Skocz do zawartości

Mover, czyli napęd do przyczepy - uwagi do samodzielnego montażu


Kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja już na szczęście nic nie muszę szukać jutro zagniatam, skręcam i testuję.post-373-1394828389,77_thumb.jpg

 

A jako wisienka na torcie po umyciu przyczepy zakładam nowe dekielki do rolek, które sprowadzili dla mnie w scampie ;)post-373-1394828367,35_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż to zmiażdżarka nie zaciskarka...

 

Bardzo jestem ciekaw jak będzie się spisywał Twój akumulator. Przy tej pojemności, przy max obciążeniu to będziesz miał kilkanaście metrów zasięgu dosłownie...

Ja mam 65Ah i przy 126A starczy na ok 8 min czyli ok 60m. Tak dla własnego spokoju proponowałbym test na dystans do zatrzymania z powodu braku prądu. Możesz pociągnąć holownik, żeby mniej jeździć i jednocześnie zasymulować ciężki teren (ew wynik x2 to będzie mniej więcej chyba tyle co jakby sama przyczepa jechała, bo MW pustego holownika pewnie będzie bliska  aktualnej MW budki).

 

PS: W ogóle w dobrym tonie jest,aby po montażu movera , pojechać budką (solo) po piwko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy 3x zwinięty przewód w kółko o średnicy 30 cm to już cewka ? Nie popadajmy też w paranoję. To może każdą żyłę zwinę/połamię w harmonijkę ?

 

Tak, a o efektach decyduje "co", "jak" i "o jakiej wartości" w niej płynie.

W omawianym przypadku, o wartościach prądu płynącego w tych przewodach już pisaliśmy.

 

post-8228-0-02572900-1394832339_thumb.jpg

 

 

Temperaturę muszę zmierzyć jaka tam jest. Akumulator ma w dokumentacji podane warunki pracy -20 +60.

 

Na ten temat masz odpowiedź w linku, który zamieścił Kol. Heniekag, jednak musisz poświęcić chwilę, aby przeczytać dokładniej ;) .

http://forum.karawaning.pl/topic/16249-mover-czyli-napęd-do-przyczepy-uwagi-do-samodzielnego-montażu/?p=357577

Ok 10 minut już jeździłem accu zgubił 0,5 v w tym czasie (ładowany był pół roku temu). Zobaczę jutro.

 

W opisanych przez Ciebie warunkach, pobór prądu przez napęd będzie na poziomie 25 do 35 A max., czyli kilkanaście minut , a nawet więcej - pojeździ. Nie wiem, jaki masz typ akumulatora, ale i tak, jaki by nie był, to głębokość rozładowania wpływa wydatnie na ogólny czas jego życia. Przy tak małej pojemności, będzie tak, jak napisał Speedy. 

Gdy zdarzy się trudniejszy teren lub potrzebny będzie dłuższy czas pracy napędu, to accu może nie dać rady, chyba że z góry zakładasz bardzo głębokie cykle rozładowywania swojego accu, ale wtedy długo on nie pożyje i nie będzie miało znaczenia, że go ponownie, szybko podładujesz.

 

W sytuacji znamionowego poboru prądu przez napęd, rozładujesz swój accu całkowicie w czasie max 10 do 12 min.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa kable jutro muszę wyprostować. Akumulatora chwilowo nie wymienię mam chyba te http://www.yuasaeurope.com/eu/portal/industrial/np/, szkoda mi wyrzucać bo są w miarę nowe. Jeżeli będzie za mało kupię coś większego. Nie zakładam jazd dłuższych moverem niż 2 minuty. Do trudniejszego terenu nie mam samochodu więc się nie zapuszczam.

Edytowane przez witus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer zrobione zawodowo :) ... Ja jednak bałbym się montować w takim miejscu. Córka zrobiłaby z niego element do wspinania się na kanapę.

Wirus, nie wiem czy masz już ten docelowy hebelek, ale tak sobie myślę, że taki kluczykowy podany przez Kristofera może być bardzo dobry właśnie przy dzieciach. Wkładasz kluczyk, przekrecasz, wyjmujesz i nie ma problemu z tym że dzieci w zabawnie bedą robiły przelacznikowi test ala IKEA pstrykajac nim przez 3h non stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulatora chwilowo nie wymienię mam chyba te http://www.yuasaeurope.com/eu/portal/industrial/np/, szkoda mi wyrzucać bo są w miarę nowe. Jeżeli będzie za mało kupię coś większego...

@witus napisał:

Jeżeli będzie za mało kupię coś większego...

 

Jesienią 2013 tuż przed założeniem movera kupiłem akumulator EXPEDITION AGM  95 Ah 780Aen  < zerknij

za ~600zł. waga = 23kg

Jeżdziłem moverem po placu przed moim garażem dla zabawy prawie do rozładowania, wskazanie 12,32V.

