Skocz do zawartości

rejestracja przyczepy - polskiej


EwaMarek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dokładnie, za pierwszym razem powiedziały, że umowa wystarczy. Przyszło co do czego nie ma dowodu nie ma rejestracji :D Pewnie zależy też od nastroju Pani w okienku więc różnie to bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andriu, proponuje abyś w wydziale komunikacji zapytał samego kierownika bo napewno taki jest bo te panie to tak różnie mówią.

 

Kierownik to pewnie nie ma nic do powiedzenia :D. Wszystko zależy od tego na jaką panienkę w okienku trafisz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Wszystko zależy od tego na jaką panienkę w okienku trafisz :D

 

no ładnie si e usmiechnij palnij jakiś ( nawet skłam -dla dobra sprawy) komplement ...i bedzie dobrze...

 

sam cos o tym wiem, kiedyś pracowałem z takimi " Paniami" :D w Urzędzie Skarbowym , a to jeszcze gorsza :D instytucja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak niewiadówkę kupowałem. Ostatecznie wyszło, że właściciel sam musiał wyrobić wtórnik dowodu i wtedy dało się przerejestrować.

 

O, własnie o to chodzi, przez telefon mówią jedno a wymagają potem inaczej, oczywiscie, jeśli kupie akurat tą to napiszę jak i czy załatwiłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
wydziale komunikacji przed wydaniem dowodu rejestracyjnego zażyczą sobie papiera z przeglądu technicznego .

 

o ile poprzedni przegląd techniczny już jest nieważny, czyli " wyszedł "

w innym przypadku nie potrzeba robic zadnego przeglądu,

 

A co z nowa przyczepka z Niemiec? Czy nowka ma wazny przeglad ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Proszę o radę :ok: , pani od której kupowałem przyczepę nie rejestrowała jej, dlatego na wszelki wypadek wziąłem sobie dane osoby od której ona kupiła w 2005r, i teraz nie wiem z kim lepiej "spisać" umowę żeby nie było jakiś problemów przy rejestracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andriu uważaj tylko żeby Ci nie wkopali w coś bo będziesz płacił OC za te 3 lata jak stała nieprzerejestrowana :ok:. Idź pogadaj do agencji ubezpieczeń co masz robić bo sprawa jest mało fajna z tego co wiem :ok:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o radę :ok: , pani od której kupowałem przyczepę nie rejestrowała jej, dlatego na wszelki wypadek wziąłem sobie dane osoby od której ona kupiła w 2005r, i teraz nie wiem z kim lepiej "spisać" umowę żeby nie było jakiś problemów przy rejestracji?

 

Pytanie jest czy ta osoba która sprzedawał przyczepe tej pani zgłosiła ten fakt do urzedu miasta wydz. komunikacji ...a pewnie zgłosiła ..bo inaczej po jakims czasie by sie do niej odezwał ubezpieczyciel...po sprzedazy każdego pojazdu trzeba do 14 dni zgłosic fakt ten do urzedu i do ubezpieczyciela....

 

jezeli moge radzić to raz ... putanie wazne czy przyczepa ma OC ...???na przegląd nie patrz ...zawsze możesz sam zrobic przeglą...problem jest z OC ,

 

zycze powodzenia :ok: mam nadzieje ze jakoś pomoglem a nie zaszkodziłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3lata stała, więc nie ma OC, ale z tym to wiem że będzie "jazda" ale po tzw. "znajomościach" coś się wymyśli. Przegląd jest, dowód rej. jest.

 

z OC sa problemy jak cholera ..wiec wszystkich trzeba przestrzec przezd pilnowaniem terminu opłat za obowiązkowe ubezpieczenieOC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiasem mówiąc taką samą sytuację miałem z poprzednią przyczepą kilka lat temu, też była bez OC, ale ni cholery nie przypominam sobie żebym miał jakieś szczególne problemy ze wznowieniem. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiasem mówiąc taką samą sytuację miałem z poprzednią przyczepą kilka lat temu, też była bez OC, ale ni cholery nie przypominam sobie żebym miał jakieś szczególne problemy ze wznowieniem. :ok:

 

tak pare lat temu moze i tak ,ale od chyba 2006 roku jak sie nie myle weszła nowa ustawa o obowiązku ciagłości ubezpieczenia ...teraz nie wiem dokładnie czy Ciebie będą ścigac za cały okres ...czy tylko za okres od dnia zakupu przyczepuy ...tak jak mówi jest obowiazek ubezpieczenia pojazdu w dniu rejestracji a na nia masz 14 dni tylko pytanie czy data liczt sie zakupu i spiasnia umowy , czy rejestracji pojazdu....maiłem takie przeboje ze staruszkiem maluszkiem i jednak zrezygnowałem z zakupu kiedy sie dowiedziałem w PZU o takich problemach i kosztach z tego co wiem nie małych bo pare tysiaczków...

 

 

Proponuje zadz do jakiego kolwiek ubezpieczyciela i zapytać ...co i jak ,ale wiem ze wesolło moze nie być....

 

Jedna Pani i powiedziała ze nie szkodzi ze maluszek jest stary i stoi pare lat ...musi miec OC i kloniec ...mówiła ze zdarzało sie ze dany urząd miał prawo odmówienia rejestracji takiego pojazdu...takie jaja... :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.