Skocz do zawartości

Szukam przyczepy dla 4 osób


bursztynka

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, to jedziemy.

Możecie faktycznie ciągać budkę 1100kg. Wasz zestaw z taka przyczepą będzie miał DMC 2960kg...czyli wystarczy kat B prawa jazdy i nie musicie się martwić o Viatolla.

 

Nie wiem jeszcze ile waży Wasz samochód, ale jestem prawie pewien ,że możecie szarpnąć się faktycznie na możliwie najcięższą budkę ..czyli 1100kg. Silnika wystarczy a z masami też nie jest źle ( czym większa różnica w wadze na korzyść holownika ,tym lepiej).

 

Polecam szukać jak największej przyczepy ( w tej wadze). Miejsca w środku nigdy dość.

 

1860 kg tak odnalazłam -waga samochodu 

wolałabym nie myśleć o Viatollu bo na razie to czarna magia dla mnie 

nie ukrywam że Wasze rady są dla  mnie bezcenne

Edytowane przez bursztynka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 284
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Patrząc na formową giełdę, widzę coś co nadaje się dla Was....chyba...i pomijam kwestię budżetu. Jeżeli chodzi o kasę (przy budżecie 8000zł) , to generalnie do przyczepy pewnej (nie wiem czy ta taką jest) warto dołożyć trochę grosza...wszelkie naprawy są drogie/b.drogie, więc potencjalne "okazje" mszczą się brutalnie

http://forum.karawaning.pl/topic/16185-s-adria-unica-360-r-prod-1998-dmc-1000-kg/

 

Czekaj,czekaj...1860kg masy własnej to byłaby cięęęężżżka Astra. To jest raczej dopuszczalna masa całkowita ( czyli: masa własna + ładowność). Masa własna jest w innym polu w dowodzie, ale nie pamiętam którym.

Edytowane przez Speedy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F1 1860

F3 2990

G 1240

O 1 1100 kg

O 2 650 kg

p1 1598.00

p 2 77,00 kw

Patrząc na formową giełdę, widzę coś co nadaje się dla Was....chyba...i pomijam kwestię budżetu. Jeżeli chodzi o kasę (przy budżecie 8000zł) , to generalnie do przyczepy pewnej (nie wiem czy ta taką jest) warto dołożyć trochę grosza...wszelkie naprawy są drogie/b.drogie, więc potencjalne "okazje" mszczą się brutalnie

http://forum.karawaning.pl/topic/16185-s-adria-unica-360-r-prod-1998-dmc-1000-kg/

 

Czekaj,czekaj...1860kg masy własnej to byłaby cięęęężżżka Astra. To jest raczej dopuszczalna masa całkowita ( czyli: masa własna + ładowność). Masa własna jest w innym polu w dowodzie, ale nie pamiętam którym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bursztynka dla Waszej rodziny w miarę dobrym układem może być np. taki:

post-4917-0-99581400-1394052110.png

 

Realnie to przyczepy za ten budżet będą z rocznika +/- 1990.

Trzeba szukać dobrej przyczepy, jest to ciężkie, ale nie niemożliwe.

 

Masa własna pojazdu to pozycja G w DR.

 

 

Speedy linkowana przez Ciebie przyczepa to prawie dwukrotny planowany budżet, przeważnie te budżety nie są z gumy :).

 

Edit.

Według prawa możecie ciągnąć budkę o DMC 1100 kg.

Z przyczepą ok 1000 kg auto powinno sobie w miarę bez problemów radzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jesteśmy w domu;)

Astra waży "na pusto" (nawet bez kierowcy) 1240kg. Oznacza to ,że nawet pustym autem możesz ciągnąc budkę 1100kg (maksymalna waga przewidziana dla tego samochodu). Każde dociążenie holownika poprawia sytuację....a możecie zapakować do niego 620kg (wliczając załogę)...to nieźle;)

 

Viatoll nie jest dla Was tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miodzio no niestety budzet jest raczej skromny ale z Wasz pomoca moze uda sie nam cos wybrac dobrze ze jestescie.

rocznik 1990 czy cos nawet ponizej mnie nie przeraza juz znalazlam Wasze powiedzenie ze to nie samochod i tu rocznik nie ma az takiego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi wyznacznikami (masa, rodzina i budżet):

ja rozglądałbym się za długościami:

 

400,420,440

 

marki:

Hobby

Knaus Sudwind

Adria Optima, Prima, Linea

Beyerland Sprinter

Burstner City, Holiday

 

roczniki 90-92

 

DMC zazwyczaj 900, 1000, 1050, 1100

 

 

jak już wszystko wiemy to szukaj i linkuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że przepisałaś zawartość dowodu rejestracyjnego. Wydawało mi się, że masz dużo cięższe auto, a to dcm - jego waga po maksymalnym zapakowaniu, a nie sama w sobie. :) Tutaj chyba ograniczeniem DCM przyczepy jest wpis w rubryce O.1 - 1100. Sporo jest takich przyczepek. Faktycznie, generalnie szukamy podobnie. :) My na razie tylko w łódzkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.NA tej pierwszej adrii (nie forumowej), nie widzę żadnego zacieku z przodu  :niewiem: Układ wydaje się sensowy.

2. Ten Buerstner to:

a) chyba ma coś nie halo z wagami w papierach (nie chce mi się wierzyć że ma DMC = 750kg.)

B) te listwu nad wejściem to chyba nie jest orginał.

3. Knaus wydaje mi się po prostu za Tani jak na cepkę w dobrym stanie (ten konkretny, rok, wielkość itd)

4. Adrię forumową masz opisaną. Sądząc po sprzedającym, wątpię aby chciał się za nią wepchnąć na minę i poddać swoją osobę na forum mocnej niewiarygodności. A co za tym idzie, zadzwoniłbym i pogadał. Jak coś to pojechał i obejrzał. Wojtek sam doradza wielu osobom więc myślę, że i udzieli Ci instruktarzu na swoim egzemplarzu jak należy cepki sprawdzać itd. Tak mi się wydaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.