Skocz do zawartości

"Nietypowe" przyczepy i samochody kempingowe


jacol

Rekomendowane odpowiedzi

 

Złapany pod Schwerinem (DE). Takie bydle ze na camping go nie wpuscili i stał na parkingu.

W samym Schwerinie stał jeszcze kamper na bazie URALa ale jechalem autem z budką i nie dałem rady zrobić fotki. Był taki kozak ze koniec swiata.

 

642238990_2021-08-1217_34_37.thumb.jpg.0f70167c55e758d2f52bad71a8f83185.jpg

Edytowane przez sharry (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Commander napisał:

Na prawdę nie rozumiem po co komu takie auta....

Ja też.

 Nie mogę też zrozumieć tego jak mając taki sprzęt jak na fotce poniżej chodzić do toalet i korzystać z prysznica na polu, ale jest to chyba jedyny kamper który by mi pasował V10 bena?

 

20210731_193754.jpg

20210731_193742.jpg

Tu inne sprzęty co udało nam się trafić

Co do Sprintera miał drzwi w szoferce z przejściem do części mieszkalnej, nie wiem czy tak można:niewiem:

20210812_204230.jpg

20210716_154110.jpg

20210716_154054.jpg

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kampery offroadowe na bazie ciężarówki to chyba klimat na dzikie kraje - albo wschód - Rosja, Kazachstan albo Afryka północna.  Ciekawe czy jest na forum ktos kto sie w to bawi. Ale jechanie tym po autobahnie to masochizm czystej wody - zwłaszcza sprzętem z demobilu po armii albo służbach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba rozróżnić trochę szpan i pasje default_smile.png

Oczywiście ze kamper z militarnej ciężarówki czasem wjeżdża w cywilizacje ale wg mnie raczej głownie jest do czego innego.

 

Tu na K.pl nie wiem czy są.

Na CT - tak są kamperki maxi i offroadowe - choćby Milka z autobusu i kamperek właśnie z wozu strażackiego default_smile.png

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, peja76 napisał:

Ja też.

 Nie mogę też zrozumieć tego jak mając taki sprzęt jak na fotce poniżej chodzić do toalet i korzystać z prysznica na polu,

Kilka dni temu na kempingu  jeden koleś mówił do drugiego: My nie korzystamy z prysznica w środku bo przyczepa się niszczy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, effka69 napisał:

Kilka dni temu na kempingu  jeden koleś mówił do drugiego: My nie korzystamy z prysznica w środku bo przyczepa się niszczy....

I w tym może być dużo prawdy. Jeżeli przyczepa/kamper ma swoje lata, łazienka nie jest szczelna, a woda z prysznica może dostać się w krytyczne miejsca, to katastrofa jest pewna. 
Na forum jest wiele tematów, które pokazują jak wyglądają łazienki przyczep i kamperów, które na pierwszy rzut oka miały być ok, a po odkrywce okazuje się, że można się załamać. 

Tak więc, gdy nie ma pewności co do tego, dokąd spływa woda z prysznica, to lepiej nie korzystać. 

PS
Ten ze zdjęcia, o którym pisał kolega @peja76 chyba takich problemów nie ma.

Edytowane przez jerrylin (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jerrylin napisał:

Tak więc, gdy nie ma pewności co do tego, dokąd spływa woda z prysznica, to lepiej nie korzystać.

Dlaczego z tak błahego powodu? 

Można przecież tak:
Tak więc, gdy nie ma pewności co do tego, dokąd spływa woda z prysznica, lepiej to sprawdzić, zanim będzie za późno i ewentualnie naprawić. Potem tylko cieszyć się użytkowaniem i niezależnością :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jerrylin napisał:

.....Jeżeli przyczepa/kamper ma swoje lata, łazienka nie jest szczelna, a woda z prysznica może dostać się w krytyczne miejsca, to katastrofa jest pewna. 
Na forum jest wiele tematów, które pokazują jak wyglądają łazienki przyczep i kamperów, które na pierwszy rzut oka miały być ok, a po odkrywce okazuje się, że można się załamać. 
Tak więc, gdy nie ma pewności co do tego, dokąd spływa woda z prysznica, to lepiej nie korzystać. 

