Skocz do zawartości

Mover, czyli napęd do przyczepy - uwagi do samodzielnego montażu


Kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 14.05.2018 o 19:05, jacekzoo napisał:

Taka ciekawostka, pilot od movera zakłóca się z pilotem od bramy wjazdowej :) muszą nadawać ma podobnych częstotliwościach

... czyli jak? Ten od napędu nie otwiera bramy i odwrotnie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi :) w momencie jazdy moverem jak wcisne żeby otworzyć albo zamknąć bramę to mover się zatrzymuje a brama nie rusza. Próbowałem czy pilotem od movera nie otworze bramy ale przy żadnej kombinacji nie zadziałało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to masz poważny kłopot. Teraz będziesz musiał wymienić bramę, bo napędu przyczepy raczej się nie pozbędziesz :]

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie ?

W zeszłym roku zakupiłem napęd Enduro 400 ligth, po założeniu wszystko działało ok. W tym roku przy przestawianiu przyczepy zauważyłem, że przyczepa startuje nierówno tzn. podczas ruszanie skręca w prawo i dalej jedzie prosto. Po obejrzeniu silników i próbach na pusto stwierdziłem, że lewy silnik staruje od razu szybko a prawy z tzw. wolnym startem. Dzwoniłem do serwisu, dowiedziałem się, że najprawdopodobniej uszkodziła się centralka - czy ktoś miał podobny problem z napędem  i co było przyczyną?  Wdzięczny będę za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, niestg napisał:

Dzwoniłem do serwisu, dowiedziałem się, że najprawdopodobniej uszkodziła się centralka - czy ktoś miał podobny problem z napędem  i co było przyczyną?  Wdzięczny będę za pomoc.

Nie masz gwarancji jak dopiero rok minął? Czy kupowałeś używany?

Jak używany i nie masz gwarancji, ktoś w tym wątku podawał namiary na jakiś serwis, ale generalnie jest to proste urządzenie i ogarnięty elektronik (np. serwis RTV, AGD) powinien sobie poradzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, niestg napisał:

Koledzy mam pytanie ?

W zeszłym roku zakupiłem napęd Enduro 400 ligth, po założeniu wszystko działało ok. W tym roku przy przestawianiu przyczepy zauważyłem, że przyczepa startuje nierówno tzn. podczas ruszanie skręca w prawo i dalej jedzie prosto. Po obejrzeniu silników i próbach na pusto stwierdziłem, że lewy silnik staruje od razu szybko a prawy z tzw. wolnym startem. Dzwoniłem do serwisu, dowiedziałem się, że najprawdopodobniej uszkodziła się centralka - czy ktoś miał podobny problem z napędem  i co było przyczyną?  Wdzięczny będę za pomoc.

 

Podłącz silniki bezpośrednio pod akumulator (z pominięciem centralki) - przekonasz się, czy nie jest to uszkodzenie mechaniczne którejś z przekładni. Jeśli silniki będą startować identycznie, wtedy faktycznie może to być wina elektroniki, ale dla potwierdzenia, zamień miejscami podłączenia silników L i P.

Jeśli silnik, który dotychczas startował z opóźnieniem będzie w dalszym ciągu tak się zachowywał, mimo nowego miejsca przyłączenia, to opisana przypadłość jednak nie będzie winą centralki.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, golob napisał:

Nie masz gwarancji jak dopiero rok minął? Czy kupowałeś używany?

Jak używany i nie masz gwarancji, ktoś w tym wątku podawał namiary na jakiś serwis, ale generalnie jest to proste urządzenie i ogarnięty elektronik (np. serwis RTV, AGD) powinien sobie poradzić.

 

Oczywiście jest jeszcze gwarancja, będę musiał wymontować centralkę i odesłać do sprzedawcy. Napęd był kupiony nowy w marcu  w 2017 roku, gwarancja jest chyba na 2 lata.

Chciałem się dowiedzieć, czy ktoś miał tego typu problemy z napędem, czy takie objawy są spowodowane zawsze wadą centralki, czy może być problem z silnikiem. Wymontowanie centralki nie będzie wielkim problemem, ale odkręcenie silnika to już jest trochę roboty.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby sprawdzić mechanizmy i silniki w sposób, jaki opisałem, a zatem przekonać się jednocześnie, czy wina leży po stronie centralki, w ogóle nie musisz nic odkręcać;) Wystarczy przełożenie przewodów na wyprowadzeniach centralki (zamiana par przewodów miejscami) = druga próba - podłączanie tych przewodów bezpośrednio do zasilania z accu, aby sprawdzić, czy silniki zachowują się identycznie podczas startu. W ostatnim przypadku przyda się pomoc drugiej osoby, która przykłada do accu przewody danego silnika, a Ty obserwujesz na zewnątrz jego start i pracę.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za porady, najlepszym i najprostszym pomysłem jest zamiana podłączenia silników w centralce. Jeżeli problem się powtórzy tylko odwrotnie z drugiej strony to wiadomo, że jest zepsuta centralka, jeżeli w tym samym miejscu, to zepsuty jest silnik,

Jutro pewnie sprawdzę, dzisiaj pada deszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie rozumiem jak to może być problem z silnikiem? Przecież tam w silniku nie ma żadnej przekładni w sensie zmiennych przełożeń, przełożenie jest stałe (przekładnia zębata i tyle), centralka podaje niższe napięcie przy starcie i stąd ten chwilowy "miękki start".

Skoro silniki po chwili pracują równo to jest problem z centralką wyłącznie i tym "miękkim startem", gdyby był problem z silnikiem to cały czas przyczepa by "skręcała" bo jeden silnik dawałby inną prędkość obrotową na koło.

Zrób jak piszą koledzy, zamień podłączenie silników w centralce - i raczej jest pewne, że uzyskasz efekt odwrotny, czyli skręcanie w drugą stronę przy starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.