Jump to content

VW California AKCYZA Obowiazek?? Pomocy

leo california
 Share

Recommended Posts

Witam. Kupilem Vw T5 Californie. Wie ktos moze czy jest obowiazkowa akcyza? Prosze o szybka odpowiedz. Dziekuje i pozdrawiam.

Szybka odpowiedź.

NIESTETY!!!!!!!!!

Wszystko tak jak przy samochodach osobowych(z uwzględnieniem pojemności silnika)

Dziekuje.

Wlasnie proboje zarejestrowac bez akcyzy i wszystko wyglada na to ze mi sie uda :ok::ok: .

Zaoszczedze na tym troche kasy :-]

Pozdrawiam. Jestem z Gostynia.

teoretycznie obowiązkowa!!!!!!

ale są urzędy które rejestrują bez :ok:

ale jak się spytasz w celnym to powiedżą ze mają swoje przepisy i trzeba płacić.

Juz zarejestrowalem.. Dzieki wszystkim za pomoc.. :ok: Pozdrawiam Zdrowych i Spokojnych.. :-]:ok:

• 1 year later...

Niestety nie obędzie się bez akcyzy, samochód mam zarejestrowany, ale urząd celny przysłał zawiadomienie w sprawie akcyzy, czy ktoś miał podobną sytuację? pozdrawiam..

szybcy sa... nie ma co...

sama akcyza czy akcyza + odsetki?

p.s.: masz w dowodzie osobowy czy ciezarowy??

• 2 weeks later...

Witaj Leo, wydaje się, że bez wizyty w urzędzie celnym się nie obejdzie. Jeżeli nie wszczęto procedury to zawsze możesz złożyć deklarację akcyzową, ale z odsetkami od akcyzy musisz się pogodzić. Jeżeli będą naliczać, to co najmniej od dnia zarejestrowania auta. Jeżeli auto było importowane z USA i odprawiane np. w dojczlandzie, to w deklaracji podaj przeliczoną na złotówki kwotę od której liczyli ci tam cło i vat.

Pozdrawiam.

ja tak samo miałem z autkiem urząd komunikacji teraz niewymaga dokumentów z skarbówki,celnej itp puźniej oni wysyłają list do urzędów zapytaniem czy zapłaciłeś jeślinie ścigają ciebie i niewydadząci dowodó sztywnego