Nie - po prostu należy zrobić remont, uszczelnić i  korzystać.
Przy prawidłowo zrobionej łazience czy to w przyczepie czy kamperze czy vanie  - w założeniu że jest dobra wentylacja to nic się złego nie dzieje
Przyjmując Twoją argumentacje to każdej starszej budzie należałoby od razu wywalić brodzik i zrobić szafę :) kibel tez wywalić lub nie korzystać bo może podlać ze spłuczki :) 
Czy jak zaczyna ślizgać  Ci sprzęgło to odstawiasz auto ? a może jeździsz tylko po płaskim ?
Tak samo z budą i jej wyposażeniem  - trzeba dbać o sprawność i korzystać z wyposażenia

Owszem na forum jest sporo tematów o zgnilcach - i jednocześnie mało wniosków i informacji dlaczego tez gnilce są zgnilcami - a śmiem twierdzić że 90% z nich to zaniedbania użytkowników polegające na braku kontroli stanu szczelności oraz zapobiegania nieszczelnościom zarówno bud jak i łazienek

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem jedynie, że jeżeli nie ma pewności co do faktycznego stanu łazienki, to lepiej być ostrożnym. Taka sytuacja może być np wówczas, gdy ktoś kupi sprzęt (zwłaszcza starszy) i nie ma już czasu na bardzo dokładne sprawdzenie przed wyjazdem. 

Wszystko co napisali koledzy @Marcin T , oraz @smok_wawelski jest oczywistą oczywistością i mam nadzieję, że powodem pisania tych oczywistości nie jest wyciągnięcie błędnego wniosku z mojej wypowiedzi, że jestem zwolennikiem druciarstwa, bo druciarstwa nie znoszę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, jerrylin napisał:

mam nadzieję, że powodem pisania tych oczywistości nie jest wyciągnięcie błędnego wniosku z mojej wypowiedzi, że jestem zwolennikiem druciarstwa, bo druciarstwa nie znoszę.

Spoko. Nie ma problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok   nie ma problemu - ale  o druciarstwie nie było mowy.
Nie chodziło mi o druciarstwo a o wykluczanie z używania z powodu niesprawności/nieszczelności  ale raczej permanentne i rezygnację z użytkowania zamiast naprawy :) 

5 godzin temu, jerrylin napisał:

....Taka sytuacja może być np wówczas, gdy ktoś kupi sprzęt (zwłaszcza starszy) i nie ma już czasu na bardzo dokładne sprawdzenie przed wyjazdem. 

Z tym rzeczywiście się zgadzam jako z rozwiązaniem doraźnym aby nie pogarszać stanu -  to zmienia kontekst tego jak Cię zrozumiałem.
Może nie całkiem do końca to jest tak że ktoś rozsądny kupuje i od razu wyjeżdża na wakacje ale i teoretycznie  taka sytuacja może się zdarzyć 
Moje zdanie to kupować wiosną 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2021 o 21:25, effka69 napisał:

Kilka dni temu na kempingu  jeden koleś mówił do drugiego: My nie korzystamy z prysznica w środku bo przyczepa się niszczy....

Bzdury, ja w trzeciej przyczepie korzystam z prysznica i jakoś nic się nie dzieje,  żeby nie było że mam same nowe przyczepy, pierwsza na tamte czasy miała 12lat. W tym sezonie  myślę że z 80 razy był używany prysznic i jakoś nie chce się zniszczyć a mam Hobby to tym bardziej trzeba uważać?. W tym roku raz korzystaliśmy z pryszniców na Malcie w Poznaniu tylko dla tego że były trzy zestawy i puściutko a po oględzinach toalet stwierdziliśmy że jest ok, na innych kempingach jak stoi więcej sprzętów to nawet nie idziemy zobaczyć jak wyglądają, szkoda czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.