Jump to content

rejestracja przyczepy - polskiej

EwaMarek
 Share

Recommended Posts

proszę o info

znajomy kupił przyczepe zarejestrowaną w polsce na umowe

co potrzebuje do zarejestrowania?

umowa - jest

a jakiś dokument ze skarbówki?

oc przepisac.

• Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Andriu

10

• Serek

9

• Effendi

6

• Lalamido

6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam !

Wydaje mi się, że tak jak z każdą umową cywilno-prawną - do skarbówki, następnie do rejestracji, oraz zgłoszenie ubezpieczenia.

Pozdrawiam

W wydziale komunikacji przed wydaniem dowodu rejestracyjnego zażyczą sobie papiera z przeglądu technicznego .

i lepiej żeby była ciągłość opłat OC , ja spotkałem sie z duzymi klopotami przy opłacaniu pojazdu kiedy okazało sie ze nie ma opłat OC poprzedni właściciel porobionych :)

Serek, wg mojej pani od ubezpieczen nie ma nic wspolnego.. a poprzedniego wlasciciela bedzie scigal fundusz gwarancyjny.. jesli nie placil OC oczywiscie.. a podobno sa skuteczni jak skarbowka

wydziale komunikacji przed wydaniem dowodu rejestracyjnego zażyczą sobie papiera z przeglądu technicznego .

o ile poprzedni przegląd techniczny już jest nieważny, czyli " wyszedł "

w innym przypadku nie potrzeba robic zadnego przeglądu,

1. umowa kupna - sprzedaży

2. dowód rejestracyjny z ważnymi badaniami technicznymi

3. OC

4. opłaty skarbowe

5. tablica rejestracyjna

dokładnie tak jak napisał Pawel67, przy czym OC może byc poprzedniego właściciela lub juz nowego...

no może jeszcze należałoby wspomnieć o "karcie pojazdu" jesli była wydana, ale z tym moze byc róznie .....

Serek, wg mojej pani od ubezpieczen nie ma nic wspolnego.. a poprzedniego wlasciciela bedzie scigal fundusz gwarancyjny.. jesli nie placil OC oczywiscie.. a podobno sa skuteczni jak skarbowka

a no mozliwe :)

• 1 month later...

Jak wygląda sytuacja z karta pojazdu. Czy to znaczy ,że nie do każdej przyczepy jest wydawana? Jeśli w dowodzie rej. przyczepy jest wpis " karty pojazdu nie wydano" to śmiało mogę kupować takaą cycepke i nie będe miał problemów z rejestracją? Proszę o pomoc.

jesli nie wydano karty pojazdu i jest wpis do dowodu rejestracyjnego o tej treści to nikt nie bedzie od ciebie jej wymagal :hehe: i spokojnie mozesz udac sie do wydzialu komunikacji rejestrowac przyczepke !

DZięki Effendi. Właśnie jestem na etapie finalizacji zakupu pierwszej przyczepki w życiu. Chyba jestem trochę przewrażliwiony............. :hehe:

To moze potrzymamy kciuki dla bezpieczenstwa... forumowe kciuki sa niezastapione :hehe: