Skocz do zawartości

Czyja to przyczepka ? Adria Opatija


stico80

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę  że nie niska wartość  przedmiotu sporu waży na niekorzyść  kupującego lecz zakup przedmiotu ze świadomością  jej wady , która została opisana w ofercie. Na dodatek tu gdzie sprzedający odsyła po ewentualną  opinię przedmiotu ,kupujący po transakcji potwierdza swą  świadomość  uszkodzonej ściany pisząc "nie wiem czy będziemy się  za tą  ścianę brali od razu , serio wygląda solidnie" .

Kolejną  okolicznością na niekorzyść  jest iż  sprzedający na łamach tego miejsca sugeruje sposób zabezpieczenia ściany przed dalszą  degradacją  a kupujący zadaje pytanie publicznie po miesiącu czy ma zabezpieczać  silikonem czy nie .

Szkoda, że moje pytania zostały uznane za stwierdzenia. Chciałam dowiedzieć się, czy zdaniem forumowiczów brać się za naprawę od razu, czy poczekać do końca sezonu. Bo wydawało mi się, że ściana, podobnie jak cała przyczepa, jest solidna.

Zdecydowałam się naprawiać, a że jednak moja niewiedza mnie przerosła - udaliśmy się do profesjonalisty. W realnym świecie oczywiście. Niestety, kierując się tym, co udało mi się wyczytać na forum, nie wyszłam na dobre. :(

 

[...]

Tak na moją logikę, ja bym tej ściany na razie nie ruszał bo:

Nie grozi rozpadem.

Obszar naprawy nie zwiększy się.

Zawsze może być okazja do konsultacji z kimś kto takie rzeczy potrafi ocenić/naprawiał/ma doświadczenie i każda rada może się przydać.

Można to na krótko zabezpieczyć przy listwie jakimś czarnym silikonem, do czasu naprawy oczywiście.

Prawdę pisząc, więcej zachodu będzie z wymontowaniem mebli niż z rzeczywistą naprawą, ale to sama przyjemność.

Dyskretnie jeszcze sugeruję zakup dodatkowych lusterek, jestem zwolennikiem dbałości o bezpieczeństwo ;)

 

Specjalista z mojego miasta powiedział, że nie używa się silikonu do uszczelniania przyczep. WojtEwa pisał o silikonie. Czy przeoczyłam gdzieś inną wypowiedź o tym, jak to należało zabezpieczyć?

Edytowane przez magdu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 373
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

...Gdyby koszt materiałów do naprawy przyczepy nie przekraczał jej wartości, to byśmy ją naprawiali. Przekracza znacznie

...

Magdu, ile kosztuje kilka listew, styropian klej i płyta 1,5m2?

Droga ta Castorama jest.

Fakt, jeszcze może brakować umiejętności i chęci trzeba więc bulić fachowcom bo czas drogi i wiedza.

Nie mogło jednak Wam brakować świadomości, bo nawet bez Kol. Strusia, to ja Wam wszystko pokazałem.

Zignorowaliście poważne informacje chcąc za wszelką cenę mieć już budkę w domu.

Teraz wymyślacie inną bajeczkę na której nie mam obowiązku się znać.

.

Jeśli chodzi o silikon, można użyć go doraźnie ale nie oczekiwać że będzie to trwałe.

Fabryki tego nie stosują i coś to oznacza.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do kolegi Robak70, chyba już nie warto tracić nerwów. Z argumentów WojtEwa Magdu jest koneserem staroci i durszlaków uwielbia zgniłe cepki i ich naprawę podpierając się towarem dostępnym w Cast......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że moje pytania zostały uznane za stwierdzenia. Chciałam dowiedzieć się, czy zdaniem forumowiczów brać się za naprawę od razu, czy poczekać do końca sezonu. Bo wydawało mi się, że ściana, podobnie jak cała przyczepa, jest solidna.

