Skocz do zawartości

rejestracja przyczepy - polskiej


EwaMarek

Rekomendowane odpowiedzi

Jednym zdaniem : opłacona umowa nie była mi potrzebna do rejestracji auta, a może co urząd komunikacji to obyczaj ?

 

No i właśnie u mnie w urzędzie jest tak samo :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wygląda na to, że poprzedni własciciel mojej przyczepy "popłynie" finansowo, za niezapłacenie podatku i OC, w skarbówce dowiedziałem się że fakt iż poprzednik nie opłacił podatku to nie mój problem, ja swój opłacam i rejestruję, a oni ścigają sprzedającego. To samo jest z OC, bedzie go ścigał fundusz gwarancyjny, czy coś takiego. Strach się bać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tygrys, moja umowa opiewa na 500 zł jest z 2007r wcześniejsza poprzedniego właściciela jest z 1998 r kwota 2000 zł (opłacone w us 40 zł)

prztczepa jest z 1978 r - jaka jest jej wartość może masz jakieś dane,no i do remontu odpadła tapicerka zgniła podłoga... :ok:

 

Idź rejestruj nawet skarbówką nie zawracaj sobie głowy.

 

Mają spis przybliżonych cen pojazdów do 25 lat czyli 1983 rok był ostatni.Jak wiadomo pojazdy ponad 25 letnie można zarejestrować już jako zabytek i ceny są umowne typowo amatorskie.Jeżeli sam się nie sprzedaż ,ze kupiłeś za powiedzmy 1100 zł. ,nikt nie doniesie,ze sie chwaliłeś mogą Ci ........!

Powyżej 1000zł.wypełniasz PIT-PCC 3 ,nikt umów nie stempluje juz od 3 lat,masz jedynie potwierdzenie opłaty z kasy dla siebie,nikt w wydziale komunikacji nie sprawdza nawet Twojej opłaty,jedynie jak pisałem jeżeli zachodzi podejrzenie matactwa,obligatoryjnie sprawą zajmuje sie nie US.tylko policja podatkowa,wszczynają postępowanie,proponują Ci jakąś tam opłatę i gdy nie uiścisz sprawa nabiera toku,jeżeli zgodzisz się ,wnosisz opłatę i wszczęte postępowanie zostaje umorzone na starcie.

W Wydziale Komunikacji masz obowiązek już przy odbiorze twardego dowodu (stałego) przedstawic jedynie opłacone OC-tylko to ich interesuje,spisują nr.polisy,ewentualnie kserują.

 

 

Ps.jak ktoś tam pisał,że nawet poniżej tysiąca się płaci znakami skarbowymi,otóż oznajmiam wszem i wobec.

"Od 1 stycznia 2007 r. zapłaty należnej opłaty skarbowej nie można dokonywać przy użyciu znaków tej opłaty, lecz wyłącznie w formie gotówkowej lub bezgotówkowej. W związku z tym faktem najlepiej było zakupione znaki opłaty skarbowej i urzędowe blankiety wekslowe wykorzystać do 31 grudnia 2006 r.

Nowa ustawa o opłacie skarbowej uchyliła wcześniej obowiązujące przepisy i zlikwidowała ten prosty sposób zapłaty. "-,czyli tylko instytucje mgły wykorzystać wcześniej zakupione znczki,a klienci indywidualni już od 2 lat dokonują jedynie wpłat gotówkowych.

NIE UŻYWA SIę ZNAKóW SKARBOWYCH!

Umowy kupna-sprzedaży do 1000zł. nie podlegają opodatkowaniu,ani też żadnym opłatom skarbowym-amen!

Podatek płacisz dla siebie nie dla Wydziału Komunikacji-w/w wydział nie jest uprawniony w żaden sposób żeby takowe opłaty sprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tygrys, ale wypełnia się chyba PCC-3

Fle-r cyfrówka z mojej strony,ale to już mniej ważne każdego na pewno poinformują jaki PIT,chodziło mi o sens sprawy i tok załatwiania formalności.Po prostu z rozpędu napisałem(dopiero wstałem,jeszcze "kofi" się parzy),a tu widzę jakieś innowacje przedwojenne w temacie :ok: (znaki)itp.

 

(już poprawione)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sam się nie sprzedaż ,ze kupiłeś za powiedzmy 1100 zł. ,nikt nie doniesie,ze sie chwaliłeś mogą Ci ........!

Ale ja ją kupiłem za pięć stówek... :przyczepa:

 

I tak trzymaj ,takie przecież są ceny :hop1: "Kosimy ceny na wiosnę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyglądało to tak:

sprzedajacy nie zarejestrował przyczepy na siebie, ale opłacił podatek w US i przepisał ubezpieczenie na swoje nazwisko.

Przy zakupie przyczepy dostaliśmy: umowę z obecnym sprzedającym, kwit opłaty z US, poprzednią umowę kupna-sprzedaży, umowę ubezpieczenia.

 

Najpierw PCC-3 i opłaciliśmy podatek w Urzedzie Skarbowym

Potem wydział komunikacji:potrzebne były obie umowy sprzedaży, opłata z US od sprzedajacego, nasza opłata z US, dowód rejestracyjny

 

Zostało jeszcze przepisanie ubezpieczenia i odbiór twardego dowodu rejestracyjnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem wydział komunikacji:potrzebne były obie umowy sprzedaży, opłata z US od sprzedajacego, nasza opłata z US, dowód rejestracyjny

 

Zostało jeszcze przepisanie ubezpieczenia i odbiór twardego dowodu rejestracyjnego

 

U nas w komunikacji nie wymagają już opłaty z US :przyczepa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.