Skocz do zawartości

"Nietypowe" przyczepy i samochody kempingowe


jacol

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy patrzę na te przyczepy zostawione na kempingach stacjonarnie, brudne, zielone od glonów, czasem deskami połatane to mi się nóż w kieszeni otwiera. Żadna frajda stacjonować obok takiej. Dziwię się że właściciele kempingów nie wprowadzą obowiązku dbania o wizerunek, lub odpłatnej usługi umycia w komplecie z opłatą za zimowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem na półwyspie helskim na każdym z dużych kempingów przyczepy tak upchnięte, że w razie pożaru wszystko poszło by z dymem...

Czy jakieś przepisy pożarowe są tam stosowane?

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A on tam w tym nochalu to szklarnię ma, czy cóś??

A jak by ktoś chciał poczytać, to lekturka w załączeniu (choć nie wiem, czy to aktualne;-)

Wytyczne zabezpieczenia przeciwpożarowego dla kempingów (campingów) i pól namiotowych oraz innych obiektów hotelerskich umożliwiających nocleg w namiotach, samochodach mieszkalnych (campobusach) i przyczepac.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych przepisów, to obawiam się, że przynajmniej z 60% naszych kempingów ich nie respektuje. Większość naszych kempingów w ogóle nie ma wyznaczonych parcel. A jak jedziemy na spotkania forumowe, czy zloty, to tam już zerowe szanse na bezpieczeństwo p-poż. Przecież chcemy być blisko siebie...

Raz się spotkałem na kempingu - pod Londynem (nie, nie chodzi o Lądek Zdrój ;)). Kiedy postawiłem przyczepę, jako kontynentalną, więc drzwi po drugiej stronie, pomimo wydzielenia parcel stanąłem zbyt blisko sąsiada. Już w trakcie rozstawiania przyczepy podjechał gość z obsługi i grzecznie poprosił o przestawienie przynajmniej na środek parceli - ze względu właśnie na p-poż. Zwróciłem wtedy uwagę, że praktycznie przez cały pobyt na wyspach mieli bardzo dokładnie określone parcele i wyraźnie tak wydzielone, żeby były odpowiednie odstępy... Później zwracałem uwagę na innych kempingach w innych krajach i... właściwie rzadko kiedy utrzymywane są takie odstępy. Jedynie Anglicy tak się trzymali przepisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Danii i Norwegii też bo taki jeden Duńczyk mnie zbeształ w Norwegii jak stanąłem mniej niż chyba 2 metry od niego. On cwaniak bo miał mover a ja musiałem zapinać cepkę ale nie było zmiłuj się- SAFETY FIRST!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jak ciężarówka z osią wielokrotną z tyłu. 

Patrząc na mocowanie tego do samochodu, to niezła rzeźba, wykonanie niemal stodołowo-grarażowe, i.. w Niemczech może jeździć. Ale jak to zakwalifikować? Czort wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.