Skocz do zawartości

"Nietypowe" przyczepy i samochody kempingowe


jacol

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, jacek00 napisał:

Prawdopodobnie Sprite Super 490. Rok produkcji to okolice 1999 roku. Wersja dla Europy

Gdzie to to produkują. Warte uwagi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mktr napisał:

Gdzie to to produkują. Warte uwagi ??

Sprite to angielka na Europę. Dokładnie to chyba producentem jest/był Sterling, który należy do Swifta. Swift to cały czas istniejąca firma produkująca przyczepy. Zresztą przyczepy pod marką Sprite też cały czas są sprzedawane. Obecnie Sprity to są europejskie Swifty.

@Kajetan ma Sprite Super 460 chyba. Pytaj go :)

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mktr napisał:

Gdzie to to produkują. Warte uwagi ??

ja widzę na 99% brak nadkola plastikowego na ścianie co oznacza na 90% wystrzał opony. Polecam bardzo dokładnie zweryfikować podłogę i ścianę w tej okolicy oraz sam plastik wewnątrz nadkola.

Godna odwiedzin dla nauki jeżeli jest blisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie.
Oglądałem i potwierdzony jest wystrzał opony. Podłoga lekko pognieciona (nie wiem jak z szczelnością podczas deszczu). Poza tym stan b. Ładny. Nie była dużo używana to widać.
Jest jakiś myk (może przekładka budy była) bo w dowodzie i na ramie nr Knaus. Jest nawet tabliczka Knausa od suedwind 485m.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mktr napisał:

Dzięki Panowie.
Oglądałem i potwierdzony jest wystrzał opony. Podłoga lekko pognieciona (nie wiem jak z szczelnością podczas deszczu). Poza tym stan b. Ładny. Nie była dużo używana to widać.
Jest jakiś myk (może przekładka budy była) bo w dowodzie i na ramie nr Knaus. Jest nawet tabliczka Knausa od suedwind 485m.

To nie myk, a zwykły przeszczep... i się nad Tym zastanawiasz w ogóle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, jacek00 napisał:

To nie myk, a zwykły przeszczep... i się nad Tym zastanawiasz w ogóle?

No zastanawiam się. Nie jestem obeznany, papiery wyglądają ok. od 10 lat zarejestrowana w kraju. Podpowiedz coś. Ostrzeż ;-P ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mktr napisał:

Gdzie to to produkują. Warte uwagi ??

 

6 godzin temu, jacek00 napisał:

Sprite to angielka na Europę. Dokładnie to chyba producentem jest/był Sterling, który należy do Swifta. Swift to cały czas istniejąca firma produkująca przyczepy. Zresztą przyczepy pod marką Sprite też cały czas są sprzedawane. Obecnie Sprity to są europejskie Swifty.

@Kajetan ma Sprite Super 460 chyba. Pytaj go :)

Tak, to Sprite Super 490 wersja na pewno sprzed 2001 roku, bo ma jeszcze stare światła z tyłu i starszy przód. Tak jak napisał Jacek, to Angielka na Kontynent. Wykonanie lepsze nie klasyczne angielki, o czym świadczy choćby normalniejsze w stosunku do wielkości budy DMC (u mnie 1300 kg) niż przy klasycznych angielkach. Widocznie Europejczycy z kontynentu są bardziej wymagający :P  Jest też chyba trwalsza, niż angielska angielka, bo jeśli przeżyła taki wypadek, jak mój i wciąż jeździ bez zastrzeżeń..... :) Oczywiście, nie życzę nikomu :nono:  Jeśli chodzi o wnętrze, to nie wiem jaka jest ta prezentowana na zdjęciach ale moja, pomimo wieku ma dość nowoczesne meble. Mankamentem jest tapicerka na gąbkach, która wyblakła w miejscach nasłonecznionych. Zdecydowanie polecam, choć poszukałbym wersji po lifcie. Jedna znaczenie ma też stan przyczepy, więc jeśli ta jest godna uwagi pod tym względem, bo tego nie wiem, to należy ją rozważyć. 

