Skocz do zawartości

Mover, czyli napęd do przyczepy - uwagi do samodzielnego montażu


Kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

fakt, przecież klima jest na 230 :mlot: to ja bym zrobił jeszcze inną próbę, odłączył wszystko od aku i podłączył tylko mover, jak będzie dobry zasięg to po kolei eliminował co może zakłócać. jak się nie zmieni to wtedy szukałbym problemu w moverze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeśli stało się to po zamontowaniu klimy, to może jest tak zamontowana, że stanowi ekran dla sygnału, który powinien docierać do anteny.

Możesz spróbować zmiany pozycji anteny (w różnych położeniach, niekoniecznie pionowo).

Instrukcja, choć nie pisałeś do jakiego napędu, więc nie jestem pewien, czy ta:

EGO300.pdf

PS

Sprawdź, czy włożyłeś baterie zgodnie z polaryzacją, czasem można z szybkości się pomylić, a może któraś bateria nie ma jednak odpowiedniego napięcia, mimo że nowa - warto sprawdzić miernikiem.

Zakłócenia mogą być również z zewnątrz (wina miejsca, otoczenia w którym aktualnie jesteś, a nawet sąsiada, który ma coś, co zakłóca sygnał na tej samej częstotliwości, na której pracuje pilot z centralką).

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Tak miałeś czy teraz ci spadł tak zasięg? 

Szukał bym jakiś źródeł które mogą ewentualnie zakłócać, i spróbował bym przedłużyć antenę jakimś kablem,  jak nie będzie poprawy to :pupa:
Czytałem już o takim przypadku ale nie było podanego rozwiązania, może się okazać że albo pilot albo centralka do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłen przenieść centralke, nic to nie dało, później zabrałem się za przedłużanie antenki i okazało się, że jej nie ma. Drut udawał sprawny, tymczasem trzymał tylko pancerz zewnętrzny. Dałem drut z 1.2m i mam zasięg kilkanaście metrów. Jak to miło, że zabrałem lutownicę pierwszy raz do Cro ;)

IMAG0468.jpg

IMAG0470.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maarec napisał:

później zabrałem się za przedłużanie antenki i okazało się, że jej nie ma. Drut udawał sprawny, tymczasem trzymał tylko pancerz zewnętrzny

Czyli tym razem ja najlepiej wyczulem sytuacje :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hej szybkie pytanie o mover :) który będzie lepszym wyborem ?

Obelink Prestige z wysyłka za 2860pln czy Enduro 2 z odbiorem osobistym za 3300?

https://www.obelink.pl/naped-osi-prestige.html

https://www.allcamp.pl/enduro-2-naped-do-przyczepy-em-4446-p-1046.html

Cenowo wiadomka Obelink wygrywa ale czy porównanie jakościowe też ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie te movery dają radę czy lepiej dozbierać trochę i kupić cos lepszego ? Enduro ma chyba 5 lat gwarancji przynajmniej wg tej strony

https://www.camping-factory.com/enduro-em203-rangierhilfe-11825-caravan-wohnwagen?c=170

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2018 o 22:49, kaczmar napisał:

Ogólnie te movery dają radę czy lepiej dozbierać trochę i kupić cos lepszego ? Enduro ma chyba 5 lat gwarancji przynajmniej wg tej strony

https://www.camping-factory.com/enduro-em203-rangierhilfe-11825-caravan-wohnwagen?c=170

 

Witaj. Moim zdaniem jeśli masz możliwość dozbierać do lepszego, to zrób to. Mam taki mover  EM 203 i nie jestem z niego zadowolony, przede wszystkim bardzo słaba jakość wykonania i słaba moc, no ale czego wymagać od chińczyka za te pieniądze. Piszą, że jest do 1800 kg, moja waży 1500kg i wjazd na deskę grubości 48 mm jest niemożliwy bo zabezpieczenie przeciążeniowe wyłącza napęd, obawiam się, że wjechanie na kliny poziomujące z taką przyczepą bez pomocy będzie niemożliwe. Może przy przyczepie 1000-1200 kg i na w miarę płaskim terenie da radę ale przy 1800 kg ja tego nie widzę. W moim przypadku nie była to dobra decyzja. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj spotkała mnie nieprzyjemna niespodzianka. Przy pakowaniu na węgrzech mover odmówił posłuszeństwa, wciskając jakikolwiek klawisz w centralce pykało jak przy załączaniu napędu i po sekundzie odpuszczało, nawet z bardzo niewielkiej odległości. Pomyślałem że może padła bateria w pilocie, ale dziwne by to było bo ma pół roku a mover użyty kilka razy. Podpięliśmy budkę ręcznie, po drodze kupiłem baterie, a pod domem po ich wymianie to samo :/ podpiąłem pilota kabelkiem i normalnie działał. A co dziwne po odpięciu kabelka znowu bezprzewodowo zaczął działać jak wcześniej. Co to może być? Jakaś chwilowa zwiecha czy  coś zaczyna się sypać? Napęd to powrtouch czy jakoś tak :) jak potrzeba fotki centralki to mogę później zrobić i wrzucić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.