Skocz do zawartości

Praga, Czechy z jaka walutą na 3 dni?


Socale

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Wybieram się do Pragi i takie pytanie. Czy Euro mi tam będą honorować czy kupić w kantorze w PL czeskie Korony?

Nie chcę brać Koron na zapas bo jak nie wydam to mi skisną.

A może złotówki też tam szanują?

Chodzi mi o knajpy, sklepiki itp.

.

Frunę osobówką, autostradami , o winiecie wiem wsio.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witajcie.

Wybieram się do Pragi i takie pytanie. Czy Euro mi tam będą honorować czy kupić w kantorze w PL czeskie Korony?

Nie chcę brać Koron na zapas bo jak nie wydam to mi skisną.

A może złotówki też tam szanują?

Chodzi mi o knajpy, sklepiki itp.

.

Frunę osobówką, autostradami , o winiecie wiem wsio.

 

jak byłem rok temu to eurosami tylko w samym centrum, gdzie są  iście "Praskie" ceny

 

ja poszukiwałem miejsc nie typowo dla turystów zagranicznych, tylko czeskie knajpy - dla praskich studentów, etc.

to tam tylko korony - na euro kiwali przecząco głowa z uśmiechem.

złotówki nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kit i rosołek dobrze mówią, prawie wszędzie zapłacisz kartą, a korony bierz tylko na "wszelki wypadek" czyli nie musisz mieć ich za dużo.

Euro zapłacisz w droższych lokalach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta się sprawdza, wypłata max 1000 koron w ich bankomacie jako rezerwa (około 150 zł). Ewentualnie warto mieć kartę w dwóch systemach Visa i Mastercard, czasami lubi się w konkretnym bankomacie lub terminalu zawiesić jeden z systemów i pomimo dostępności środków nie zapłacisz.

Edytowane przez AKISSJG (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Pradze w zeszłym roku  ,region Troja, pole kempingowe Herzog, Wyliczyłem sobie dokładnie ile wydam tam pieniędzy i tyle ze sobą zabrałem koron, jak wracaliśmy to bilon wydałem w zwykłym sklepie spożywczym na piwo i knedle. Restauracji w centrum Pragi nie polecam, nie dość ,że bardzo drogo to jedzenie bardzo kiepskie. Ogólnie piknie, miasto bardzo ładne, jest co zwiedzać , polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne.

Bardzo Wam dziękuję. Mam 2 karty i akurat w obydwu systemach :)

Nie będę jednak na żadnym kempingu tylko w hotelu* :(

Niestety bardzo blisko centrum, więc na wydatki jestem skazany.

Ale co tam, jestem pewien że będzie miło.

*Nabucco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem a Pradze to zauważyłem że w ścisłym centrum czy poza ściskiem turystycznym ceny są maxymalnie 10 % wyższe. Polecam restaurację "U Fleku" serwują tam osobiście warzone ciemne piwo (pyszne) i dobre jedzonko, jest to kawałek za teatrem narodowym, jakieś 10 min ... Praga jest piękna i radzę się nastawic na nastepną wizytę bo 3 dni to trzeba pomnożyć przez 3 ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idąc na Hradczany na rogu (nie do niezauważenia) bar  "U KOCURA"

prawdziwa knajpa z czeskim jedzeniem, prawidłowo niemiły czeski kelner - dobre piwo i ceny

 

jeśli chodzi o knajpki ja te w centrum omijam szerokim łukiem - ja buszowałem po Vinohradach i znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, jak byś jeździł tramwajem to nie próbuj na gapę bo kanarów na każdym kroku pełno, przez 3 dni byłem 4 x sprawdzany, podchodzi koleś z jaką malutką plakietką i wali : tramvajova jizdenka ?, co proszę ?,   tkiet , aaa proszę bardzo 

Edytowane przez edisoniras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie pytanie.

Jak wjadę na pierwszą przy autostradzie stację paliw na terenie CZ  i nie będzie winietek, bo znając czeski burdel może ich po prostu nie bhyć , to co wówczas?

Jechać na następną stację czy zaznaczyć w navi "Omijaj płatne" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam się jednego razu zdarzyło że na pierwszej stacji winiety były wykupione więc dawaliśmy w palnik i gnaliśmy autostradą do następnej  :drive:  Nam sie udało bez konsekwencji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.