Zdecydowałam się naprawiać, a że jednak moja niewiedza mnie przerosła - udaliśmy się do profesjonalisty. W realnym świecie oczywiście. Niestety, kierując się tym, co udało mi się wyczytać na forum, nie wyszłam na dobre. :(

 

 

No własnie NIEWIEDZA kosztuje, trzeba najpierw zapytać na forum ewentualnie pojechac rozeznac się w temacie itp.. A jeżeli miałeś wątpliowości to zrezygnować. Wiedziałeś chociazby po opisie ( nieważne czy był on taki czy siaki - róznie można to interpretować) Nasi przedstawicielie prawa też jeden przepis interpretują n 3 sposoby. Po drugie CENA !!!! CENA !!!!! mówi, że przyczepa nie jest idealna.

 

Moim zdaniem tak jak się przyznałeś niewiedza Cię przerosła i chciałes oddać ale jak i oto znalazł się sposób, a forum zaraz Bo WojEwa to handlarz oszust złodziej itp... Pewnie o mnie tez tak myślicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie ośmieszam się.

Doskonale wiedziałem co sprzedaję i nie zataiłem tego.

Zapewne pominąłeś coś wyżej:

ja bym sobie z tym poradził bez problemu. Ile kosztuje kilka listew, 2 tafle styropianu i jakaś sklejka, dla mnie drobiazg, dla innych może nawet katastrofa

I chyba także:

Praca nie skomplikowana, ale czasochłonna, dlatego stolarz czy serwis może być drogi.

Do tego potrzebny jest majsterkowicz co potrafi "gwoździa wbić, śrubkę wkręcić i żarówkę wymienić".

 

Tak,w ogłoszeniu uczciwie pokazałeś zdjęcia zdezelowanej podłogi  :miga:

Jesteś tu lata, czytasz tysiące postów  :blagac:  ,nie mów że naprawa tej przyczepy nie jest skomplikowana ,prosta jak wbicie gwoździa czy wymiana żarówki. :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie można usprawiedliwiać nikogo, kto w sposób nieuczciwy próbuje zarabiać na życie. Wprawdzie mówią, że nie każda praca hańbi, ale już pewne postępowania tak.

No własnie na jakiej podstawie twierdzisz, że w sposób nieuczciwy. Masz dowody.

Po pierwsze Nikt z nas nie był przy transakcji, nie wiemy dokładnie co mówił sprzedający, co kupujący - więc nie OSĄDZAJCIE,

Po drugie słowa Magdu:

 

Udało się!! :hop1::laugh:

Wszystko, albo prawie wszystko dzięki forum (decyzję o zakupie przyczepy mieliśmy wcześniej) :serducha:

Adria zacumowała w Łodzi :ok:

 

Piękna - zadowolony - szczęśliwy i nagle po którkim czasie cała przegnita, laik wie, że jak już jest coś wilgotne to prawie połowa do wymiany.

Proszę zapytać naszego znawcy, do którego wozicie naprawiać przyczepy Andrzej z Cęstochowy.

 

Szkada tutaj dalej pisać, bo widzę, że wszystko wrzucacie do jednego wora a nie bierzecie wyjaśnień drugiej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propo handlarzy, panowie z komisu w Kutnie których miaĺem przyjemnośc poznać, nie skompromitowali by sie kopiowaniem tresci innej aukcji co było celowe ze strony pana Wojtka. więc prosta sprawa produkt niezgodny z opisem to juz ostatni mój post strata czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Voice.

Pisząc o czytaniu ze zrozumieniem- doprecyzuję.

Po pierwsze nie masz we mnie jakiegoś wroga i nic

złego o tobie nie myślę.

Przeczytaj z uwagą całe ogłoszenie WojtEwa.

Jak zaręcza honorem, że przyczepa jest sucha !!!!!!!

Jak Ci się zechce to przeczytaj cały ten wątek.

