Skocz do zawartości

Mover, czyli napęd do przyczepy - uwagi do samodzielnego montażu


Kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

Zaskoczyła mnie ta "rzeźba" z perforowanej blachy, a już montaż silnikami w dół dolał przysłowiowej oliwy do ognia. Wystarczyło zrobić kątownik z blachy 3mm o odpowiednich wymiarach (zrobi to pierwszy lepszy warsztat ślusarski) i po sprawie. Rzeczywiście fabryczne dodatki do moovera mają kuriozalne ceny. Ja uważam montaż za osią jako "ostateczną ostateczność".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzięki wszystkim za dobre rady. Tak jak napisałem wcześniej, montaż za osią silnikami w dół bez dodatkowego kątownika to była przymiarka bez dociągania śrub. Nie ma opcji takiego montażu.

Perforowaną blachę wymienię na pełny kątownik 3-4 mm gruby, "porzeźbię" i po temacie. Przy okazji podniosę jakieś 3 cm napęd - 16 cm wysokości kątownika starczy zamiast 18,5cm wg instrukcji.
Mover przetestowany, przyczepa śmiga aż miło. Choć rozczarowuje trochę pokonywanie krawężników a raczej jego brak. Niestety mover nie daje rady pokonać 5cm krawężnika (przyczepa DMC 1200kg). Trzeba mieć zapas deseczek do niwelowania krawężników :)

A perforowana blacha testy spokojnie wytrzymała przy dość mocnym docisku rolek do opony.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, jacek00 napisał:

Raczej dziwne, że przyczepa ma problem z 5 cm krawężnikiem. Może masz rolki za daleko, albo za niskie ciśnienie w oponie?

Albo konstrukcja mocowania nie daje rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za dobre rady. Tak jak napisałem wcześniej, montaż za osią silnikami w dół bez dodatkowego kątownika to była przymiarka bez dociągania śrub. Nie ma opcji takiego montażu.

Perforowaną blachę wymienię na pełny kątownik 3-4 mm gruby, "porzeźbię" i po temacie. Przy okazji podniosę jakieś 3 cm napęd - 16 cm wysokości kątownika starczy zamiast 18,5cm wg instrukcji.
Mover przetestowany, przyczepa śmiga aż miło. Choć rozczarowuje trochę pokonywanie krawężników a raczej jego brak. Niestety mover nie daje rady pokonać 5cm krawężnika (przyczepa DMC 1200kg). Trzeba mieć zapas deseczek do niwelowania krawężników default_smile.png

A perforowana blacha testy spokojnie wytrzymała przy dość mocnym docisku rolek do opony.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


Witam

...ale dlaczego nie przymierzyłeś napędu, za osią w normalnej pozycji, silniki do góry, może lepiej by pasowało...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

jeszcze pytanie - rama w przed osią w miejscu zaznaczonym na zdjęciu ma 3mm grubości czy mover można zamontować bezpośrednio do ramy czy muszę zastosować jakieś adaptery ?

rama.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2019 o 17:36, jacekzoo napisał:

Nie ma różnicy. Niektórzy mówią że lepiej przed bo nie leci syf spod kół ale nie zawsze się da bo kolidują amorki

W niektórych przypadkach za osią mover będzie troszkę wyżej od ziemi. Mając przed osią trzeba uważać na krawężniki, mając za osią trzeba uważać zjeżdżając z nich :P  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.