota to znaczy że jest zakodowany pilot. Możesz ewentualnie spróbować jeszcze raz go zakodować. Obok lampek na elektronice jest przycisk wciśnij go długopisem i przytrzymaj aż zacznie szybko pulsować prawa dioda. Potem wciśnij dwa razy przycisk włączania pilota. Pilot powinien się zakodować.

Jeśli nie pomoże to tak jak pisałem zostaje ci przesłanie pilota i centralki do nas.

 

Piotr

Witam

Ja mam podobnie.

Mam mover Powrtouch Twin Axle i po podłączeniu moverka także mi coś cyka w centralce i ledwo co ciągną silniki. Myślę , że przyczyny mogą być 3:

1. przerwy gdzieś na kablach od instalacji movera (zaśniedziałe kabl, coś mogło się poluzować,)

2. za słaby akumulator, ale trego wyjąłem ze swojego mondeo i skoro w samochodzie zimą działą to i przyczepkę powinien pociągnąć.

2. jest potrzeba zresetowania pilota tak jak opis powyżej.

Czy luz na połączeniach kabli może być przyczyną tego , że silniki działają, ale nie mają siły szapnąć przyczepki?

Mam przyczepę Hobby 560 KMFE o DMC 1400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.07.2018 o 20:01, jacekzoo napisał:

Dzisiaj spotkała mnie nieprzyjemna niespodzianka. Przy pakowaniu na węgrzech mover odmówił posłuszeństwa, wciskając jakikolwiek klawisz w centralce pykało jak przy załączaniu napędu i po sekundzie odpuszczało, nawet z bardzo niewielkiej odległości. Pomyślałem że może padła bateria w pilocie, ale dziwne by to było bo ma pół roku a mover użyty kilka razy. Podpięliśmy budkę ręcznie, po drodze kupiłem baterie, a pod domem po ich wymianie to samo ? podpiąłem pilota kabelkiem i normalnie działał. A co dziwne po odpięciu kabelka znowu bezprzewodowo zaczął działać jak wcześniej. Co to może być? Jakaś chwilowa zwiecha czy  coś zaczyna się sypać? Napęd to powrtouch czy jakoś tak :) jak potrzeba fotki centralki to mogę później zrobić i wrzucić

Cześć . Też to mam, teraz sie z tym próbuje uporać. Możesz poradzić coś?  Mam powrtouch Twin Axle , przyczepa Hobby 560 KMFE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.