Skocz do zawartości

Ciągnięcie przyczepy a zużycie paliwa


Arecky69

Rekomendowane odpowiedzi

Jasne że wszędzie da się wjechać zestawem, ale są miejsca gdzie koń musi pozbyć się ładunku :]


Co do spalania, takie jest po przejechaniu 500km praktycznie jednostajnie 90km/h

można tak jechać 200km nie wyłączając tempomatu.

Natomiast gdybym miał auto na gaz, z zasięgiem 300km to chyba była by lipa. :hmm:

 

post-7306-0-33995000-1438266204_thumb.jpg

post-7306-0-19224300-1438266250_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADALBERT jedź tym zestawem na Ambre w Łebie i ppkonaj tam uliczki na polu kempingowym  :]

Tam poznacie różnicę w przyczepach 4 metry a 6 metrów.

Byłem w Ambre, wjazd do alejki bez problemu, wyjazd pochłonął 45min. Pomoc i zainteresowanie większości gości na polu kempingowym bezcenne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siany... jest. Bo z długością idzie w parze szerokość :oslabiony: .

Ja mam 210 cm i jeżdżę jedną ręka po wąziutkich uliczkach. Ponadto czasami, żeby mieć widok lub cień wpychaliśmy przyczepę pomiędzy drzewa na wcisk :] .

 

Nie jest tak źle,na parkingu koło Morskiego oka,wcisnąłem się na sam koniec,za tym rzędem drzew,w szczycie gdzie parking był pełen,w Wadowicach krążyłem koło rynku po tych wąskich uliczkach,dało rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dawidknaus

 

Szczerze gratuluję . Takimi wyczynami pokazujesz ,że jesteś naprawdę dobry w manewrowaniu. Tak jak mówiłem, każdy pozna swój zestaw a potem będzie tylko z górki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pojedynek trzech pickapów podczas holowania przyczepy pod górę,jeden bi-turbo benzyna drugi wolnossący V8 i 3,0 litrowy turbobiesel

Ford F-150 2,7 litra bi-turbo benzyna vs Chevrolet Silverado 5,3 litra V8 vs Dodge Ram 1500 3,0 diesel

I nastały czasy downsizingu....

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż nawet w stanach zmniejszają silniki i już niedługo trafić na fajne auto z pięknym brzmieniem silnika V8 będzie trudniej  niż wygrać w totka.

Dźwięk będzie z digital dolby sorround ;) Jak w elektrykach.

 

Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Kiedyś baliśmy się dużych silników jeżdżąc 126p, później "zaawansowanych" 16V i wtrysków, CR, PD, Turbo Pb, hybryd itp. I co? Jakoś jeździmy :niewiem: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srednia z moich - byłych już niestety - wakacji 20,3 lpg  + spalone ok 35l PB (w danii nie ma lpg)

przejechane 2800km (wrocław - 3miasto - polskim wybrzeżem do hamburga - legaoland - zach. wyb. danii - wrocław ) oczywiscie duzo jezdzenia bez przyczepy po miastach!

a na autostradzie  100km/h na tempomacie + pare wyprzedzań z gazem w podłodze żeby nie blokować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak na szybko, dystans przejechany około 4tyśkm, średnie spalanie 9,5l/100km

tak więc klapki kubota dają nawet radę :yay:Trzeba przyznać że wykręcileś przyzwoity wynik, ale to przy równych i niewielkich orędkościach do 90km/h =

 

Klapki dają radę, to fakt ( nie ta gazeta ) :] , ale te niskie spalanie to tylko przy niskich, przepisowych prędkościach  :swiety:

Moc + tylne łapy i budka 1200 dmc zestaw idzie jak komornik po traktor  :>

Edytowane przez ryba78 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.