Skocz do zawartości

prysznic w przyczepie


Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy

Dzis zakupilem fajny i wydaje mi sie nie drogi prysznic do karawaningu:) cena to (58zl taniej niż na alledrogo.warunek to trzeba posiadac kanister i 12v:) dostepny w markecie jula.jutro uzupełnie oferte linkiem może ktoś sie zdecyduje.sprawdzilem go w domu i pompka posiada na wejsciu filterek i bardzo fajmie splukuje na wysokości doroslego brak zaniku cisnienia. Acha napisali dlugość przewpdu 1.1m ale nie wiem co mieli na myśli bo waż ma spokojnie 2m a kabel elektryczny ze 3.5m.ppzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Taki w kolorze pomarańczowym? Z woreczkiem? I regulacją strumienia w słuchawce? Muszę Cię zmartwić ale u mnie nie wytrzymał nawet sezonu. Pompkę bardzo szybko szlag trafił. Po wymianie na normalną "przyczepową" , działa jak złoto. Stanowi najtańsze rozwiązanie, jeżeli ktoś ma aneks sanitarny bez fabrycznego prysznica. Wystarczy zamontować gniazdo 12V i podpiąć pod instalację 12V z cepy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam taki prysznic i używam go od dwóch sezonów. Spisuje się świetnie. Trzeba tylko zakupić przedłużacz bo przewód zasilający ma ok. 3 metrów. Na wodę stosuję bańkę 30 litrów pomalowaną na czarno. Woda przez dzień podgrzeje się tak, że czasem trzeba dolewać zimnej aby się wykąpać. Gdy nie ma słońca to wodę grzeje grzałką nurkową  o mocy 1000 W, po około pół godz. woda jest cieplutka. W tych 30 litrach umyję się ja, żona i moja 12 letnia córka. Używałem tego zestawu biwakując pod namiotem. W tym sezonie wypróbuje w cepce, którą niedawno nabyłem drogą kupna.

Edytowane przez kawa221 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis zakupilem fajny i wydaje mi sie nie drogi prysznic do karawaningu:)

... warunek to trzeba posiadac kanister i ... <  kupiłem kanister 20l z kranem za ~29zł

... dlugość przewpdu 1.1m ale nie wiem co mieli na myśli bo waż ma spokojnie 2m < wykorzystałem stary przewód+słuchawkę

@gryzon

Od kilku dziesięcioleci korzystamy z naszego prysznica zazwyczaj na trasie w ustronnym miejscu.

Bezpłatna recepta:

1. Zbiornik 20l napełniam wodą przed wyjazdem, podczas jazdy ogrzewa się.

2. Kanister zawieszam jak najwyżej na ścianie przyczepy.

3. Zakładam na kranik przewód+słuchawkę.

4. Odkręcam kran i ...

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Na kempingu dodatkowo nasz kanister  <  jest tak wykorzystywany

Kliknij na zdjęcie 2, znajdż kanister.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego  ired nie mówię że nie da się tak mi nawet wystarczy woda w wiaderku i tez się da umyć:) bardziej kupiłem to dla moich dziewczyn  :) wiek 33l, 6l i 11miesiecy i nie sądzę abym miał myc malutka pod drzewem:) zakupiłem to do przyczepki gdzie mam zamiar wstawić dużą kuwetę i dorobić zasłonkę i będzie można dziewczynki umyć. Ja jak kiedyś jeździłem z namiotem to brałem garnczek i woda z jeziora i tez szło się umyć:) pozdrawiam i polecam dla wygody:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go kupiłem w innej firmie, ze trzy lata temu. I nie chciało i się jechać 20 km, żeby go zareklamować. poza tym, myślisz, ze znalazłbym paragon???  :hehe:  :hehe:

Ale za to teraz hula jak złoto. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajetan paragony trzymamy w smartfonie najlepiej w programie evernote dzięki temu są dostępne z komputera i tabletu. Miałem kiedyś podobny problem do Twojego, a teraz zaraz po zakupie fotografia paragonu, a reszta robi się sama (oznaczenie gps gdzie paragon zeskanowałeś, data itd.) Przy tej ilości paragonów jakie trzeba trzymać bo produkty są coraz gorsze jakości polecam :)

Twoje rozwiązanie z wyminą pompki ma zaletę taką, że masz zapasową pompkę, którą można przełożyć fo przyczepy. Sam się zastanawim co się stanie jak padnie mi pompka podczas wakacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajetan paragony trzymamy w smartfonie najlepiej w programie evernote dzięki temu są dostępne z komputera i tabletu. Miałem kiedyś podobny problem do Twojego, a teraz zaraz po zakupie fotografia paragonu, a reszta robi się sama (oznaczenie gps gdzie paragon zeskanowałeś, data itd.) Przy tej ilości paragonów jakie trzeba trzymać bo produkty są coraz gorsze jakości polecam :)

 

Nie każdy jest tak obeznany z nowoczesnymi gadżetami. Ja jestem tradycjonalistą. Paragon na ważniejsze rzeczy, pinezką na tablicy korkowe,j w kuchni i wisi....   :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Szukałem w wielu miejscach, na tym forum i innych oraz w googlach i nie znalazłem odpowiedzi...

Obecnie jestem na etapie projektowania zabudowy do mojego samochodu i nurtuje mnie jeden z tematów.

Chciałem mieć dostęp do wody, gdyby zdarzyło nam się czasem stanąć gdzieś "na dziko". 

 

Rozważałem takie rozwiązanie:

 

post-16303-0-30232400-1395235627.jpgpost-16303-0-77151900-1395235627.jpg

 

Prysznic z pompką pod 12 v w połączeniu ze zbiornikiem z/lub bez kranika. I tu pytanie.

 

Czy da się zainstalować taką pompkę w tym zbiorniku powiedzmy na stałe, jednocześnie, aby zbiornik był od góry szczelnie zamknięty, żeby podczas jazdy czasem nie rozlało wody? Jak sądzicie?

 

Bo oczywiście wykorzystanie takiego prysznica poprzez zwykłe zanurzenie w misce lub zbiorniku i uruchomieniu nie ma problemu. Po skorzystaniu chowamy prysznic i po problemie.

Macie jakieś pomysły lub jeszcze inne rozwiązanie na dostęp do "prysznica"?

Edytowane przez gladki83 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważałem takie rozwiązanie:

 

Czy da się zainstalować taką pompkę w tym zbiorniku powiedzmy na stałe, jednocześnie, aby zbiornik był od góry szczelnie zamknięty, żeby podczas jazdy czasem nie rozlało wody? Jak sądzicie?

 

 

 

musisz zrobić dziurę w korku i przewlec rurkę i przewód zasilający, a potem zakręcić korek. Będzie niewielka nieszczelność ale nie na tyle, żeby się rozchlapywało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem w wielu miejscach, na tym forum i innych oraz w googlach i nie znalazłem odpowiedzi...

Obecnie jestem na etapie projektowania zabudowy do mojego samochodu i nurtuje mnie jeden z tematów.

Chciałem mieć dostęp do wody, gdyby zdarzyło nam się czasem stanąć gdzieś "na dziko". 

 

Rozważałem takie rozwiązanie:

 

attachicon.gifprysznic.jpgattachicon.gifzbiornik.jpg

 

Prysznic z pompką pod 12 v w połączeniu ze zbiornikiem z/lub bez kranika. I tu pytanie.

 

Czy da się zainstalować taką pompkę w tym zbiorniku powiedzmy na stałe, jednocześnie, aby zbiornik był od góry szczelnie zamknięty, żeby podczas jazdy czasem nie rozlało wody? Jak sądzicie?

 

Bo oczywiście wykorzystanie takiego prysznica poprzez zwykłe zanurzenie w misce lub zbiorniku i uruchomieniu nie ma problemu. Po skorzystaniu chowamy prysznic i po problemie.

Macie jakieś pomysły lub jeszcze inne rozwiązanie na dostęp do "prysznica"?

 

 

WITAM .Ja proponuje miec dwie zakrentki tzn. jedna z pompka a druga na czas transportu bybylo pewnie i sucho.pozdrawiam- ja tak mam i się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.