Poniżej zdjęcia mojej. Jak widzisz ma inne światła z tyłu i inny przód.

IMG_3492.thumb.JPG.0b8f2b45b73a145495c562bdebefaeb4.JPGDSC01777.thumb.JPG.aae8331b02a1bc677918f9ed5827915b.JPG20180425_175218.thumb.jpg.31f572fd032ea6fef84bc7c2bf78ab42.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to Sprite Super 490 wersja na pewno sprzed 2001 roku, bo ma jeszcze stare światła z tyłu i starszy przód. Tak jak napisał Jacek, to Angielka na Kontynent. Wykonanie lepsze nie klasyczne angielki, o czym świadczy choćby normalniejsze w stosunku do wielkości budy DMC (u mnie 1300 kg) niż przy klasycznych angielkach. Widocznie Europejczycy z kontynentu są bardziej wymagający   Jest też chyba trwalsza, niż angielska angielka, bo jeśli przeżyła taki wypadek, jak mój i wciąż jeździ bez zastrzeżeń.....  Oczywiście, nie życzę nikomu :nono:  Jeśli chodzi o wnętrze, to nie wiem jaka jest ta prezentowana na zdjęciach ale moja, pomimo wieku ma dość nowoczesne meble. Mankamentem jest tapicerka na gąbkach, która wyblakła w miejscach nasłonecznionych. Zdecydowanie polecam, choć poszukałbym wersji po lifcie. Jedna znaczenie ma też stan przyczepy, więc jeśli ta jest godna uwagi pod tym względem, bo tego nie wiem, to należy ją rozważyć. 
Poniżej zdjęcia mojej. Jak widzisz ma inne światła z tyłu i inny przód.
IMG_3492.thumb.JPG.0b8f2b45b73a145495c562bdebefaeb4.JPGDSC01777.thumb.JPG.aae8331b02a1bc677918f9ed5827915b.JPG20180425_175218.thumb.jpg.31f572fd032ea6fef84bc7c2bf78ab42.jpg


No kusi mnie bo stan b. dobry. W środku żadnych uszkodzeń. Wszystko działa. Była mało używana.
Tylko to, że w papierach Knaus...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mktr napisał:

No kusi mnie bo stan b. dobry. W środku żadnych uszkodzeń. Wszystko działa. Była mało używana.
Tylko to, że w papierach Knaus...

Bo rama jest od Knausa, a na ramie ktoś położył budę od "angielki", a że w angielkach nie masz dokumentów żadnych, to być może nawet ktoś ją podwędził i zrobił przeszczep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego usunięto wszelkiego rodzaju naklejki z nazwami.
To prawda...budę mógł ktoś zajumać i nałożyć na ramę że zgniłka lub rozbitka. Dla mnie temat wątpliwy mocno...


To nie ulega wątpliwości. Cepka zarejestrowana w kraju od 10 lat. Zastanawia mnie czy ktoś (poza ewentualnym kupcem) jest w stanie się do tego formalnie przyczepić. W pewnym sensie temat nie do wyłapania.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mktr napisał:

To nie ulega wątpliwości. Cepka zarejestrowana w kraju od 10 lat. Zastanawia mnie czy ktoś (poza ewentualnym kupcem) jest w stanie się do tego formalnie przyczepić. W pewnym sensie temat nie do wyłapania.

 

Od 10 lat mówisz? Od 10 lat masz zarejestrowaną ramę przyczepy, a co i kiedy się na niej pojawiło to tego nie wiesz. Oczywiście, że temat prawdopodobnie nie do wyłapania, ale ja nie chciałbym jeździć takim zgniłym kartoflem, ze świadomością, że to jakiś przekładaniec i udawaniec. Nawet nie wiesz jak ktoś przełożył budę, i czy w czasie jazdy buda nie odczepi się od ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, mktr napisał:

No zastanawiam się. Nie jestem obeznany, papiery wyglądają ok. od 10 lat zarejestrowana w kraju. Podpowiedz coś. Ostrzeż ;-P ....

Zadzwoń na policję, odkryłeś lewar na całego. Ciekawe jakie jeszcze przygody miał ten szrot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.