Skocz do zawartości

"Nietypowe" przyczepy i samochody kempingowe


jacol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po chwili namysłu doszedłem do wniosku, że niezbyt dokładnie rozszyfrowałem zamiary kolegi @DarekSłupsk.

Bowiem jak sam napisał:

10 godzin temu, DarekSłupsk napisał:

...Nie mam na myśli amfibi....

Założenie bowiem jest takie:

10 godzin temu, DarekSłupsk napisał:

...Pajazd będzie zostawał na lądzie...

No to teraz już wszystko jasne.

Tylko z jednym zastrzeżeniem.

10 godzin temu, DarekSłupsk napisał:

albo grubo albo wcale. 

No to na grubo! ?

BOATERHOME

boaterhome.thumb.png.6d0dbe59d712fd4ddbb8535a6a1851d0.png

Lata  80' !!!

Tylko 21 sztuk.

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Tofel napisał:

Witam.

Po chwili namysłu doszedłem do wniosku, że niezbyt dokładnie rozszyfrowałem zamiary kolegi @DarekSłupsk.

Bowiem jak sam napisał:

Założenie bowiem jest takie:

No to teraz już wszystko jasne.

Tylko z jednym zastrzeżeniem.

No to na grubo! ?

BOATERHOME

boaterhome.thumb.png.6d0dbe59d712fd4ddbb8535a6a1851d0.png

Lata  80' !!!

Tylko 21 sztuk.

 

 

 

Pozdrawiam

Zgadza.sie ,tylko nie aż tak wielkie , tz długie. Amerykanie to we wszystkim mają rozmach ? Weź tym pokonaj polskie rondo i polskie drogi krajowe prowadzące do jezior.

Ja planuję zrobić cos dla dwóch max 3 osób , czyli standardowa autolaweta i mniejsza łódka , ale z powiększoną nadbudówką. Tak żeby była w pełni funkcjonalna. Tak sie składa że sąsiad buduję jachty od 30lat ?

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, DarekSłupsk napisał:

Amerykanie to we wszystkim mają rozmach ?

Amerykanie mają prawo pozwalające na rozmach ale oczywiście są tego konsekwencje o których zapominamy zazdroszczac im "wolności". 

Budując ulepy w kraju europejskim, trzeba mieć większą powściągliwość i pamiętać o OSKP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolej miała kiedyś wakacyjne pociągi przyjaźni dla pracowników, co to jeździły objazdy po demoludach, w każdym kraju podczepiano "swoje" parę wagonów.

Albo wakacje na torach, stare wagony z demobilu przerobione na mieszkalno-turystyczne, postawione np na bocznicy w Helu.  

To było dla pracowników, ale blisko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra poczytałem , pooglądalem,  jest decyzja. Buduję water-busa Houdini ?

Ponieważ na forum jest ponad 37tys osób może ktos ma lub ma znajomego który ma znajomego itd. Który ma na sprzedaż łódkę kabinową długość max 6,5m , szer.2.20m silnik zaburtowy max 30KM (drewniane i aluminiowe odpadają). 

Kupię również autolawetę lub busa z zabudową skrzyniową , moze być bez paki. Jeden z trojaczków Fiat, Peugeot , Cytrynka lub opel oraz ford. (Sprintery odpadają). 

Projekt w trakcie szkiców , wkrótce szczegóły.

P.s Budżet nieograniczony , każdą propozycję rozważę ?

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DarekSłupsk napisał:

Dobra poczytałem , pooglądalem,  jest decyzja. Buduję water-busa Houdini ?

Ponieważ na forum jest ponad 37tys osób może ktos ma lub ma znajomego który ma znajomego itd. Który ma na sprzedaż łódkę kabinową długość max 6,5m , szer.2.20m silnik zaburtowy max 30KM (drewniane i aluminiowe odpadają). 

Kupię również autolawetę lub busa z zabudową skrzyniową , moze być bez paki. Jeden z trojaczków Fiat, Peugeot , Cytrynka lub opel oraz ford. (Sprintery odpadają). 

Projekt w trakcie szkiców , wkrótce szczegóły ?

Poszukaj jakiegoś starego Oriona. Czasami można wypatrzyć tanio coś do remontu. 

Temat mnie ciekawi, bo widziałem że we wnętrzu umiesz coś fajnego zrobić. Teraz dużo większe wyzwanie bo...

... bo sam nie wiem co tu trzeba zrobić:-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Piotrekm13 napisał:

Poszukaj jakiegoś starego Oriona. Czasami można wypatrzyć tanio coś do remontu. 

Temat mnie ciekawi, bo widziałem że we wnętrzu umiesz coś fajnego zrobić. Teraz dużo większe wyzwanie bo...