Po ponownym naładowaniu dziś sprawdziłem stan naładowania, pomiar = 12,50V

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Ponieważ producent/sklep fabryczny jest blisko nas (~1,5km) jadąc pod koniec czerwca do HR

mogę podwieżć akumulator do Ciebie w wyznaczone miejsce na naszej trasie do Cieszyna.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy 3x zwinięty przewód w kółko o średnicy 30 cm to już cewka ? Nie popadajmy też w paranoję. To może każdą żyłę zwinę/połamię w harmonijkę ?

Zanim napiszesz o paranoi poczytaj instrukcję montażu movera i ludzi którzy naprawdę wiedzą o czym piszą. Tam tęgie głowy co nieco na ten temat piszą to samo. A Ty zrób jak Ci pasuje. Piszemy na Forum jak należałoby zrobić a nie że musisz.

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim napiszesz o paranoi poczytaj instrukcję montażu movera i ludzi którzy naprawdę wiedzą o czym piszą. Tam tęgie głowy co nieco na ten temat piszą to samo. A Ty zrób jak Ci pasuje. Piszemy na Forum jak należałoby zrobić a nie że musisz.

Moje gdybanie już jest nieaktualne zapas wędruje pod podwozie w peszel. Chciałem się czegoś dowiedzieć przy okazji.

 

Ired mam dwa prawie nowe akumulatory 38 Ah narazie zostają - jak będzie mało kupię jeden duży i temat zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę zamawiał bezpiecznik i gniazdo. Czy do tego gniazda napewno znieści się konektorek oczkowy m8 na przewód 10mm2 ? Ale taki konkretny, który pokazuję gdzieś powyżej ? Wilałbym te zakończone rurką bi nie wiem czym i jak porządnie zacisnąć te pokazane na zdjęciu, które przychodzą w zestawie z oprawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę zamawiał bezpiecznik i gniazdo. Czy do tego gniazda napewno znieści się konektorek oczkowy m8 na przewód 10mm2 ? Ale taki konkretny, który pokazuję gdzieś powyżej ? Wilałbym te zakończone rurką bi nie wiem czym i jak porządnie zacisnąć te pokazane na zdjęciu, które przychodzą w zestawie z oprawą.

 

Nie wiem, ponieważ są różne wykonania tych końcówek oczkowych. Boki oczka możesz delikatnie spiłować pilniczkiem.

Ja z uwagi na rozbudowaną instalację, nie zakładałem pojedynczego bezpiecznika, więc miejsca w oprawce było minimalnie więcej (3 bezpieczniki).

 

post-8228-0-55688700-1394912549_thumb.jpg

 

Do takich konektorów, które są przy oprawie bezpiecznika (foto), istnieją również specjalne "zaciskarki".

 

post-8228-0-76943600-1394912837_thumb.jpg

 

Jeśli nie masz, to możesz odkręcić ten przewód i zawieźć do jakiegoś dobrego elektryka samochodowego, który powinien taką zaciskarkę posiadać i za przysłowiowe piwo zaciśnie te końcówki na poczekaniu. :hmm:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ponieważ są różne wykonania tych końcówek oczkowych. Boki oczka możesz delikatnie spiłować pilniczkiem.

Ja z uwagi na rozbudowaną instalację, nie zakładałem pojedynczego bezpiecznika, więc miejsca w oprawce było minimalnie więcej (3 bezpieczniki).

 

{style_image_url}/attachicon.gif Bezpieczniki gł.jpg

 

Do takich konektorów, które są przy oprawie bezpiecznika (foto), istnieją również specjalne "zaciskarki".

 

{style_image_url}/attachicon.gif Oprawka bezp.jpg

 

Jeśli nie masz, to możesz odkręcić ten przewód i zawieźć do jakiegoś dobrego elektryka samochodowego, który powinien taką zaciskarkę posiadać i za przysłowiowe piwo zaciśnie te końcówki na poczekaniu. :hmm:

Zanim zamówię, czy ja nie będę potrzebował takie potrójnego gniazda bezpieczników ? Planuję niedługo solar, ale tam chyba nie stosuje się takich bezpieczników ? Woziłem przez dwa lata przetwornicę - wyleciała bo nie korzystałem (przydaje się do lamp studyjnych w plenerze przy fotografowaniu). Co jeszcze powinienem w taki sposób zabepieczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na jakie napięcie masz wentylator ogrzewania - może być, że się przeprosisz z przetwornicą - ja jej tylko po to używałem w poprzedniej przyczepce - wtedy do przetwornicy może będziesz potrzebował takiego bezpiecznika (zależy jaka duża). Do regulatora solara to raczej małe gniazdo na bezpiecznik samochodowy - zależy jaki regulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy potrzebach, które opisałeś, nie potrzebujesz więcej, niż jeden bezpiecznik.

Podłączając wyjście z kontrolera solarów do akumulatora, będziesz potrzebował bezpiecznik ok. 10 - 15 A (w zależności od zastosowanego solara), więc może być niewielkich rozmiarów (typowy, jak w samochodzie) i w typowej oprawce z wyprowadzonymi już przewodami, wystarczy podpiąć pod accu.

 

post-8228-0-78120500-1394916906_thumb.jpg

 

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.