Skocz do zawartości

"Nietypowe" przyczepy i samochody kempingowe


jacol

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

składanie i rozkładanie tego bajzlu zajmuje tyle czasu że po kilku cyklach złożenia/rozłożenia mija ochota na przemieszczanie i tracisz najlepszą zaletę ... mobilność

Nigdy nie używałem patentu z mebelkami i szufladami, więc nie mam za dużo wiedzy czy rzeczywiście rozkładanie/składanie zajmuje czas, ale rozważałem taką zabudowę, tego typu filmików na YT obejrzałem dziesiątki. Wydaje mi się że nie ma tam konieczności długiego rozkładania czegokolwiek. Trochę czasu zajmuje przygotowanie auta do drogi (montaż zabudowy w bagażniku, która jest wyjmowalna, tak żeby auto w dni robocze można było używać jako zwykłej osobówki).

Gdy już wszystko jest zamocowane i zapakowane w swoje miejsca, po przyjeździe na biwak wystarczy otworzyć klapę, wysunąć stolik, odpowiednią szufladę i już można gotować, czy posiedzieć przy piwku. 

"Łóżko" jest zawsze gotowe, zamiana go w biurko zajmuje poniżej minuty. Pierwsze półtorej minuty pokazuje w skrócie czynności przed wyjazdem w trasę, czyli zamianę osobówki w minikempera poprzez zamocowanie mebelków w bagażniku. Natomiast w późniejszych minutach widać, że aby użyć konkretnego ficzera, (czy to kuchni, czy prysznica, czy biurka) -  wystarczy mniej niż minuta.

Ale zgadzam się: busik typu transit/ducato i podobne będzie oferował znacznie większą wygodę. Tylko średnio się nadaje do używania w dni robocze jako auto na dojazdy do pracy w zatłoczonym mieście. A często na wybór takiego rozwiązania decydują się ludzie, którzy nie chcą utrzymywać oddzielnych pojazdów do podróżowania i życia codziennego. Auto tego typu stanowi kompromis użytkowy między życiem codziennym a podróżowaniem w dni wolne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał:

"Łóżko" jest zawsze gotowe, zamiana go w biurko zajmuje poniżej minuty. Pierwsze półtorej minuty pokazuje w skrócie czynności przed wyjazdem w trasę, czyli zamianę osobówki w minikempera poprzez zamocowanie mebelków w bagażniku. Natomiast w późniejszych minutach widać, że aby użyć konkretnego ficzera, (czy to kuchni, czy prysznica, czy biurka) -  wystarczy mniej niż minuta.

w teorii tak, ale w praktyce jest to więcej czasu, teoretycznie do rozłożenia w minutę, ale jak doliczysz do tego odsunięcie przednich siedzeń (musisz auto obejść na około), ułożenie prześcieradła i materacy, rozłożenie pościeli , zasłonek na szyby itd uwierz mi że nie da się tego zrobić w minutę, do tego jak leje deszcz to albo musisz być człowiekiem z gumy żeby zrobić to przy zamkniętych drzwiach albo masz mokrą pościel

w busie cenię sobie to że bez względu na to czy wieje cze leje czy pada śnieg, stajesz sobie gdziekolwiek, zaciągasz ręczny przechodzisz do tyłu i śpisz .

6 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał:

Ale zgadzam się: busik typu transit/ducato i podobne będzie oferował znacznie większą wygodę. Tylko średnio się nadaje do używania w dni robocze jako auto na dojazdy do pracy w zatłoczonym mieście. A często na wybór takiego rozwiązania decydują się ludzie, którzy nie chcą utrzymywać oddzielnych pojazdów do podróżowania i życia codziennego. Auto tego typu stanowi kompromis użytkowy między życiem codziennym a podróżowaniem w dni wolne. 

tu się zgodzę, i sam póki co nie chcę utrzymywać dwóch aut tylko na własne potrzeby a jazda na co dzień busem mi nie odpowiada (miasto, często parkingi podziemne z ograniczeniami)

ale taki kompromis (scenic)  jak dla mnie to chyba więcej - niż +

oczywiście każdy sam decyduje, znałem gościa co Samurajem (Suzuki Samurai) objechał pół europy  śpiąc w nim i mieszkając , oczywiście były pewne niedogodności typu np że na noc wyciągał bezpiecznik od klaksonu bo zdarzyło mu się wcisnąć klakson nogą przez sen co skutkowało natychmiastowym wybudzeniem ale dla chcącego nie ma nic trudnego ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Widzieli?

https://m.olx.pl/oferta/opel-astra-kamper-oryginal-heko-opel-astra-camper-CID5-IDxjMNv.html

 

https://spidersweb.pl/autoblog/opel-astra-kamper-heku-camper/amp/

 

Edit: widzę że już twjsm wrzucal, ale teraz za jedyne 40tys każdy może stać się jego właścicielem :)

Edytowane przez Tharule (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
15 godzin temu, jacekzoo napisał:

To już dziwne :D ale zmiana dmc w granicach widełek dozwolonych przez producenta to żadne ajwaj :)

Wiesz jak to w angielkach działa , tu poprostu może poniesc fantazja . Oczywiscie jakby to była zmiana taka u producenta to wszystko okej , ale to taka nie jest. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.