Skocz do zawartości

Mover, czyli napęd do przyczepy - uwagi do samodzielnego montażu


Kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zależy od wagi przyczepy, stanu zdrowia i składu załogi. Jeżeli jezdziłbym ze spaniem na haku to mover byłby tylko zbędnym balastem. 

Natomiast ja uważam, że mover tańszy od sprzęgła i wygodniejszy. U mnie przeważnie żona zabiera dzieciaki na spacer a ja spokojnie manewruje. Przy przyczepie ok 1000 kg bym się zastanowił ale u mnie 1700 kg nie daje się ruszyć po trawie bez 4 dorosłych osób.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, ed napisał:

Masz 158% racji, ale tylko w przypadku  kampera ZIŁ 130

Oj tam,wyraziłem tylko swoja opinię,której daję 100% w przypadku mojej przyczepy.Tak na marginesie-Ził prowadzi się dość lekko z 3 tonową  przyczepą i też daję radę ją ustawiać w/g potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maarec napisał:

Wszystko zależy od wagi przyczepy, stanu zdrowia i składu załogi. Jeżeli jezdziłbym ze spaniem na haku to mover byłby tylko zbędnym balastem. 

Natomiast ja uważam, że mover tańszy od sprzęgła i wygodniejszy. U mnie przeważnie żona zabiera dzieciaki na spacer a ja spokojnie manewruje. Przy przyczepie ok 1000 kg bym się zastanowił ale u mnie 1700 kg nie daje się ruszyć po trawie bez 4 dorosłych osób.

 

W Twoim przypadku to ma na pewno sens-tak jak wcześniej wspomniałem.Moja waży max 950 kg i jak trzeba to z żoną dajemy radę,ale takie sytuacje prawie się nie zdarzają.W miejscu parkowania mam tyle miejsca,że nie muszę jej ustawiać-wjeżdżam,odczepiam i wyjeżdżam bez wstecznego.

Poza tym lubię manewry z przyczepami,naczepami z racji zawodu.Po co mam się męczyć-niech się auto męczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, maarec napisał:

Wszystko zależy od wagi przyczepy, stanu zdrowia i składu załogi. Jeżeli jezdziłbym ze spaniem na haku to mover byłby tylko zbędnym balastem. 

Natomiast ja uważam, że mover tańszy od sprzęgła i wygodniejszy. U mnie przeważnie żona zabiera dzieciaki na spacer a ja spokojnie manewruje. Przy przyczepie ok 1000 kg bym się zastanowił ale u mnie 1700 kg nie daje się ruszyć po trawie bez 4 dorosłych osób.

 

Moja też ma 1700 ale tu nie o wagę chodzi ale o miejsca i sposób spędzania wolnego czasu.

Sprzęgło? tak mam ale hydrokinetyczne:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Bodek1968 napisał:

W Twoim przypadku to ma na pewno sens-tak jak wcześniej wspomniałem.Moja waży max 950 kg i jak trzeba to z żoną dajemy radę,ale takie sytuacje prawie się nie zdarzają.W miejscu parkowania mam tyle miejsca,że nie muszę jej ustawiać-wjeżdżam,odczepiam i wyjeżdżam bez wstecznego.

Poza tym lubię manewry z przyczepami,naczepami z racji zawodu.Po co mam się męczyć-niech się auto męczy :)

Też lubię te manewry, realizuje się w temacie jak jadę z towarową ;) wjazd do garażu po łuku 180 stopni zakręt i spadek terenu 2 m to moja ulubiona zabawa.

41 minut temu, danielpoz napisał:

Moja też ma 1700 ale tu nie o wagę chodzi ale o miejsca i sposób spędzania wolnego czasu.

Sprzęgło? tak mam ale hydrokinetyczne:]

Mój samochód wyjechał z salonu zanim była przyczepa w planach, teraz tylko automat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maarec napisał:

Też lubię te manewry, realizuje się w temacie jak jadę z towarową ;) wjazd do garażu po łuku 180 stopni zakręt i spadek terenu 2 m to moja ulubiona zabawa.

Mój samochód wyjechał z salonu zanim była przyczepa w planach, teraz tylko automat ;)

to że automat to nie znaczy że nie będzie miał sprzęgła dotychczas montowanie w Fordach skrzynie "powershift" to nie klasyczne automaty  tylko skrzynie dwusprzęgłowe coś jak DSG

w nowym Tourneo jest montowana skrzynia Selectshift musiał byś dowiedzieć się czy to klasyczny automat czy też skrzynia dwusprzęgłowa  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo skromnego doświadczenia "w wielkim świecie" w zeszłym roku byłem na 2 kempingach gdzie bez movera bym nie wjechał. Wciskałem budkę na centymetry, nawet ręcznie bym tak nie ustawił w 4 silnych facetów. W przypadku większych przyczep i życia na kempingach - absolutne "must have".  W przypadku "spania na haku" w 99% przypadków zbędny wydatek i zwiększanie masy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Suzu4x4 napisał:

to że automat to nie znaczy że nie będzie miał sprzęgła dotychczas montowanie w Fordach skrzynie "powershift" to nie klasyczne automaty  tylko skrzynie dwusprzęgłowe coś jak DSG

w nowym Tourneo jest montowana skrzynia Selectshift musiał byś dowiedzieć się czy to klasyczny automat czy też skrzynia dwusprzęgłowa  :hmm:

wiem, że to dwusprzęgłowe skrzynie i nawet w jednym aucie z taką śmigam. Tylko taki automat raczej więcej zniesie niż manual.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, maarec napisał:

wiem, że to dwusprzęgłowe skrzynie i nawet w jednym aucie z taką śmigam. Tylko taki automat raczej więcej zniesie niż manual.

klasyczny automat  ASB to i owszem ale czy dwusprzęgłowa zniesie więcej niż manual ? tu bym nie był taki pewien  :hmm:

nie znam tych PS z forda ale w przypadku DSG z grupy vag bywało różnie (zależy jaka skrzynia na jakie obciążenie ).

Tu na forum kolega opisywał że DQ200 w OIII rozleciała mu się po pierwszym wyjeździe z przyczepą do Chorwacji (naprawili na gwarancji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Suzu4x4 napisał:

klasyczny automat  ASB to i owszem ale czy dwusprzęgłowa zniesie więcej niż manual ? tu bym nie był taki pewien  :hmm:

nie znam tych PS z forda ale w przypadku DSG z grupy vag bywało różnie (zależy jaka skrzynia na jakie obciążenie ).

Tu na forum kolega opisywał że DQ200 w OIII rozleciała mu się po pierwszym wyjeździe z przyczepą do Chorwacji (naprawili na gwarancji)

dlatego dsg to najlepiej DQ500 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no najlepiej tyle że teraz 7 biegów to nie znaczy że jest DQ500 bo od niedawna wsadzają również 7 biegową DQ380 na temat której jest jeszcze mało opinii odnośnie awaryjności  ;)

 

ale odbiegliśmy od tematu montażu movera  :czerwona:

pochwalę się że też założyłem mover,   Enduro Light , już po pierwszych testach, pozostaje mi montaż hebla i wykonać mocowanie akumulatora co zamierzam na dniach uczynić :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sebka34 napisał:

Zdjęcie poprosimy jak wygląda to u Ciebie 

nie mam żadnych fot, wrzucę coś koło weekendu, bo pewnie dopiero  w sobotę będę mógł pogrzebać coś koło przyczepy jak mnie małżonka nie zagoni do sprzątania :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.