Zrozumiesz dokładnie- mam nadzieję. O co nam Chodziło

Doczytasz, że w pewnym momencie. Po długim czasie Wojtek

tłumaczy w debilny sposób, że słowa " jest w niej sucho!!! "

To taka jego pomyłka- drobne niedopatrzenie.

Potem znowu troszkę mięknie i przyznaje, że źle ocenił zakres napraw.

Zadałem mu trzy proste pytania i nigdy nie dostałem na nie merytorycznej odpowiedzi.

Zamiast tego ciągle słyszę wyświechtane odpowiedzi.

Jeśli karawaning i to forum jest gronem ludzi nawzajem się wspierających, pomagających

sobie bezinteresownie.

Napiszę górnolotnie- jakąś formą rodziny.

To o ile taki geszeft gdzieś indziej może przeszedłby bez echa.

To jednak tu i w tym gronie nie miało go prawa być.

Jasne, że kupujący też nie są bez winy. Nikt ich tu nie wybiela.

To jednak dla większości z nas to właśnie WojtEwa nasrał do naszego gniazda.

Edytowane przez marko6 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam ten wątek, i jako osoba kupująca niedawno przyczepę, nowy forumowicz itp. Dziwi mnie trochę to jak w większości atakujecie sprzedającego. Popatrzyłem na historię kupującego i na początku szukał przyczepy jak najbliżej domu, do 10k zł. To co znalazł wrzucał do oceny na forum (fakt że w jednym wątku ale były). Potem nagle kupił przyczepę bez pytania się na forum za połowę planowanego budżetu - pisząc że reszta będzie na naprawę itp. Przed prawie dwa tygodnie zakupiona przyczepa była super a nagle PUF i już jest be. Nagle pojawiają się zdjęcia uszkodzonych miejsc. SORRY ale nie uwierzę że jadąc przez pół polski, oglądając wcześniej inne przyczepy, kupujący nie wiedział gdzie m/w zajrzeć. Co sprawdzić, szczególnie że w opisie było że jedna ścina wymaga trochę pracy (fakt wyszło że więcej). Mam obecnie do wymiany dach na szopie i kurcze albo deski są zdrowe i suche, albo mokre i zbutwiałe i jakiś deszcz nie zmienia ich stanu co dwa tygodnie. Moim zdaniem po prostu kupujący chciał jak "typowy polak" przyoszczędzić na zakupie (bo i auto wtedy zmieniał), a wyszło jak to zawsze w życiu - nie ma nic za darmo. Albo tania i do roboty, albo sucha i droższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że moje pytania zostały uznane za stwierdzenia. Chciałam dowiedzieć się, czy zdaniem forumowiczów brać się za naprawę od razu, czy poczekać do końca sezonu. ......................

 

Specjalista z mojego miasta powiedział, że nie używa się silikonu do uszczelniania przyczep. WojtEwa pisał o silikonie. Czy przeoczyłam gdzieś inną wypowiedź o tym, jak to należało zabezpieczyć?

Magdu, źle mnie zrozumiałaś  więc nie musisz tłumaczyć  swoich intencji pisania zapytania . Odniosłem się  do tej rozmowy bo świadczy ona o tym iż  byłaś  świadoma wady towaru. Myślę  że dla sądu nie będzie istotne czy byłaś  świadoma metra czy 5 do wymiany. Kupując przedmiot z wyszczególnioną  wadą  zaakceptowałaś  ją  kupując uszkodzony towar.

Co do tego silikonu to w perspektywie sugestii przeczekania sezonu  z takim stanem ściany silikon jest po prostu tanią  alternatywą na doraźne zabezpieczenie . Czymkolwiek zabezpieczysz w tej chwili ścianę przed dalszą  degradacją  będziesz musiała to usunąć w czasie remontu więc gdyby to była nawet plastelina ale skuteczna to z mniejszym bólem usuniesz ją  przed położeniem ostatecznego uszczelnienia w ostatniej fazie remontu. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.