Skocz do zawartości

Ciągnięcie przyczepy a zużycie paliwa


Arecky69

Rekomendowane odpowiedzi

 Chewrolet nas olał zwija się z Europy.

to raczej koncern GM nas olał i stwierdził, że skoro mamy już w salonach ople, to po co komu jeszcze szewrolety  :pad:

 

BTW. trzeba jednak zwrócić uwagę, że autka "z muszką" na większości rynków traktowane są jako klasa budżetowa (również w usa), więc decyzja gm-u oznacza potraktowanie Polski jako kraju zachodniego, wysoko rozwiniętego, gdzie ludzie już nie potrzebują tanich marek, bo ich stać na porządne, niemieckie pojazdy  :lol2:

ciekawe, kiedy przejrzą na oczy...

 

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może gdzieś już pisałem, ale nie pamiętam, więc napiszę.

Moja budka to 1500 kg i 250 cm szerokości (czyli najszersza z możliwych).

Spalania z trzema samochodami które mam i którymi ciągałem.

Toyota Land Cruiser 3 TD (125 ps). Bez budki 10 - 11. Z budką 14 - 15 litrów ON

Chrysler Grand Voyager 3.8 benzyna, automat (178 ps). Bez budki 16 - 18 litrów LPG, z budką 24 - 25 litrów LPG.

Passat B5 FL TDi (130 ps). Bez budki 6 - 6,5 litra, z budką 10 litrów ON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może gdzieś już pisałem, ale nie pamiętam, więc napiszę.

Moja budka to 1500 kg i 250 cm szerokości (czyli najszersza z możliwych).

Spalania z trzema samochodami które mam i którymi ciągałem.

Toyota Land Cruiser 3 TD (125 ps). Bez budki 10 - 11. Z budką 14 - 15 litrów ON

Chrysler Grand Voyager 3.8 benzyna, automat (178 ps). Bez budki 16 - 18 litrów LPG, z budką 24 - 25 litrów LPG.

Passat B5 FL TDi (130 ps). Bez budki 6 - 6,5 litra, z budką 10 litrów ON

wynik Passata z takim ogonkiem zdecydowanie na plus. U mnie przy silniku 2.0TDCi z budką 1500kg ale 230cm wynik 10 litrów miałbym przy ok 95kmh płynnej jazdy po płaskiej autostradzie.

 

przy jakiej prędkości osiągasz wynik 10l/100km ? u mnie na razie faza testów miała tylko 180km - transport przyczepy pod dom, po zapakowaniu pewnie dojdzie jeszcze z litr..  dla mojego holownika prędkość graniczna dla jazdy ekonomicznej z przyczepą to ok 80kmh - spokojnie 8l wtedy spali co uznaje za dobry wynik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dzisiaj dopiero przeczytałem ten wątek i mogę podać następujące dane: Chrysler Grand Voyager 2,8 CRD podkrecony silnik na 180KM plus przyczepa Hobby 560, Węgry, Czechy, Polska (11l.) Włochy, Chorwacja, Macedonia, Albania (14l.) oczywiście srednia. Standardowy problem przegrzewanie się oleju w skrzyni biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 1,9 TDI nigdy z budą nie przekroczyło 9 l/100km. Srednia zawsze brana z pełnego zbiornika. Cepa 1250kg i 1,30m szeroka. Tyle że to angielka. Ma ścięty przód i jest nisko zawieszona :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy oby dla spalania nie jest istotniejszy moment obrotowy silnika :hmm:

jak mamy dużą moc przy niskich obrotach i manualną skrzynię 6 biegową - a mamy :] 310 Nm przy 1900

To można jechać na 1800 - 2200 obrotów i spalać malutko (8,8l/100km)

a w takim Chrysler Grand Voyager 3.8 benzyna, automat 305 Nm, przy 4000 obr/min silnik musi się kręcić na 4000-5000 obrotów więc pochłania 24 litry LPG

ale to tylko rozważania humanisty nad fizyką - więc może bzdury wypisuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy oby dla spalania nie jest istotniejszy moment obrotowy silnika :hmm:

.

.

.

a w takim Chrysler Grand Voyager 3.8 benzyna, automat 305 Nm, przy 4000 obr/min silnik musi się kręcić na 4000-5000 obrotów więc pochłania 24 litry LPG

 

Jakie 4-5 tys RPM? Chyba, że się ściga z pod świateł :)

 

Jazda koło 2 tys RPM to standard.

 

Duże zużycie... jaki typ instalacji LPG? Wygląda na podciśnieniową. Wtedy takie spalanie możliwe.

Na wtrysku niemożliwe, chyba, że tylko na jedynce jazda... :) Skrzynia 3 czy 4 biegowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy oby dla spalania nie jest istotniejszy moment obrotowy silnika :hmm:

jak mamy dużą moc przy niskich obrotach i manualną skrzynię 6 biegową - a mamy :] 310 Nm przy 1900

To można jechać na 1800 - 2200 obrotów i spalać malutko (8,8l/100km)

a w takim Chrysler Grand Voyager 3.8 benzyna, automat 305 Nm, przy 4000 obr/min silnik musi się kręcić na 4000-5000 obrotów więc pochłania 24 litry LPG

ale to tylko rozważania humanisty nad fizyką - więc może bzdury wypisuje

Sporo benzyniaków ma ok 70-80% swojego max momentu już od 2tys. obrotów. Więc wcale nie trzeba piłować auta... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK przyjmuje do wiadomości wykres mocy silnika benzynowego  i diesla. :google:

Jak pisałem - tak sobie głośno myślę/piszę

Ale moment obrotowy musi mieć znaczenie dla spalania z dodatkowym obciążeniem (przyczepa) -

A widzę, że benzyniaki i gazownicy mają niższy niż kopcące diesle - voyager 305Nm z silnika 3,8 - passat 310 Nm z połowy tej pojemności.

jest tu jakiś fizyk, coby mnie (i może innych) wyedukował ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co tu dużo pisać

silnik diesla z turbosprężarką ma większą sprawność

może spalać ubogie mieszanki - AFR w granicach (jeżeli dobrze pamiętam) 24, benzyna 14.7 (mówimy tutaj o spokojnej jeździe, ponieważ jak będziemy mocniej obciążać silnik to AFR dla diesla i benzyny idzie w dół /tz. powinien iść w dół/)

AFR - stosunek powietrza do paliwa w gramach

czyli benzyna 1 g paliwa - ~15 g powietrza
diesel 1 g paiwa ~24 g powietrza

po obciążeniu silnika podawane jest więcej paliwa i AFR maleje /powinien maleć/

Silnik benzynowy osiąga max swojej mocy przy AFR 12.5

Diesle byłyby fajne gdyby:

1. miały większą kulturę pracy

2. były bardziej elastyczne

3. nie kopciły przy dużym obciążeniu (mówimy o autach powiedzmy z przebiegami od 100 tys km w górę, w nowych jeżeli jest DPF to jeszcze jest jako takko)

Dlaczego w silniku benzynowy nie spalamy tak ubogiej mieszanki jak w dieslu? (mniej by benzynowce paliły)

1. temperatura spalania ubogiej mieszanki benzynowej mocno wzrasta (duże obciążenie termiczne głowicy, tłoków)

2. iskra na świecy nie zapali mocno ubogiej mieszanki (to tak w dużym uproszczeniu)

Edytowane przez marekp750 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.