Skocz do zawartości

Suszarka 12V.


witus

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli to rozwiąże problem mojej żony to będzie super. Nieufny jestem bo jej suszarki domowe mają takie moce, że musiałbym niezły generator wozić. Już kiedyś musiałem rozwiazać problem zasilania tostera (do takich tostów, które jemy z dżemem i serkiem) okazało się, że są tostery gazowe i sprawdza nam się do dzisiaj ;) zaryzykuję, opiszę ucieszy to żonę i może inne kobiety z forum :)

to moze i suszarke na gaz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Macie jakies nowe doświadczenia nt suszarek na 12V, podobnych jak ta https://allegro.pl/oferta/suszarka-turystyczna-do-wlosow-zasilanie-12v-7876869346

Warte jest to swojej ceny i da rade wysuszyć długie włosy? Żona i córka mają długie włosy i dla nich jest to ważna sprawa, która ciągle wraca. Dodam, że na razie jesteśmy nastawieni na wyjazdy tylko na dziko więc inne możliwości sa ograniczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką ale jeszcze nie używana w praktyce tylko suchy test.

Zapomnij że to coś da ci taki "wicher" jak domowa :)  Włosy tym wysuszysz ,pytanie ile tych włosów jest i czy twój aku,przetwornica to wytrzyma .

Odpal sobie nadmuch tylko na kratki z ogrzewaniem w samochodzie i efekt myślę podobny będzie :hehe:

Kupiłem bo majątek to nie jest i wożę w razie W. Żona na razie korzysta z domowej i gniazdka w łazience na polu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kombinuje by zasilanie było na 12V by nie używać przetwornicy. Domyślam sie, że wydajność takiej suszarki będzie dużo gorsza niz typowej, domowej suszarki na 230V, ale czy używanie tej suszareczki na 12V w jakiś sensowny sposób przyspiesza wysuszenie włosów, czy jest sens ją używać, żeby się nie okazało, że skończy się, że włosy będą suszone jakimiś ręcznikami, lub na wolnym powietrzu bo używanie jej niewiele przyspiesza suszenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą z linka to możesz sobie czternaście kłaków na klacie wysuszyć :) 150 wat, to 12-14 razy mniej niż porządna suszarka, To tak jakbyś miał swoją budę targać autem o mocy 14 KM!

Przetwornica porządna i suszarka na 850 wat. To nadal nie będzie szał, ale już włosy wysuszą potrzebujący nie katując akumulatora. 

Np. takie coś 

https://www.euro.com.pl/suszarki-do-wlosow/sencor-shd-6400v.bhtml#opis

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Do Netto rzucili suszarki 1000 watowe marki LAFE. 

Składana rączka, dwa poziomy grzania. Moc maksymalna 1000 wat, moc przy poziomie 1 nie opisana. W domu działała bardzo przyzwoicie.

Na przetwornicy 1000 wat na poziomie 2 niestety sprzęt nie zagadał wcale, jeno przetwornica się wyłączyła.  Po włączeniu ponownym przetwornicy, włączyliśmy suszarkę na poziom 1 i zaczęła dmuchać. Niestety po 10 sekundach przetwornica się wyłączyła :(

Zwróciłem do sklepu.

Kosztowała 25 zł bez paru groszy.

 

suszarka1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.06.2019 o 00:59, Cathay napisał:

Przetwornica porządna i suszarka na 850 wat. To nadal nie będzie szał, ale już włosy wysuszą potrzebujący nie katując akumulatora. 

Nie katując akumulatora;)

850 W / 12V = 70A Zakładając akumulator 100Ah i zważywszy jego sprawność przy rozładowaniu prądem ok 1C i 15 min suszenia mamy około 25~30Ah i dużo mniejszą żywotność akumulatora.

Ta turystyczna pociągnie gdzieś około 13A więc nawet przy 30 minutach to tylko 7~8Ah i prąd nie niszczący akumulatora.

A przy suszeniu ważniejsze jest usuwanie powietrza nasyconego parą wodną niż temperatura.

Rada: jeśli takie moce to na chwilę do samochodu i na uruchomionym silniku albo campingi z gniazdkami 230V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.