... bo sam nie wiem co tu trzeba zrobić:-)

 

I trafiłeś w 10 :)

Orionek dobra baza, masa własna 480kg, nie wiem jakie ma DMC :D

Robione będzie i to sporo. Łódka ma być w pełni turystyczna z możliwością wędkowania przez 2 osoby Wprawdzie pływać to nie będzie 80km/h bo nie o taką zabawkę mi chodzi. Jednak będę musiał prezycyjnie rozmieszczać dodatkowe wyposażenie, żeby nie wywróciła się już przy wodowaniu. WC, Prysznic, lodówka, kuchenka, łóżko itd. tyle na ile pozwoli 3.5t dmc busa. System ślizgu i blokady na czas jazdy to narazie zagadka. Na pewno będzie z aluminium. Wracać z wody na busa będzie za pomocą wciągarki. 

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DarekSłupsk napisał:

I trafiłeś w 10 :)

Orionek dobra baza, masa własna 480kg, nie wiem jakie ma DMC :D

Robione będzie i to sporo. Łódka ma być w pełni turystyczna z możliwością wędkowania przez 2 osoby Wprawdzie pływać to nie będzie 80km/h bo nie o taką zabawkę mi chodzi. Jednak będę musiał prezycyjnie rozmieszczać dodatkowe wyposażenie, żeby nie wywróciła się już przy wodowaniu. WC, Prysznic, lodówka, kuchenka, łóżko itd. tyle na ile pozwoli 3.5t dmc busa. System ślizgu i blokady na czas jazdy to narazie zagadka. Na pewno będzie z aluminium. Wracać z wody na busa będzie za pomocą wciągarki. 

Z prysznicem może być słabo, bo tam nie jest za wysoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotrekm13 napisał:

Z prysznicem może być słabo, bo tam nie jest za wysoko.

Damy rade Piotr ?

Na szybko białymi liniami na fotce zaznaczyłem o ile będzie powiększona nadbudówka. A na czerwono co w jej części będzie usunięte do poziomu podłogi. Usunięte będę też maszty i wszystko co wiąże sie z żeglowaniem , bo ze mnie żeglarz jak z koziej ... wiadomo. Napęd tylko silnik zaburtowy i awaryjnie wiosła. Zamierzamy pływać tylko po jeziorach.

Jeszcze łódki nie mam wiec dopiero po zakupie i pomiarach rzeczywistych okaże się czy po takiej modyfikacji będzie można być wyprostowanym w tej części. Chciałbym tam miec też inne rzeczy ale o tym zdecyduje wyważenie łódki. Powiększona nadbudówka będzie z litego poliwęglanu , częściowo przezroczysta z przyciemnieniem tak jakby okna , a częściowo biała. Wszytko będzie konsultowane z sąsiadem , producentem jachtów.

IMG_20210911_204928.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Smolik napisał:

Darek 

a nie będzie lepiej zamówić gotowy kadłub łodzi z laminatu i go doposażać ? 

W sumie niezly pomysł ? nowe to nowe. W używanych tak jak w przyczepach mogą wyjść jakieś kwiatki, pęknięte kadłuby itd. Musze spytać ile bym musiał czekać, sąsiad nie bawi sie juz w takie małe, buduje wielkie dla zagranicznych klientów. Jest w branży 30 lat. Na pewno nowy kupie silnik zaburtowy, ale tez musze poczytać jaki konkretnie wybrać. 

Co do łódki, mam jedną na oku samą nową skorupę 60km od mojego miasta, podjadę ją obadać. Tak czy siak czeka mnie sporo czytania o takich łódkach , przepisach  itd. Tutaj na forum czytałem 5 miesięcy setki postów zanim zacząłem robić zakupy do cepki. 

Nie spieszę się, robie projekt dla siebie,  raczej nie będzie gotowy do przyszłego sezonu bo będę poświęcał mu tydzień w każdym miesiącu. Chyba ze wszytko pójdzie "z górki", w co wątpię bo nie ma przetartego szlaku w PL. Nie ma od kogo podpatrzeć  

A tak poważnie teraz, mogę nazwać ten pojazd "Houdini" ?  Tak po prostu be żadnych licencji, praw autorskich itp.? 

Temu który mnie tak nazwał na forum stawiam flaszkę. 

 

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Smolik napisał:

Możesz kupić nie sklejoną skorupę i to jest pole do popisu … i z łazienką nie było by problemu ?

Będzie będzie problem , już mam zagwozdkę jak w podróży napełniać zbiornik wody czystej i jak opróżniać z szarej. Dotyczy to podróży na lądzie gdy łódka będzie na aucie służyła jako kamper ? Raczej nie chciałabym robić dziur w kadłubie niżej niż lustro wody. A więc będzie trzeba coś kombinować z przepompowywaniem wężem przezuconym przez burtę lub po drabinie biegać w tą i spowrotem z bańkami.

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DarekSłupsk proponuję założyć odrębny wątek dla Twojego projektu.

Ten wątek zawiera ciekawostki które wrzucamy i czasem chwilę podyskutujemy i szkoda by było aby Twój projekt utonął na 200-ileśtam stronie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.