Skocz do zawartości
bursztynka

Szukam przyczepy dla 4 osób

Rekomendowane odpowiedzi

bursztynka

Witajcie forumowicze czy możecie mi coś z tych zdjęć powiedzieć o tej przyczepie warto o niej myśleć ?

ta ?

http://tablica.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-musketeer-xl-CID5-ID4AuTF.html#a5fe4c8932

lub ta druga ?

http://tablica.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-sprite-musketeer-xl-1995r-CID5-ID4me3N.html#a5fe4c8932

czy lepsza byłaby taka ?

Ta boję się że byłaby za ciężka dla Opla Astra III Combi 1,6 benz?

http://tablica.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-kip-45-tlb-CID5-ID3f96T.html

chętnie poczytam wasze rady bo jestem zielona :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
markos340

ta pierwszą sam z lewina brzeskiego obserwuje a ta drugą z włoszczowy to nie polecam oglądałem ją nie warta swojej ceny chyba ze za połowe zeby ja wysuszyc i wyremontowac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bursztynka

ta pierwszą sam z lewina brzeskiego obserwuje a ta drugą z włoszczowy to nie polecam oglądałem ją nie warta swojej ceny chyba ze za połowe zeby ja wysuszyc i wyremontowac

dziękuję za super szybką odpowiedź no ja mam daleko żeby obejrzeć na żywo więc Twoja odpowiedź na wagę złota :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Miodzio

Bursztynka witaj na forum.

Pozwoliłem sobie zmienić temat Twojego wątku z "szuamlekkiej przyczepy dla 4-osób"

na "Szukam przyczepy dla 4 osób"

Przyczepa lekka to przyczepa o DMC max 750 kg a więc w praktyce skazana jesteś tylko na wyroby polskiego Niewiadowa.

Owocnych poszukiwań.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bursztynka

Bursztynka witaj na forum.

Pozwoliłem sobie zmienić temat Twojego wątku z "szuamlekkiej przyczepy dla 4-osób"

na "Szukam przyczepy dla 4 osób"

Przyczepa lekka to przyczepa o DMC max 750 kg a więc w praktyce skazana jesteś tylko na wyroby polskiego Niewiadowa.

Owocnych poszukiwań.

dziękuję właśnie zastanawiałam się jak poprawić tytuł.

albo zmianę holownika :(

a może ktoś oglądał tą przyczepkę ?

http://tablica.pl/oferta/sprite-alpine-lekka-CID5-ID4WqKF.html#12a8eb7d72

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dawidknaus

opisz dane holownika mw-dmc-dmc ciągniętej przyczepy

będzie łatwiej w poszukiwaniach :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
strus251

jeżeli chodzi o:

1-szą to nie bardzo jest tam miejsce dla 4 osób. dla 3 jest w sam raz (mam podobny układ tylko inna marka). Ale nie wyśpicie się tam.

2-ga to już kolega napisał więc nawet nie spoglądałem

3-cia, poproś o zdjęcia bo z tych nic nie wynika poza tym, że byłaby chyba szansa na spanie dla 2+2

4-ta, angielka. Nie mówię, że z nią coś nie teges ale z 99% angielek jest coś nie teges (a to wagi po zaniżane, a to coś nie działa, a to już przemoknięte, itd, itp). DO tego angielki są bardzo delikatne i według mnie na polskie drogi się nie nadają. Ale jest to tylko moja subiektywna opinia o angielkach i nie dotyczy ona konkretnie tej przyczepy a jedynie angielek (z nimi na początek zawsze na wagę).

Chociaż sa na forum osoby posiadające/posiadały angielki i były/są z nich bardzo zadowolone. 

Holownik nie jest zły, więc się nie przejmuj. Może demon z niego nie będzie ale myślę, że da spokojnie radę niejednej budce :). Głowa do góry. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Speedy

Może zacznijmy od początku. Łatwiej będzie Ci pomóc ,jak coś będziemy o Tobie wiedzieli (np: orientacyjnie skąd jesteś) - polecam więc uzupełnić profil.

Napisz coś więcej o holowniku- to rozwiąże od razu kilka dylematów. Podaj jaką masę własną, dopuszczalną masę całkowitą ma Twój holownik (wszystko w dowodzie). Podaj także pozycję O1 (również z dowodu).

Napisz co dla Ciebie jest ważne ,np: kuchnia, spore wyrko, gorąca woda...zasłonki w kwiatki;). Masz może już jakieś plany wyjazdowe: chcecie jeździć na dziko czy raczej na kempingi.

Od razu muszę uprzedzić ( w kwestii podlinkowanych wyżej przyczep),że fak napisania w ogłoszeniu "lekka przyczepa" wcale nie oznacza,że ona taka jest;) Niestety trzeba to weryfikować. ( po VIN'ie u producenta ,lub na wadze w jakimś składzie opału etc)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bursztynka

opisz dane holownika mw-dmc-dmc ciągniętej przyczepy

będzie łatwiej w poszukiwaniach :hmm:

dane holownika MW 1860 waga samochodu i napisane że samochód z przyczepą nie może przekroczyć 2990 Maksymalna masa całkowita przyczepy 1100 kg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Speedy

i napisane że samochód z przyczepą nie może przekroczyć 2990

Niestety nawet na tym forum mozesz zaleźć sporo informacji ,że w naszym kraju, to co jest w dowodzie ,trzeba jeszcze...przeanalizować. Podaj proszę DMC pojazdu ( nie zespołu pojazdów)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bursztynka

pozycja 01 1100 z hamulcem najazdowym 02 650 kg

profil postaram się uzupełnić.

Jesteśmy 4-osobową  rodziną syn ma 11 lat a córka 4 tz. tyle będą mieli w wakacje.

Cena raczej do 6-8.tys bym chciała.

Co jest ważne hmm nie mam doświadczenia więc nie wiem spanie 2 +2 np. lub 3+1

kuchenka łazienka ale może być bez prysznica

wyjazdy raczej na kemping być może też nasze góry w sierpniu gdyby się udało.

Zaczęło się od tego że nie mogę znaleźć odpowiednich kwater a Bieszczadach i przypomniało mi się że chcieliśmy przyczepkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Speedy

Chodziło mi o F1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bursztynka

Niestety nawet na tym forum mozesz zaleźć sporo informacji ,że w naszym kraju, to co jest w dowodzie ,trzeba jeszcze...przeanalizować. Podaj proszę DMC pojazdu ( nie zespołu pojazdów)

1860 kg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
TURTL

Nas i policję raczej interesuje DMC pojazdu i to żeby zestaw nie przekraczał 3,5t w DMC przy prawie jazdy kat. B, chyba że zrobisz E do B to masz znacznie szersze pole w wyborze. Przy tak ciężkim aucie to masz raczej mały zakres wyboru, ale to wszystko zależy od czynników, o które pyta Speedy ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Speedy

Ok, to jedziemy.

Możecie faktycznie ciągać budkę 1100kg. Wasz zestaw z taka przyczepą będzie miał DMC 2960kg...czyli wystarczy kat B prawa jazdy i nie musicie się martwić o Viatolla.

Nie wiem jeszcze ile waży Wasz samochód, ale jestem prawie pewien ,że możecie szarpnąć się faktycznie na możliwie najcięższą budkę ..czyli 1100kg. Silnika wystarczy a z masami też nie jest źle ( czym większa różnica w wadze na korzyść holownika ,tym lepiej).

Polecam szukać jak największej przyczepy ( w tej wadze). Miejsca w środku nigdy dość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi