Skocz do zawartości

Zdemolowana przyczepa :( pozbycie sie wraku


92Dawid

Rekomendowane odpowiedzi

Zajrzałam do kilku ustaw i wyszło mi jak niżej:

Warunki wyrejestrowania pojazdów określa art. 79 ustawy „Prawo o ruchu drogowym”:

Art. 79. 1. Pojazd podlega wyrejestrowaniu przez organ właściwy ze względu na miejsce ostatniej rejestracji pojazdu, na wniosek jego właściciela, w przypadku:

1)      przekazania pojazdu do przedsiębiorcy prowadzącego stację demontażu lub przedsiębiorcy prowadzącego punkt zbierania pojazdów, na podstawie za-świadczenia o demontażu pojazdu, o którym mowa w ust. 2 bądź w art. 24 ust. 1 pkt 2 lub art. 33 ust. 3 ustawy z dnia 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji, albo równoważnego dokumentu wy-danego w innym państwie

2)      kradzieży pojazdu, jeżeli jego właściciel złożył stosowne oświadczenie pod odpowiedzialnością karną za fałszywe zeznania;

3)      wywozu pojazdu z kraju, jeżeli pojazd został zarejestrowany za granicą lub zbyty za granicę;

4)      zniszczenia (kasacji) pojazdu za granicą;

5)      udokumentowanej trwałej i zupełnej utraty posiadania pojazdu bez zmiany w zakresie prawa własności;

6)      przekazania niekompletnego pojazdu do przedsiębiorcy prowadzącego stację demontażu lub przedsiębiorcy prowadzącego punkt zbierania pojazdów, na podstawie zaświadczenia o przyjęciu niekompletnego pojazdu, o którym mowa w art. 25 ust. 1 lub art. 33 ust. 3 ustawy z dnia 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji, albo równoważnego dokumentu wydanego w innym państwie;

7)      wycofania pojazdu z obrotu, o którym mowa w art. 70g ust. 5.

2. W przypadku przekazania przedsiębiorcy prowadzącemu stację demontażu lub przedsiębiorcy prowadzącemu punkt zbierania pojazdów pojazdu innego niż określony w art. 3 pkt 4 ustawy z dnia 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji, w celu jego wyrejestrowania, przedsiębiorca wydaje zaświadczenie o demontażu tego pojazdu, odpowiadające wymogom określonym dla zaświadczenia, o którym mowa w art. 24 ust. 1 pkt 2 lub art. 33 ust. 3 tej ustawy.

I właśnie ust. 2 art. 79 dotyczy przyczep, bo przyczepa to pojazd kategorii „O” i nie jest objęta ustawą o recyklingu  (w tej ustawie mówi się: w  art. 3 pkt. 4) przez pojazd, o którym mowa w ustawie należy rozumieć „– rozumie się przez to pojazdy samochodowe zaliczone do kategorii M1 lub N1, określonych w przepisach o ruchu drogowym, oraz motorowery trójkołowe zaliczone do kategorii L2e, określonych w przepisach o ruchu drogowym;)

Jednym zdaniem, żeby wyrejestrować przyczepę trzeba ją przekazać do stacji demontażu pojazdów lub punktu zbierania pojazdów. Czy będzie pobierana opłata, to już zależy od przedsiębiorcy.

Ciekawe, czy ktoś to przećwiczył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witajcie. Nawiązując do tej dewastacji i kradzieży też miałem podobną przygodę na parkingu ogrodów działkowych. W czwartek 9.10 br włamano mi sie  przez przednią dużą szybę (wyłamali jej znaczną część i weszli do środka). Pokradli cały sprzęt elektryczny i elektroniczny, kable, nawet częć ubrań z szafy. Alarm który się włączył wrzucili do lodówki i plądrowali spokojnie. Mam teraz problem, bo nie mogę dostać tej czołowej szyby do SPRITE ALPINE, zabezpieczyłem różnymi foliami i plandeką przed warunkami pogodowymi, ale potrzebuję jak najprędzej wstawić całą sprawną. Może się któryś z kolegów orientuje, gdzie takową szybę mogę znaleźć? :blagac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Nawiązując do tej dewastacji i kradzieży też miałem podobną przygodę na parkingu ogrodów działkowych. W czwartek 9.10 br włamano mi sie  przez przednią dużą szybę (wyłamali jej znaczną część i weszli do środka). Pokradli cały sprzęt elektryczny i elektroniczny, kable, nawet częć ubrań z szafy. Alarm który się włączył wrzucili do lodówki i plądrowali spokojnie. Mam teraz problem, bo nie mogę dostać tej czołowej szyby do SPRITE ALPINE, zabezpieczyłem różnymi foliami i plandeką przed warunkami pogodowymi, ale potrzebuję jak najprędzej wstawić całą sprawną. Może się któryś z kolegów orientuje, gdzie takową szybę mogę znaleźć? :blagac:

 

Wysłałam Ci w prywatnej wiadomości. Powodzenia w szukaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam niewiem czy jeszcze ktoś to przeczyta -ale mam do oddania przyczepę do remontu tylko że nie ma kół i haka .stoi na działce okolice Kłodzka . Myślę że jeszcze z niej coś będzie a jak nie to na części bo wszystko org. Jeszcze do tego mam dokumenty opłacone i z tym możemy się dogadać. celinacharko@wp.pl.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.