Skocz do zawartości

ViaTOLL artykuł do prasy - potrzebna Wasza pomoc


terenowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Terenowiec,

świetny tekst. Gratulacje, że ktoś próbuje coś z tym chorym systemem zrobić o nie jak większość stoi obok niby narzeka ale płaci.

Trzeba pokazywać swoje niezadowolenie. Co do szczegółowości czy kary były wyegzekwowane czy też nie, tutaj bym się nie przejmował, wystarczy że na kimś wisi wyrok zapłaty tak horrendalnej kary.  Pewien jestem, że wszyscy obecni na forum posiwieli by w ciągu doby, ze mną włącznie.

Sam korzystam z tego ustrojstwa, zestaw przekracza 3,5T o10kg. Omijam wypoczynek w Polsce, choć chciałbym odwiedzić ciekawe zakątki  naszego kraju ale jak mam się stresować czy urządzenie "zapika" (a miałem kilka razy że nie "zapikało") to kieruję się na południe i daję zarobić naszym sąsiadom którzy mają kwestię opłat lepiej rozwiązaną niż my.

Tak przypuszczam, że myśli i robi wielu użytkowników pojazdów turystycznych przez co  wpływy z turystyki maleją.

 

Pozdrawiam i życzę wytrwałości a słabeuszom przemyślenia czy warto "srać" do swojego gniazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...

Co prawda, mnie na szczęście Viatoll nie rusza ale solidaryzuję się z jego ofiarami.  Tutaj, podaję przykład jak wspaniale dba o swoich obywateli nasze państwo, w zakresie ścigania nieuczciwych kierowców...

 

http://serwisy.gazetaprawna.pl/transport/artykuly/781890,viatoll_dyskryminuje_polakow_zagraniczni_kierowcy_sa_bezkarni.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym tylko zauważyć że nie jesteśmy jedynym krajem który karze sobie płacić za ciąganie przyczepy w zestawie powyżej 3,5T - Słowacja wprowadziła to jako winietę. To tak dla uściślenia tego że nie jesteśmy jedynym krajem z durnymi przepisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechaj będzie winieta ale nie musisz latać za jakimś sprzętem elektronicznym, montować, zastanawiać sie czy działa... przyklejasz i jedziesz. Poza tym, wiesz za co płacisz. Jest kawał solidnej autostrady, prawie przez caly kraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie taka sama abstrakcja jak viatoll, zresztą raz przez tą durną winietę musiałem płacić pokutę gdzie rozmowa zaczęła się bodajże od 1000 euro. A sami Słowacy stoją i kontrolują tylko auta z kempingami. Jest to tak samo celujący w naszą grupę wymysł jak viatoll. W innych krajach ruch karawaningowy jest zwolniony z dodatkowych opłat za chęć jazdy na wypoczynek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. A sami Słowacy stoją i kontrolują tylko auta z kempingami. 

 

A tu sie akurat z Kolegą zgodzę, przerabiałem ze dwa razy.... :zolta:

 

A w Austrii podczas kontroli, :policja: nawet nie spojrzał na masy w dowodzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze rok temu jeździłem ciężarówką i w czasie kontroli przez ITD byłem świadkiem jak patrol otrzymywał info przez radio że bocznymi drogami porusza się zestaw z przyczepą kempingową prawdopodobnie całość powyżej 3,5 DMC. Zaraz wysłali gościa na motocyklu żeby przechwycił nieszczęśnika. Brak ViaBoxa to kara 3000 zł i wpis na czrną listę ITD. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju dobry tekst jestem za, chociaż ten krwiopijca mnie nie obejmuje. A niektórzy krytycy (np. adamkwiatek) nie przeczytali Twojego pierwszego postu ze zrozumieniem. Takimi nie należy się przejmować ich już ktoś z góry ukarał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, ktoś pisząc artykuł  próbuje zwrócic uwagę na chory przepis powodujący łupienie ludzi podróżujących z przyczepami a ktoś inny też chyba z tego grona uważa że to "bicie piany" i że artykuł ma "tendencyjny wydźwięk" a do tego jeszcze "chaotyczny styl".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, ktoś pisząc artykuł próbuje zwrócic uwagę na chory przepis powodujący łupienie ludzi podróżujących z przyczepami a ktoś inny też chyba z tego grona uważa że to "bicie piany" i że artykuł ma "tendencyjny wydźwięk" a do tego jeszcze "chaotyczny styl".

tyle ze art skupia sie na Nowaku, ktory przyszedł jak juz viatoll działał

ani słowa o Cezarym ;-)

 

a tak w ogóle to minął miesiąc, może art już sie ukazał ?

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już był opublikowany i niewtajemniczeni, np kobiety bez prawka, też zrozumiały o co w tym złodziejstwie chodzi. Jeszcze raz dzięki za wszelkie rady i sugestie. Spróbuję wrzucić tutaj może skan tego tekstu już z gazety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już był opublikowany i niewtajemniczeni, np kobiety bez prawka, też zrozumiały o co w tym złodziejstwie chodzi. 

 

To ja się jeszcze tak zapytam ... czym różni się kobieta bez prawka od mężczyzny bez prawka??? i czy oni też zrozumieli  :ee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.