Skocz do zawartości

rejestracja przyczepy sprowadzonej


krzysio

Rekomendowane odpowiedzi

A czy ktos sie orientuje jak wyglada sprawa z nowa przyczepa?

Chce kupic nowa przyczepke od dealera z Niemiec. Nie byla jeszcze rejestrowana nawet w Niemczech. Dealer zgodzil sie wyslac mi do Polski brief, tylko sie zastanawiam czy z samym briefem moge te przyczepke zarejestrowac w Polsce? Czy nowe potrzebuja przeglad zerowy przed rejestracja?

Swieta , urzedy nie pracuja wiec nie ma kogo spytac. :niewiem:

 

Dzieki,

Mareko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mareko,

musisz wykonać badanie techniczne, a dodatkowo mimo to że u dealera np. w Niemczech był wykonany przegląd zerowy proponuję wykonać taki sam przegląd u polskiego dealera danej marki przyczepy, w przypadku auta kosztuje to około 200zł.

Miałem podobną sytuację z nowym pojazdem ściągniętym z Austrii na lawecie, ja do płacenia akcyzy a oni badanie techniczne chcą :niewiem: , więc znów laweta, stacja diagnostyczna i znów bezpieczny garaż do czasu dopełnienia formalności celno-skarbowych,rejestracji i ubezpieczenia. :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dziwne ze ten dealer z niemiec od ktorego kupuje sam zaproponowal takie rozwiazanie ze mi wysle papiery do Polski zebym po odbior przyjechal juz z polskimi tablicami a tym samym zaoszczedzil na tymczasowych niemieckich. Gosciu sprzedaje tych przyczep po kilkanascie miesiecznie, wiec chyba musi miec rozeznanie i glupot by mi nie proponowal.

Z drugiej strony tez mi sie wydaje ze u nas to prawo takie jest ze trzeba robic przeglad przyczepy ktora dopiero co zjechala z lini produkcyjnej - przeciez to absurd.

Czy jestes absolutnie pewien ze ten przeglad u nas to koniecznosc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien.

Są to fakty z trzech urzędów celnego, skarbowego i wydziału komunikacji.

Na stacji diagnostycznej nie dziwią się jak przyjeżdża laweta z nowym samochodem bez tablic na badanie.

Jak widać absurdów nie brakuje. :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 16 grudnia 2003 r.

 

w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach

 

(Dz. U. z dnia 30 grudnia 2003 r.)

 

 

Na podstawie art. 81 ust. 10 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2003 r. Nr 58, poz. 515, z późn. zm.2)) zarządza się, co następuje:

...........

┬ž 2. 1. Badania techniczne dzieli się na:

1) okresowe;

2) pierwsze dotyczące:

a) pojazdu odpowiednio przystosowanego lub wyposażonego zgodnie z przepisami o przewozie drogowym towarów niebezpiecznych,

:niewiem: taksówki osobowej,

c) pojazdu uprzywilejowanego,

d) pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy za granicą (przed rejestracją w kraju),

e) nowego pojazdu wyprodukowanego lub importowanego w ilości jednej sztuki rocznie;

 

źródło : http://www.abc.com.pl/serwis/du/2003/2250.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.