Skocz do zawartości
Kristofer

Mover, czyli napęd do przyczepy - uwagi do samodzielnego montażu

Rekomendowane odpowiedzi

chris_66
4 godziny temu, ed napisał:

Są ludzie, którym wydanie np 1500 zł to jak splunąć. A są też tacy, dla których satysfakcja z wykonanej samodzielnie roboty jest nieprzeliczalna na żadną kasę. Czy to tak trudno zrozumieć? Po co ta uszczypliwość?

nie uszczypliwość czy nabijanie się z kogokolwiek. po prostu montaż movera jest mało przyjemny mechanicznie i wolałbym oddać go do roboty a w tym czasie zarobić na jego montaż. ale np zrobienie łóżka czy inne struganie w elektryce zrobię sam bo lubię to i tu kasa nie jest ważna tylko miłe spędzenie czasu.

bardzo często nachodzi mnie taka refleksja, że niektóre rzeczy lepiej zlecić komuś i nie męczyć się (bo nie masz np doświadczenia i narzędzi czy warunków) a zamiast tego zarobić jakąś extra kasę w dziedzinie gdzie się znasz, lubisz, masz możliwości, i z tego sfinansować nielubiane prace :thank:

prosty przykład z wczoraj i dziś - olej w samochodzie zmieniałem trzy godziny - bo tego nie cierpię i nie znoszę, dziś w drugim aucie kolega mi zmienił - pół godziny i gotowe, w zamian podłubałem mu w elektryce i wszyscy zadowoleni

więc koledzy bez obrażania się proszę :przytul:

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
strus251

Jak to jest, że Wy nawet olej sami wymieniacie? Toż usługi są darmo, nie kumam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kalapan
1 godzinę temu, chris_66 napisał:

nie uszczypliwość czy nabijanie się z kogokolwiek. po prostu montaż movera jest mało przyjemny mechanicznie i wolałbym oddać go do roboty a w tym czasie zarobić na jego montaż. ale np zrobienie łóżka czy inne struganie w elektryce zrobię sam bo lubię to i tu kasa nie jest ważna tylko miłe spędzenie czasu.

to ja proponuję zamknąć to forum, po jaką cholerę marnować czas na ewentualne nauki czegoś, porady do samodzielnego montażu i inne bzdety. Lepiej przecież w tym samym czasie iść i na wszystko w życiu zarabiać sobie na boku, żeby później w bezmyślny sposób wszystko znowu stracić na fachowców i serwisy.I każdy będzie zadowolony, no i bogaty.... albo i biedny, powiedzmy  "rozwojowo".Dobra kończę - idę odgarnąć śnieg sąsiadowi, może zarobię na jakieś żarówki ledowe, albo inny gumolit...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chris_66
Jak to jest, że Wy nawet olej sami wymieniacie? Toż usługi są darmo, nie kumam.

Mam wziąć olej i filtr w garść i pojechać do serwisu żeby mi za darmo zrobili

Gdzie są takie serwisy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
strus251

Nie no jak, kupujesz w serwisie, usługa gratis. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kamil_K

Szanowni,

nie było moim zamiarem wywoływanie takiej dyskusji :)

koszt zakupu z Obelink jest znany - faktycznie policzyłem po kursie EUR jak kupowałem walutę jakis czas temu ;)  obecnie 659€ +19,99€ wysyłka

Lubię majsterkować i przyznam, że w ciągu dnia raczej bym 780zł nie zarobił a już na pewno nie w ciągu 4h ...

Mam niezbędny sprzęt typu zaciskarki do kabli, wiertarki, otwornice itd itp

Pewne umiejętności też posiadam (m.in. potrafię zmienić olej w aucie, ale wciąż tą usługę zlecam ;) )

Zwodowo mam tzw. pracę "umysłową" czyli komputer, spotkania z ludźmi itd. Warsztat i grzebanie jest dla mnie dodatkowym oderwaniem się i tzw. "zresetowaniem"

Jeśli ktoś z okolic Warszawy/Wrocławia potrzebowałby pomocy przy montażu chętnie pomogę w ramach możliwości czasowych.

Do ASO samochodowych mam ogromna awersję, a z ASO przyczepowymi nie miałem dotychczas doczynienia .. nie oceniam czy 780zl to dużo czy mało ... moim zdaniem jak na 3h pracy trochę dużo ... z drugiej strony koszty amortyzacji sprzętu itd itp ...

ze swojej strony zachęcam jak ktoś potrafi do samodzielnych prac.

Teraz pomimo, że przyczepka na gwarancji zamierzam zainstalować dodatkowy wlew wody (żeby można było na stałe podpinać się do sieci) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi