Skocz do zawartości

prysznic w przyczepie


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 lata później...
  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Odświeżam temat. Musze zorganizować jakiś prysznic dla swoich dziewczyn. I do kąpieli i do mycia i spłukania włosów -długich włosów. Myślałem jak podłączyć wąż prysznicowy do mojej wylewki w Adrii. Widziałem kiedyś zdjęcia jak ktoś miał wąż podpięty (dokręcony) właśnie do kranika, ale to była przyczepa Hobby. W mojej wylewka jest taka i podejrzewam, że nic do niej nie podłącze:

20190324_231823.thumb.jpg.2d9b2a74446fb45aae3960d2e6b5b108.jpg

 

Jednak opcja jaka została przedstawiona w tym wątku bardzo mi się podoba. Chętnie poznam aktualne opinie nt tego patentu, czyli taka pompa (w Juli juz jej nie ma) https://allegro.pl/oferta/prysznic-przenosny-12v-natrysk-turystyczny-camping-7845748115?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=_mtrzcj_czescimaszyn_pla_części_do_innych_pojazdów&ev_adgr=Części+do+innych+pojazdów&gclid=CjwKCAjw1dzkBRBWEiwAROVDLAy-jsEr46xazMeN3PsnmEJ48VbaZurnkVHSojQNQ-y3nGymksQ17RoCsQIQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

+ zbiornik na wodę pomalowany na czarno. Mógłbym tego używać wewnątrz lub na zewnątrz przyczepy.

Ewentualnie jeszcze myślę nad możliwością dogrzania wody, gdyby był deficyt słońca i pogoda, nie bardzo dawała sobie rade, taką grzałką https://allegro.pl/oferta/grzalka-samochodowa-do-wody-zasilana-z-gniazda-12v-7110361038?utm_source=google&utm_medium=cpc&ds_rl=1262553&ds_rl=1262553&ev_campaign=_mtrzcj_chemiakcesor_pla_akcesoria_samochodowe&ev_adgr=Main_adgroup&gclid=CjwKCAjw1dzkBRBWEiwAROVDLM439hfr7q3IDNrI8ICA9lH8KFN68GJdUHb5ZYA36f1Uq8T6rXPpGRoCo9UQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takich celów polecam stanowczo zewnętrzny prysznic...

Podgrzanie wody można załatwić np wlaniem z czajnika ciepłej wody do zbiornika, albo wykorzystać w 100% z podgrzewania wody z przyczepy.

Co do wewnętrznego kranu "z wężem" - trzeba by było wymienić wylewkę lub dołożyć drugą ze słuchawką prysznicową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecasz zewnętrzny prysznic ze względów na ryzyko zalania lub zawilgocenia przyczepy?

Masz doświadczenia nt korzystania z prysznica co był kiedyś sprzedawany w Jula?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaka masz łazienkę. U mnie jest typowa 1*1,2 m( na oko) i nie wyobrażam sobie kąpieli z przyklejoną do pleców zasłonką. Mamy przerobiony temat z moimi dziewczynami, które włosy maja do pasa. Wszystko zorganizowane jest w przedsionku. Składa się z zasłonki, dużej miski, zbiornika na podgrzaną na kuchence  wodę, pompkę 12 V coś w podobie do tej z Twojego linku, zbiornika na szarą wodę. Stać należy we wspomnianej misce polewając się oszczędnie wodą. Proste i skuteczne ale zazwyczaj korzystamy z łazienek na kempingach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kempingu to nie ma problemu. Ja szukam rozwiązania problemu podczas dzikusowania. A macie jakiejś doświadczenia z takimi grzałkami na 12V o mocy rzekomo 200W.

https://allegro.pl/oferta/grzalka-samochodowa-do-wody-zasilana-z-gniazda-12v-7110361038?utm_source=google&utm_medium=cpc&ds_rl=1262553&ds_rl=1262553&ev_campaign=_mtrzcj_chemiakcesor_pla_akcesoria_samochodowe&ev_adgr=Main_adgroup&gclid=CjwKCAjw1dzkBRBWEiwAROVDLM439hfr7q3IDNrI8ICA9lH8KFN68GJdUHb5ZYA36f1Uq8T6rXPpGRoCo9UQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Chodzi mi o podgrzanie 20l zbiornika wody z ok 25-30 stopni do ok 35-40 stopni. Ma to szanse powodzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wykonaniu nie daję żadnych szans. Dlaczego? Wtyczka wytrzyma podgrzanie szklanki,może pół litrowego kubka wody. Miałem kiedyś lodówkę na ogniwo Peltiera o poborze mocy 50-60 W czyli ok. 5 A i o wiele lepszą wtyczkę. Stopiła się. Tutaj potrzebny prąd to ok. 15-16 A.  Osobną kwestią pozostaje rozporządzalna pojemność aku i czas podgrzewania. Zapewne fizyk policzy ten czas podgrzewania a z niego wyjdzie ile Ah pójdzie z aku. Na pewno nie będzie to mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiem tak...

Moja żona też ma włosy niemalże do pasa.

W kamperze mam prysznic (nie łazienkę) o wymiarach 65x105cm.

Poza kiepską pogodą prysznic najczęściej bierzemy w namiociku takim z Decatlonu (pionowy taki) i słuchawka przez okno z łazienki...

Wolimy na zewnątrz bo nie ma problemu z szarą wodą ? nie chlapiemy w kamperze itd...ale zimą czy w kiepską pogodę używamy kabiny w kamperze. Polecam też słuchawkę z "klik" znacznie mniej wody się zużywa...i apropo - jak duży masz zbiornik na dziskusa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mirmar napisał:

Chodzi mi o podgrzanie 20l zbiornika wody z ok 25-30 stopni do ok 35-40 stopni. Ma to szanse powodzenia?

Rozumiem, że chcesz podgrzewać wodę przy pomocy grzałki elektrycznej a prąd miałby pochodzić z ?? akumulatora ?? powodzenia

Zakładam, że masz gaz w przyczepie i podgrzanie wody użytkowej do ok 40 st nie jest dużym wyzwaniem, ale i tak to partyzantka do użytku okazjonalnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Misio napisał:

Podgrzanie wody można załatwić np wlaniem z czajnika ciepłej wody do zbiornika, albo wykorzystać w 100% z podgrzewania wody z przyczepy.

Albo proste rozwiązanie o którym pisałem...

Lub bojler gazowy. Elektryka tylko "dla zaawansowanych"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mirmar napisał:

Odświeżam temat. Musze zorganizować jakiś prysznic dla swoich dziewczyn. I do kąpieli i do mycia i spłukania włosów -długich włosów. Myślałem jak podłączyć wąż prysznicowy do mojej wylewki w Adrii. Widziałem kiedyś zdjęcia jak ktoś miał wąż podpięty (dokręcony) właśnie do kranika, ale to była przyczepa Hobby. W mojej wylewka jest taka i podejrzewam, że nic do niej nie podłącze:

20190324_231823.thumb.jpg.2d9b2a74446fb45aae3960d2e6b5b108.jpg

 

Jednak opcja jaka została przedstawiona w tym wątku bardzo mi się podoba. Chętnie poznam aktualne opinie nt tego patentu, czyli taka pompa (w Juli juz jej nie ma) https://allegro.pl/oferta/prysznic-przenosny-12v-natrysk-turystyczny-camping-7845748115?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=_mtrzcj_czescimaszyn_pla_części_do_innych_pojazdów&ev_adgr=Części+do+innych+pojazdów&gclid=CjwKCAjw1dzkBRBWEiwAROVDLAy-jsEr46xazMeN3PsnmEJ48VbaZurnkVHSojQNQ-y3nGymksQ17RoCsQIQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

+ zbiornik na wodę pomalowany na czarno. Mógłbym tego używać wewnątrz lub na zewnątrz przyczepy.

Ewentualnie jeszcze myślę nad możliwością dogrzania wody, gdyby był deficyt słońca i pogoda, nie bardzo dawała sobie rade, taką grzałką https://allegro.pl/oferta/grzalka-samochodowa-do-wody-zasilana-z-gniazda-12v-7110361038?utm_source=google&utm_medium=cpc&ds_rl=1262553&ds_rl=1262553&ev_campaign=_mtrzcj_chemiakcesor_pla_akcesoria_samochodowe&ev_adgr=Main_adgroup&gclid=CjwKCAjw1dzkBRBWEiwAROVDLM439hfr7q3IDNrI8ICA9lH8KFN68GJdUHb5ZYA36f1Uq8T6rXPpGRoCo9UQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

witam ja prysznic w swojej przyczepie rozwiązałem w ten sposób że podłączam  wylewkę prysznicową pod istniejącą już baterie.

