Jump to content
Kristofer

Mover, czyli napęd do przyczepy - uwagi do samodzielnego montażu

Recommended Posts

lbuster

Skoro nauczyłem się wrzucać filmiki na jutuba, to zaprezentuję Wam moją pierwszą jazdę moverkiem :)

Teraz już chyba wiecie, że był on dla mnie niezbędny ;)

maciejkos

Sebastian z zapartym tchem oglądałem. Film trzyma w napięciu 🤘

lbuster

maarec
W dniu 2.12.2019 o 00:49, lbuster napisał:

Skoro nauczyłem się wrzucać filmiki na jutuba, to zaprezentuję Wam moją pierwszą jazdę moverkiem :)

Teraz już chyba wiecie, że był on dla mnie niezbędny ;)

miałem podobny wyjazd przed przeprowadzką, tylko był na ruchliwą drogę pomiędzy miejscowościami - niby boczna, z ograniczeniem do 40kmh, tylko nowy asfalt, górka i niektórzy tam pona 90kmh poginali.  Film faktycznie trzyma w napięciu. Pamiętaj, że przy pokonywaniu przeszkody typu - najechanie na krawężnik przyczepa lubi skręcić i łatwo wtedy o uszkodzenie.

lbuster
4 godziny temu, maarec napisał:

Film faktycznie trzyma w napięciu.

No nie nabijajcie się, ja na prawdę pierwszy raz wyjeżdżałem na moverze i miałem mokro w gaciach :P Zresztą widać mój błąd i prawie przywaliłem w bramę :(

Fakt, że było to na wiosnę i od tego czasu przejechałem już setki metrów, jednak nadal się czasami mylę z kierunkami :) Bo normalnie, to przyczepa jedzie ja żółw a jak dojeżdża do przeszkody to zaiwania jak potłuczona :look:

Filmik wkleiłem z tego powodu, by się usprawiedliwić z zakupu tej nietaniej zabawki :P Wyjechać zestawem nigdy się nie odważyłem, kilka razy wjechałem z ogonem, jednak musiałem przejeżdżać samochodem bramę i łamać się jak scyzoryk i wjeżdżać na milimetry. Niezbyt przyjemna robota a na miejscu i tak musiałem odpiąć zestaw, objechać samochodem cepkę i dopiero wtedy ręcznie ustawiać budkę.

Powiem tak - warto zainwestować w tą zabawkę i być niezależnym od innych :ok:

Miałem jeszcze opcję wymiany ogrodzenia i wstawienia szerszej bramy, jednak cieszę się, że tego nie zrobiłem bo jak już mam mover to dużo częściej z niego korzystam - nawet tam, gdzie bez movera bym dał radę wjechać zestawem. Ogólnie rzecz biorąc, zabawka rozleniwia i cofa w rozwoju :hehe:

Edited by lbuster (see edit history)