Jump to content

rejestracja przyczepy sprowadzonej

krzysio
 Share

Recommended Posts

WITAM mam pytanko:chcę kupic przyczepę sprowadzoną z niemiec ale tam zarejestrowaną na gościa który jest polakiem.jakie papiery musi miec-???

proszę o jakieś info pozdrawiam wszystkich

Krzysiu znaczy się że osoba ma polskie obywatelstwo? Wydaje mi się że to niczego nie zmienia i papierki wszystkie takie same jak byś od Niemca kupował. Umowa kupna sprzedaży (lub faktura) , dowód, papier potwierdzający wyrejestrowanie w Niemczech i odpowiednie tłumaczenia. Najlepeij jest jednak zadzwonić do swojego wydziału komunikacji bo w różnych miejscach różnych papierów wymagają (np. nie wszędzie przyjmują umowy 2 języczne).

OK ALE GOŚC POWIEDZIAŁ ŻE T JAKAŚ MAŁA KASA DO ZAREJESTROWANIA

JAKIEŚ 300ZŁ??A MUSI BYC WYR W NIEMCZECH TAK??

Krzysiu najlepiej zadzwoń do wydziału komunikacji i się dowiedz. Z dokumentami powinieneś mieć RDW - i to on jest potwierdzeniem wyrejestrowania. Przynajmniej tak jest z przyczepami z Holandii.

Nie pisz dużymi literami - tu uważamy to za krzyk :)

Krzysio na brifie musi być pieczęć o wyrejestrowaniu przyczepy w niemczech, pozatym w niektórych ichniejszych wydziałach komunikacji praktykuje się dodatkowo obcinanie rogów od brifu po wyrejstrowaniu pojazdu :)

z takim "opieczętowanym" brifem i umowa musisz udac sie do tłumacza, a następnie po przetłumaczeniu, na przegląd ZEROWY i do wydziału komunikacj, ot i cała filozofia :)

A ja mam pytanko:

Ile mamy czasu na zalatwienie tych wszystkich spraw zwiazanych z rejestracja przyczepy po przyprowadzeniu? Bo chcialem to sobie zostawic na wiosne przyszlego roku.....?? Ale jak by byl jakis obowiazek jak w przypadku samochodow to rusze szturmem na urzedy...

no ja już po zakupie,gośc okazał się polakiem zameldowanym w niemczech i ściąga tam takie różne pojazdy-poprowadził mnie jak mam szybko załatwic sprawy,tylko jak odeśle tablice to jak mam jechac na przegląd??????????

jedz na przeglad na tych niemieckich blachach, do ZEROWEGO przeglądu nie wpisują numerów rejestracyjnych :)

albo pobierz próbne z wydz. komunikacji, al eto troszke kosztuje ...

albo pobierz próbne z wydz. komunikacji

Nie da rady. Próbne są na rejestrację samoróbek i razem z nimi jest decyzja o nabicie numerów. Czyli, żeby LEGALNIE pojechać na przegląd to albo na tamtych blachach i ubezpieczeniu, albo laweta.

no to po zawodach bo właśnie odesłałem

a zrobią mi przegląd bez tablic??

czyli jednak: "co kraj to obyczaj :)

w moim wydz komunikacji bezproblemowo ( ale za odpłatnościa ) wydają tablice próbne, ostatnio wystarczyło, że oswiadczyłem, że potrzebuje te tablice do zholowania pod dom i na przeglad zerowy przyczepy kempingowej, jeszcze nigdy nierejestrowanej w Polsce, ktora dotarła tutaj na lawecie :)