Skocz do zawartości

"Nietypowe" przyczepy i samochody kempingowe


jacol

Rekomendowane odpowiedzi

Hak jest ale jest to tzw. podstawowe zapięcie .Do tego jeszcze mamy mocowanie boczne 2szt. Nie "łamie" się to na zakrętach więc  nie jest to przyczepa . Jak widać na obrazku nie posiada trójkątów odblaskowych. W DE jest zarejestrowana jako pojazd z możliwością odpięcia. Nie obowiązują też żadne ograniczenia prędkości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam (kiedyś coś czytałem na ten temat) to ta "dobudówka" miała hydrauliczny układ hamulcowy który trzeba było łączyć z samochodem specjalnym złączem. Problemy zaczęły się gdy wszedł ABS, bo on właściwie musiał też działać na kołach "dobudówki". Ogólnie to z tym czymś zawsze były problemy prawne w Niemczech, producent musiał mieć specjalne pozwolenia na budowę i rejestracje tego i to nie tylko urzędników ale i Opla. Koniec końców UE zdecydowało, że to jednak jest przyczepa i produkcje wstrzymano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
2 godziny temu, TomekKnaus napisał:

.... coś z branży mini kamperów ? ....

https://joemonster.org/filmy/93214/Jak_ze_Scenica_zrobic_kampera

TOM

 

szacun za pomysłowość i wykonanie, natomiast wszystko fajne jak nie pada deszcz nie wyobrażam sobie rozkładać tego wszystkiego jak pada i wieje...

bus  to takie niezbędne minimum jak chcemy funkcjonować w różnych warunkach pogodowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... pomysł dobry - FAKT .... ale jak mówisz tylko i wyłącznie przy dobrej pogodzie .... bo podczas deszczu czy wiatru lipa .... to samo się dotyczy słońca .... jak się buda "Renatki" nagrzeje to nie wejdziesz .....

.... na solowy wypad na ryby by się mogło sprawdzić ? ....

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona ma dokładnie takiego Scenic'a (nawet kolor się zgadza) i powiem szczerze, to nie wyobrażam sobie tego. Jeszcze z Grand Espace to jakoś bym zrozumiał, ale...Scenic I jest dość klaustrofobiczny i wbrew pozorom wielkości mały w środku i krótki, co daje dla mnie w zabudowie jak z filmiku mocno 1 osobową wersję, no chyba, że "mieszkańcy" mają odkręcane nogi i mogą je obok auta postawić na noc...

O pogodzie już nie wspominam, bo było to poruszone wyżej.

Edytowane przez MaciekR4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie mebelki są popularne, w różnych modelach aut. Nawet są firmy, które seryjnie produkują pod wybrane modele samochodów. To jest trochę taki mobilny, ulepszony namiot - w sam raz na lato lub weekend. Na pewno bardizej suchy, cieplejszy i cichszy (izolacja akustyczna) niż namiot.

Można używać wraz z przedsionkiem, (są dostępne takie rozkładane w 2 minuty lub pneumatyczne jeszcze szybsze). Wówczas może padać i wiać i można sobie siedzieć w przedsionku, a nawet ogrzać go grzejniczkiem na kartusze.

Takie autko ma tą zaletę że można przemieścić się bardzo szybko w krótkim czasie bez pochłaniania dużych ilości paliwa, bez podwyższonych opłat. Można wjechać, parkować i biwakować tam, gdzie kamper/przyczpeka nie może. łekend gdziekolwiek 1000km w jedną stronę? nie ma problemu - kilka godzin jazdy takim scenickiem. Spróbujcie pojechać kamperem albo z przyczepą ;) 
Dla młodych ludzi bardzo fajne na studenckie wakacje i tanie objechanie Europy, albo dla emeryta z niewielkim budżetem.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał:

Takie mebelki są popularne, w różnych modelach aut. Nawet są firmy, które seryjnie produkują pod wybrane modele samochodów. To jest trochę taki mobilny, ulepszony namiot - w sam raz na lato lub weekend. Na pewno bardizej suchy, cieplejszy i cichszy (izolacja akustyczna) niż namiot.

Można używać wraz z przedsionkiem, (są dostępne takie rozkładane w 2 minuty lub pneumatyczne jeszcze szybsze). Wówczas może padać i wiać i można sobie siedzieć w przedsionku, a nawet ogrzać go grzejniczkiem na kartusze.

Takie autko ma tą zaletę że można przemieścić się bardzo szybko w krótkim czasie bez pochłaniania dużych ilości paliwa, bez podwyższonych opłat. Można wjechać, parkować i biwakować tam, gdzie kamper/przyczpeka nie może. łekend gdziekolwiek 1000km w jedną stronę? nie ma problemu - kilka godzin jazdy takim scenickiem. Spróbujcie pojechać kamperem albo z przyczepą ;) 
Dla młodych ludzi bardzo fajne na studenckie wakacje i tanie objechanie Europy, albo dla emeryta z niewielkim budżetem.

nie zgodzę się z Tobą ;)

tzn po części, wszystkie zalety które wymieniłeś są OK, ale nie napisałeś o najważniejszej wadzie ...

składanie i rozkładanie tego bajzlu zajmuje tyle czasu że po kilku cyklach złożenia/rozłożenia mija ochota na przemieszczanie i tracisz najlepszą zaletę ... mobilność

po różnych konfiguracjach i sposobach podróżowania wiem jedno,  w takim "weekendowym" aucie na szybkie wypady łóżko musi być stałe z bezpośrednim dostępem z szoferki  wtedy ma to sens 

np Ducato Panorama czy Turneo Custom lub Opel Vivaro to takie niezbędne minimum

wiem bo przerabiałem temat, miałem auto z zabudową (może nie tak wypasioną, bo wykonaną w garażowych warunkach w wersji budżetowej) , pisałem o nim nawet w tym temacie:

i dziś z perspektywy czasu na podstawie doświadczeń wiem że jak budżet pozwoli to wrócę do tematu auta weekendowego na "szybkie wyjazdy" ale w wersji bus :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... wklejając linka .... czułem w swoich starych kościach, że w temacie się odezwie Łza Włóczynutka - "miłośnik tego typu rozwiązań" ?

......

.... dla jednych na wyjazd potrzebny będzie kamper wielkości autobusu .... dla innych wystarczy niewielki samochód .... czy nawet namiot kupiony za 5 pln-ów w sklepie chińskim ......

.... nikt nikogo nie ma co przekonywać do takiego czy innego sposobu na spędzanie wolnego czasu - bo i tak każdy wybierze to co lubi ....

Ja preferuję - na pewien sposób karawaningowe wypady ..... ale lubię też "podejrzeć" jak inni to robią "w swoim stylu" ......

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.