IMG_20190325_165655.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat. Musze zorganizować jakiś prysznic dla swoich dziewczyn. I do kąpieli i do mycia i spłukania włosów -długich włosów. Myślałem jak podłączyć wąż prysznicowy do mojej wylewki w Adrii. Widziałem kiedyś zdjęcia jak ktoś miał wąż podpięty (dokręcony) właśnie do kranika, ale to była przyczepa Hobby. W mojej wylewka jest taka i podejrzewam, że nic do niej nie podłącze:
20190324_231823.thumb.jpg.2d9b2a74446fb45aae3960d2e6b5b108.jpg
 
Jednak opcja jaka została przedstawiona w tym wątku bardzo mi się podoba. Chętnie poznam aktualne opinie nt tego patentu, czyli taka pompa (w Juli juz jej nie ma) https://allegro.pl/oferta/prysznic-przenosny-12v-natrysk-turystyczny-camping-7845748115?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=_mtrzcj_czescimaszyn_pla_części_do_innych_pojazdów&ev_adgr=Części+do+innych+pojazdów&gclid=CjwKCAjw1dzkBRBWEiwAROVDLAy-jsEr46xazMeN3PsnmEJ48VbaZurnkVHSojQNQ-y3nGymksQ17RoCsQIQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds
+ zbiornik na wodę pomalowany na czarno. Mógłbym tego używać wewnątrz lub na zewnątrz przyczepy.
Ewentualnie jeszcze myślę nad możliwością dogrzania wody, gdyby był deficyt słońca i pogoda, nie bardzo dawała sobie rade, taką grzałką https://allegro.pl/oferta/grzalka-samochodowa-do-wody-zasilana-z-gniazda-12v-7110361038?utm_source=google&utm_medium=cpc&ds_rl=1262553&ds_rl=1262553&ev_campaign=_mtrzcj_chemiakcesor_pla_akcesoria_samochodowe&ev_adgr=Main_adgroup&gclid=CjwKCAjw1dzkBRBWEiwAROVDLM439hfr7q3IDNrI8ICA9lH8KFN68GJdUHb5ZYA36f1Uq8T6rXPpGRoCo9UQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds


Podaj wiek córek to powiem Ci czy warto zajmować się tym prysznicem ;) ... narobisz się niepotrzebnie.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa z dokręcanym prysznicem do wlewki.  Mnie udało się kupić w Bon Prix-się słuchawkę z wężem nakładaną na końcówkę kranu. Używamy w przyczepie ale także w domu. Koszt dwadzieścia parę zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest najlepsza kabina prysznicowa do przyczepy - duża , obszerna i wygodna i tania. Rozkłada się w 5 minut :)

 

20180703_084808.thumb.jpg.3120016cd6c25b3cc12986a422a893cf.jpg 

 

Do tego dokupiłem 2 takie badziewiaste prysznice po 16 zł za sztukę. Nalewam po 20 litrów wody i na szczere słońce.Na wieczór woda gorąca, że prawie parzy . Używam ich tylko do podgrzania wody, te wszystkie rureczki wywaliłem.

 

prysznic.jpg.399acd6db1e9e5dfd481bf5b87edf127.jpg

 

 

 

Do tego dokupiłem ten prysznic na 12V z Jula i hulaj dusza. 40 litrów super ciepłej wody starczy nawet dla 4 osób.Każdy ma po wiadereczku, albo i więcej bo woda tak się nagrzała, że  trzeba było dolewać zimnej :) 

No ale jak ktoś chce to można i kupić  na gaz:

 

https://allegro.pl/oferta/prysznic-turystyczny-12-v-gazowy-podgrzewacz-wody-7929158989

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mirmar napisał:

...........Ja szukam rozwiązania problemu podczas dzikusowania.............Chodzi mi o podgrzanie 20l zbiornika wody z ok 25-30 stopni do ok 35-40 stopni. Ma to szanse powodzenia?

gotujesz wodę w garnku i wlewasz do bańki odpowiednią ilość do pożądanej temperatury, inne metody poza boilerem to bezsensowne ruchy

4 godziny temu, Misio napisał:

Wolimy na zewnątrz bo nie ma problemu z szarą wodą ?

tak wprost na glebę ???

 

też czasem potrzebujemy prysznic - wtedy konewka w rękę , wrzątkiem dorobić ciepłej wody i jazda - nawet szkoda namiot rozkładać bo zazwyczaj sytuacje awaryjne występują późnym wieczorem, na dzikusa to wogóle spoko sytuacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.